Przyszłe gwiazdy żużla na Speedway Ekstraliga Camp

FIM, PZM i PGE Ekstraliga organizują na toruńskiej Motoarenie (w dniach 18-22 lipca) camp dla żużlowych talentów z całego świata.

74 chłopców i dziewcząt z 18 krajów, z 3 kontynentów będzie uczestniczyło w campie. 16 z nich to zawodnicy w klasie 125cc (12-16 lat), 26 osób to adepci w klasie 250cc (13-16 lat), a 32 zawodnicy w klasie 500cc (16-20 lat).

Na jednym z treningów podczas campu zostaną przetestowane elektryczne motocykle.

Inicjatywę PGE Ekstraligi i PZM poparła Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM). Nigdy w przeszłości nie zorganizowano tak dużego campu żużlowego. Pięć dni treningów, różne zawody, zajęcia z mechanikami, osobami z działu marketingu, rozmowy i sesje z psychologiem sportowym - to tylko niektóre z wydarzeń, które będą miały miejsce podczas Speedway Ekstraliga Camp.

Znani trenerzy, obecni i byli zawodnicy FIM Speedway Grand Prix będą dzielili się swoim doświadczeniem z młodymi adeptami podczas treningów i zawodów. Na campie obecni będą m.in. czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata, Greg Hancock oraz szef światowego żużla, Armando Castagna.

Organizatorzy campu przeprowadzą kampanię marketingową, w której dzieci będą mogły wcielić się w role czołowych żużlowców świata takich jak Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, Janusz Kołodziej czy Leon Madsen (będą obecni na campie) i poczuć się jak oni - udzielając wywiadów dla mediów takich jak EkstraligaTV czy Canal+.

Jednym z elementów Speedway Ekstraliga Camp będzie również obecność uczestników i wspólne kibicowanie na meczu PGE Ekstraligi rozgrywanym na Motoarenie. 

Żużel: 

News

Kwadrans z gwiazdami sportu
O termin takiego spotkania nie było łatwo. Napięty terminarz rozgrywek ligowych... więcej
Speedway Grand Prix w Warszawie: Świetne wyścigi. Zmarzlik trzeci!
Zwycięstwem Fredrika Lindgrena zakończyła się sobotnia rywalizacja w Orlen FIM... więcej
Piotr Pawlicki wygrywa IMP Challenge w Grudziądzu
Piotr Pawlicki wygrywa IMP Challenge w Grudziądzu. Drugie miejsce dla Szymona... więcej
Mencel i Krawczyk najlepszą parą podczas testu toru na PGE Narodowym
Antoni Mencel i Jakub Krawczyk okazali się najlepszą parą podczas środowego... więcej
PZM: Budowa toru na 2023 Orlen FIM Speedway Grand prix of Poland - Warsaw
Pierwszy raz w siedmioletniej historii zawodów Grand Prix na PGE Narodowym... więcej
Maciej Janowski wygrywa Złoty Kask
Maciej Janowski wygrywa finał Złotego Kasku - Memoriał Jerzego Szczakiela w... więcej
PZM żużel: Polacy zwyciężyli z Australijczykami w towarzyskim meczu w Rybniku
Reprezentacja Polski bardzo poważnie potraktowała mecz towarzyski z Australią,... więcej
Polska - Australia 60 : 30
Reprezentacja Polski bardzo poważnie potraktowała mecz towarzyski z Australią,... więcej
Mecz żużlowy o Puchar Fundacji PZM za nami
Gwiazdy 1/2 LŻ wygrały z PSŻ Poznań w meczu, z którego cześć ze sprzedaży... więcej
Bartek Zmarzlik wygrywa w pierwszym turnieju Speedway Grand Prix!
W deszczu, na trudnym torze w Gorican w Chorwacji Mistrz Świata okazał się... więcej

Strony

- Archiwum