W ostatnią sobotę, 6 maja, na teren Obiektu Szkoleniowego Na Niskich Łąkach we Wrocławiu, wjechały Kobiety na 6. Biegu.

Uczestniczki wydarzenia przez cały weekend szlifowały umiejętności jazdy jednośladem w kameralnym, kobiecym gronie. Mimo trudnych warunków pogodowych, na miejscu stawiły się wszystkie zapisane Panie, które zjechały się z całej Polski - niektóre z nich, w porannych strugach deszczu pokonały 200 km.
Program szkolenia był bardzo intensywny. W ramach bloku BRD – przeprowadzone zostało szkolenie ze zdejmowania kasku po wypadku motocyklowym. Następnie, teoretyczne i praktyczne zajęcia z doskonalenia jazdy jednośladem pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W niedzielę Kobiety na 6.biegu wyruszyły na drogi Doliny Baryczy, wykorzystując w praktyce, nowo zdobytą wiedzę i umiejętności.

Przypomnijmy, że Kobiety na 6. Biegu to projekt autorski podróżniczki Anny Jackowskiej-Pluty, mający na celu wspieranie kobiet w rozwijaniu motocyklowej pasji, poprawie ich bezpieczeństwa na drodze, doskonalenie niezbędnych umiejętności.

Cykl imprez Kobiety na 6. Biegu wspierają: FIA, Polski Związek Motorowy, Yamaha Motor Polska, FIM, Kobiety w Motorsporcie PZM.

Więcej informacji:
www.aniajackowska.pl
https://www.facebook.com/KobietaNaMotocyklu
Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji, zgłoś się: wyprawa@aniajackowska.pl.

 

Słowa kluczowe: