Druga edycja Warsaw Caravaning Festival za nami

Dwa dni wypełnione kamperami i przyczepami campingowymi zapewnili w ten weekend organizatorzy Warsaw Caravaning Festival. Imprezę tłumnie odwiedzili fani podróży szukając ciekawych rozwiązań na ten sezon. A wszystko w pięknych okolicznościach Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

Do kupienia, do wynajęcia, do zbudowania

Ta plenerowa impreza to połączenie targów, festiwalu i pikniku. Każdy, kto myśli o wyprawie z domem na kółkach, z pewnością odnalazł produkty i rozwiązania, które pomogą mu w podjęciu decyzji. Wśród wystawców pojawiły się m.in. takie firmy jak Grupa ElCamp, CarGo!, Hymer Poznań, ProCamp, Wadowscy, Vannado czy Polski Caravaning. 

Królowały kampery, od 2-osobowych do większych, rozmiarem bliskich autokarom. Zauważalna jest też rosnąca popularność vanów, których pojawia się na targach coraz więcej. Przykładowo Wavecamper zaprezentowało na swoim stoisku premierową wersję Renaulta Trafic Furgon z namiotem dachowym. Jeśli ktoś skłania się bardziej ku przyczepie - również miał z czego wybierać.

Pułapy cenowe pojazdów kształtowały się rozmaicie, choć nie ma co ukrywać, że nie jest to najtańsza forma podróżowania. Nie brakuje amatorów samodzielnego przerabiania większych aut na kampervany, stąd też obecność firm specjalizujących się w zabudowach. Praktyczne rozwiązania połączone z designerskim wyglądem zaprezentowało np. Vannado. 

Poza ofertami kupna, możliwe było skorzystanie z opcji wynajmu. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą na start inwestować dużych pieniędzy w pojazd. Za to testując caravaning w praktyce przez kilka-kilkanaście dni, mogą dowiedzieć się, czy ten styl podróżowania im odpowiada.

Ciekawe wywiady i rozmowy

Poza biznesową warstwą tej imprezy, dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa retro-kamperów oraz vanliferów. Osoby, które wiele osób obserwuje w Internecie, na żywo opowiadały o swoim życiu w drodze. Wśród nich byli m.in. The Big Five Family, Vincent Van i piesek Menel, White Wolf czy Terasfera. Na scenie goście opowiadali o swoich podróżach, przełomowych momentach życia, zwyczajach społecznych jakie poznawali na różnych szerokościach geograficznych. Nie zabrakło też praktycznych wskazówek dotyczących kwestii prawnych caravaningu oraz rekomendacji miejsc do biwakowania. 

Kolejne spotkanie jesienią w Poznaniu

Gołym okiem widać, że impreza Warsaw Caravaning Festival się rozwija. W porównaniu z ubiegłym rokiem ekspozycja była dużo bogatsza, bo wystawiło się aż 60 firm. Nie dziwią więc tłumy zwiedzających, które w sobotę i niedzielę spacerowały wzdłuż targowej alejki. 

Kolejna okazja by zapoznać się z nowościami z tej branży będzie w ostatni weekend października w Poznaniu. Już teraz warto sobie zapisać termin 26-29.10.2023, ponieważ Caravans Salon Poland to największa w Polsce impreza poświęcona caravaningowi.Ubiegłoroczna edycja pobiła wszelkie rekordy zarówno jeśli chodzi o frekwencję, jak i liczbę wystawców. To bez wątpienia kluczowy moment roku dla branży, a widząc to, co działo się w ten weekend w Warszawie, można spodziewać się tylko jeszcze ciekawszego wydarzenia. Więcej informacji o Caravans Salon Poland można znaleźć tutaj: https://caravanssalon.pl/

 

Caravaning: 

News

Letni Rodzinny Zlot Caravaningowy
Jonathermál organizuje Pierwszy Letni Rodzinny Zlot Caravaningowy w Kiskunmajsa... więcej
Caravaningowy Dzień Dziecka - SOSINA 2024
Skarżyski Klub Caravaningowy SABAT opublikował materiały zlotowe oraz wymagane... więcej
Ogólnopolski Baśniowy Zlot Caravaningowy
Klub Caravaningowy "BRZEŹNICA" wraz z partnerami zaprasza na BAŚNIOWY... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy "20 - lecie wstąpienia Polski do EU"
KMG JARZĄBEK zaprasza na Ogólnopolski Zlot Caravaningowy organizowany z okazji... więcej
Okręgowy Zlot Caravaningowy. Camping w Ochabach.
Klub Motorowy Górników "JARZĄBEK" zaprasza na Okręgowy Zlot... więcej
World Camping Festival 2024
Przedstawiamy otrzymane materiały zlotowe World Camping Festival 2024',... więcej
Komunikat GKT nr 6/2024 - dofinansowania
Główna Komisja Turystyki opublikowała Komunikat nr 6/2024 dotyczący... więcej
Komunikat GKT nr 5/2024 - osoby rekomendowane.
Główna Komisja Turystyki PZM opublikowała Komunikat nr 5/2024 dotyczący osób... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy z okazji jubileuszu 35-lecia GKM Rozbark
BRAK WOLNYCH MIEJSC.Miło nam poinformować, że Górniczy Klub Motorowy ... więcej
Zlot z okazji 20-lecia Polski w UE
Klub Motorowy Górników "JARZĄBEK" zaprasza na zlot z okazji... więcej

Strony

- Archiwum