MOTOR Drużynowym Mistrzem Polski 2022. MOJE BERMUDY STAL ze srebrem

MOTOR Lublin pokonał w rewanżowym meczu finałowym MOJE BERMUDY STAL Gorzów (53:37) i został Drużynowym Mistrzem Polski 2022. Gospodarze odrobili dwunastopunktową stratę z pierwszego spotkania i zapisali się na kartach historii jako drużyna, która odrobiła największą stratę w meczach finałowych. Liderem gospodarzy był Dominik Kubera (15 punktów + 1 bonus). Dla gorzowian najwięcej punktów uzbierał Bartosz Zmarzlik (19 punktów). Wynik dwumeczu: 92:88 dla MOTORU Lublin.

Pierwszy mecz finałowy wygrali gorzowianie 51:39 i przystępowali z dwunastopunktową zaliczką przed rewanżem. Jeszcze nie zdarzyło się, aby jakakolwiek drużyna w historii odrobiła taką stratę. Jak na finał przystało, nie brakowało już od samego początku wielkich emocji. W pierwszej gonitwie kapitalny atak przeprowadził Maksym Drabik, który przedarł się pomiędzy dwóch gorzowian i wyszedł na prowadzenie, nie oddając go do samego końca. Remis na początek spotkania. Ciąg dalszy pierwszej serii to remis w biegu młodzieżowym po wykluczeniu Mateusza Cierniaka oraz dwa drużynowe zwycięstwa po 4:2 w biegach trzy oraz cztery. MOTOR rozpoczął więc marsz o odrabianie start z Gorzowa i tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Świetnie drugą serię startów rozpoczęli goście z Gorzowa, wygrywając bieg drużynowo 2:4 i powiększając przewagę w dwumeczu. Lublinianie w kolejnych dwóch biegach odpowiedzieli w sposób brutalny, wygrywając dwukrotnie podwójnie i powiększyli przewagę do dziesięciu oczek. W dwumeczu tracili już tylko dwa punkty.

Nadzieję na zgarnięcie tytułu DMP gorzowianie przedłużyli w rozpoczynającym trzecią serię biegu ósmym, który wygrali drużynowo. Kolejny bieg zakończył się remisem i tak samo zakończyłby się bieg numer dziesięć, ale ogromny dramat spotkał Martina Vaculika, któremu zdefektowała maszyna na ostatnich metrach i Słowak musiał mocno ratować się przed upadkiem. Ostatecznie zamiast remisu MOTOR wygrał podwójnie i doprowadził do remisu w dwumeczu.

W czwartej serii, biegu numer jedenaście gospodarze wyszli na pierwsze prowadzenie w dwumeczu, ogrywając 4:2 zespół gości. Szaleńczy pościg przeprowadził Bartosz Zmarzlik, który zdołał pokonać „tylko” Mikkela Michelsena. W dwunastej gonitwie z rezerwy taktycznej wystartował Martin Vaculik i Słowak pewnie wygrał, choć pewnie do samej mety drżał, aby tym razem dowieźć zwycięstwo w biegu. W ostatniej gonitwie fazy zasadniczej z torem zapoznał się Mikkel Michelsen po ataku Zmarzlika. Duńczyk popełnił błąd i arbiter postanowił wykluczyć zawodnika gospodarzy. W powtórce walkę o zwycięstwo stoczyli Dominik Kubera i Bartosz Zmarzlik i ostatecznie lepszy był zawodnik MOJE BERMUDY STALI Gorzów.

W pierwszym z biegów nominowanych jadący na motocyklu Bartosza Zmarzlika, Szymon Woźniak, wyszedł na prowadzenie po wygranym starcie. Popełnił jednak błąd na drugim łuku ale zdołał utrzymać się na motocyklu i na prostej startowej doszło do kontaktu Woźniaka i Mikkela Michelsena. Hak Duńczyka wpadł w przednie koło Woźniaka i ten nie będąc w stanie kontynuować jazdy zdefektowanym motocyklem upadł na tor. Sędzia po analizach powtórek uznał, że winny jest Woźniak i wykluczył go z powtórki. W niej podwójne zwycięstwo zanotowali lublinianie i to oni zgarnęli tytuł Drużynowego Mistrza Polski 2022!

Ostatni bieg to świetne ataki Zmarzlika, który zakończył przygodę z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów zwycięstwem. Gorzowianie po niebywałym meczu zostali wicemistrzami Polski.

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

Kamil Szyszkowski

Żużel: 
Źródło newsa: 
Share

News

Konkurs ofert - opony dla motocykli 250cc
Zapraszamy do składania ofert na dostarczenie opon dla motocykli w klasie 250cc... więcej
Ruszyła sprzedaż biletów na 2023 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND na PGE Narodowym
Siódma edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie... więcej
Egzamin na licencję Ż i 250cc
W dniu 12 października 2022 roku w Ostrowie Wlkp. odbył się egzamin na licencję... więcej
"Szczakiele" 2022 rozdane. Gala PGE Ekstraligi z bohaterami sezonu
Tradycyjne "Szczakiele", czyli nagrody przyznawane podczas Gali PGE... więcej
Polacy ze złotem! Finał DME U23 dla „Biało-Czerwonych”
Polacy wywiązali się z roli faworytów i wygrali finał DME u23 w Tarnowie.... więcej
Weterani trzymają się mocno!
Jeszcze żaden zawodnik w historii polskiego żużla nie zdobył dziesięciu złotych... więcej
Maciej Janowski z brązowym medalem cyklu FIM Speedway Grand Prix
Na toruńskiej Motoarenie Maciej Janowski już w drugim półfinale ostatniej rundy... więcej
Dwa medale reprezentantów Polski! Vaculik wygrywa FNS FIM SGP of Poland
Zwycięstwem Martina Vaculika zakończyła się ostatnia runda tegorocznego FIM SGP... więcej
Mateusz Cierniak mistrzem świata juniorów! Brąz dla Miśkowiaka
Nie było niespodzianki w piątkowej, ostatniej tegorocznej rundzie SGP 2 w... więcej
Egzamin na licencje Ż i 250cc - wyniki
28 września 2022 r. w Opolu odbył się egzamin na licencję "Ż " i... więcej

Strony

- Archiwum