Zagraniczny weekend WSMP na torze Slovakiaring

7. i 8. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się najbliższy weekend 19-21 sierpnia na słowackim torze Slovakiaring w miejscowości Orechová Potôň. Lista zgłoszeń do zawodów jest imponująca i zawiera aż 268 pozycji, z czego 89 to polscy kierowcy.

Można powiedzieć, że lista zgłoszeń "pęka w szwach" i zapowiada się bardzo widowiskowa walka na prawie 6-kilometrowej nitce słowackiego toru, gdzie będzie można zobaczyć mnóstwo szybkich i wyjątkowych aut.

Trzynasta odsłona zawodów rozgrywanych pod nazwą "VEĽKÁ CENA SLOVENSKA" jest największym wyścigowym wydarzeniem na terenie Słowacji. W tym roku impreza zgromadziła zawodników walczących o punkty w krajowych mistrzostwach Słowacji, Czech, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Austrii i Polski.

LISTA ZGŁOSZEŃ DO 7. i 8. RUNDY WSMP / 4. RUNDY MPE

Ponadto zawodnicy będą rywalizować w ramach Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej (sprinty i endurance). Na torze nie zabraknie także popularnych pucharów markowych w postaci słowackiego Abarth Cup, międzynarodowych Twingo Cup, Swift Cup i TCR Eastern Europe oraz dobrze znanych z Toru Poznań: Maluch Trophy, Trofeo di Serie, Unitel MX-5 Cup Poland, GAME EXPERT 318IS Cup PL, czy Work Stuff Super S Cup. Oprócz popularnych samochodów turystycznych D4 i najszybszych aut klasy GT3 pojawi się także sporo jednomiejscowych formuł z klasy D2.

Przy tak dużej liczbie samochodów harmonogram zawodów jest wyliczony co do minuty i przez trzy dni nie będzie praktycznie żadnej przerwy na torze. Wyścigowy weekend rozpoczyna się w piątek 19 sierpnia treningami, kwalifikacjami i już pierwszymi wyścigami. Sobota od rana do wieczora będzie przepełniona wyścigami sprinterskimi, a ukoronowaniem dnia będzie godzinny wyścig endurance z obowiązkowym postojem i zmianą kierowców. Zawody zakończy niedzielna seria wyscigów spirinterskich.

HARMONOGRAM SZCZEGÓŁOWY 7. i 8. RUNDY WSMP / 4. RUNDY MPE

Na pewno sporą nowością dla polskich zawodników będą łączone biegi kilku bardzo różnych serii wyścigowych i klas. Wspólnie ze sobą podczas jednego wyścigu będą rywalizować na torze np. kierowcy Maluch Trophy i Trofeo di Serie, co sprawi, że kultowe Fiaty 126 będą walczyć ze współczesnymi modelami równie kultowych Fiatów 500. Podobnie kierowcy przednionapędowych Mini R53 z Work Stuff Super S Cup będą mierzyć się w jednym wyścigu z tylnonapędowymi Mazdami MX-5 z Unitel MX-5 Cup Poland. Z kolei kierowcy GAME EXPERT 318IS Cup PL w swoich tylnonapędowych BMW 318IS będą musieli stawić czoła licznym samochodom z mistrzostw Chorwacji i Serbii, w tym np. takim konstrukcjom, jak auta klasy TCR.

Na torze będzie działo się naprawdę dużo, a zawodnicy muszą przygotować się na liczne wyprzedzania i zmiany toru jazdy.

Rywalizację można na bieżąco śledzić za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych MYLAPS Speedhive lub przy użyciu poniższego linku:

WYNIKI ON-LINE Z 7. i 8. RUNDY WSMP / 4. RUNDY MPE

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum