Imponująca stawka! 162 zgłoszenia do drugiego weekendu WSMP

Mocna obsada wyścigów sprinterskich, zacięta walka w pucharach markowych, dwie zagraniczne serie oraz ponad 30 aut w rywalizacji długodystansowej - drugi w tym sezonie weekend Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań zapowiada się emocjonująco.

Rekordowy weekend na Torze Poznań
Fani wyścigów samochodowych mogą czuć się usatysfakcjonowani, bo frekwencja na starcie znów robi wrażenie. Na Torze Poznań 24-26 czerwca będzie można zobaczyć mnóstwo szybkich i wyjątkowych aut.

“To będą największe w tym sezonie zawody samochodowe na Torze Poznań. Obok reprezentantów Polski, pojadą także: Czesi, Słowacy, Austriacy, Szwajcarzy, Węgrzy, Chorwaci, Słoweńcy i Niemcy. Z pewnością nie zabraknie interesującej rywalizacji we wszystkich klasach. Będzie można się także przekonać, jak wypadną polscy kierowcy w stawce międzynarodowej.” - mówi Sebastian Urbaniak, dyrektor zawodów.

W sumie do wyścigów sprinterskich w ramach WSMP i FIA-CEZ zgłosiło się 128 zawodników. W tej stawce zobaczymy m.in. 37 aut z zagranicznych serii ESET Cup Series i TCR Eastern Europe.

Lista zgłoszeń do zawodów dostępna jest TUTAJ

Na jedynym w Polsce obiekcie wyścigowym z homologacją FIA nie zabraknie samochodów klasy GT3, których stawka będzie mocno urozmaicona taki modelami, jak Porsche GT3 CUP, Mercedes AMG, Ferrari 488, BMW M4, Audi R8, czy Lamborghini Huracan. Do rywalizacji na Torze Poznań powrócą m.in. Martin Kaczmarski, Mateusz Lisowski, Adam Rzepecki oraz Stanisław i Marcin Jedlińscy. Niezwykle interesująco zapowiada się walka aut GT3 z konkurującymi z nimi Radicalami SR10 oraz SR3. Do tego na kibiców czeka duża niespodzianka w postaci auta KTM GT2, którym zarówno w sprincie, jak i Endurance wystartuje Artur Chwist.

Nie zabraknie także pojazdów z uznanej globalnie kategorii TCR, startujących zarówno w ramach WSMP, jak i TCR Eastern Europe. Na starcie zobaczymy łącznie 18 aut tej kategorii w 8 różnych modelach aut, co wróży liczne wyprzedania oraz walkę bok w bok. Krajowej i międzynarodowej stawce aut TCR przewodzić będą Jakub Franek i Tomasz Rzepecki.

W klasach pojemnościowych oraz dywizjach narodowych także można będzie liczyć na ciekawe pojedynki. W łączonym biegu aut o pojemności silników od 1 do 2 litrów zobaczymy 15 bardzo różnych samochodów, co oznacza, że kluczem do zwycięstwa może okazać się sprawne wyprzedzanie wolniejszych aut znane bardziej z wyścigu Endurance.

Puchary markowe nakręcają rywalizację
Wyśmienicie zapowiada się walka w pucharach markowych, która od kilku lat stała się wizytówką WSMP. Duża liczba zawodników, samochody zbudowane według tej samej specyfikacji oraz ograniczone możliwości ingerencji w ustawienia auta to gwarancja niesamowitych emocji na torze i nieprzewidywalnych wyników.

W GAME EXPERT 318IS CUP PL na starcie stawi się 15 zawodników, z Karolem Wyką na czele i ścigającymi go Arturem oraz Marcinem Lempert. Po 11 Mini R 53 oraz Fiatów 500 zobaczymy w Work Stuff Super S Cup i Trofeo di Serie. Wśród wyścigowych Mini po dwóch rundach prowadzi Paweł Hoffman z zaledwie 1 punktem przewagi nad drugim w klasyfikacji Michałem Molskim. Z kolei w wśród Fiatów bezkonkurencyjny do tej pory był Jakub Szablewski, który na pewno będzie chciał dopisać na swoje konto kolejne zwycięstwa w najbliższy weekend.

Równo 10 aut wystartuje w Unitel Mazda MX-5 Cup Poland, w których na pewno kolejny pojedynek stoczą zwycięzcy z dwóch poprzednich rund, czyli Nikodem Wierzbicki i Konrad Czaczyk. Najliczniej reprezentowaną markową serią wyścigową będzie Maluch Trophy z kultowymi Fiatami 126. Na prostej startowej w tym najdłużej rozgrywanym w Polsce pucharze markowym stanie 21 kierowców, z liderami klasyfikacji Jackiem Chojnackim, Michałem Szlachtą i Oskarem Klimkiem na czele.

Ponad 30 aut w wyścigu Endurance
Stałe inwestycje w infrastrukturę obiektu oraz przyjazna zawodnikom forma rywalizacji sprawiają, że wyścig Endurance jest kulminacyjnym punktem każdego weekendu wyścigowego w Poznaniu. Nie inaczej będzie w czerwcu, bo do królewskiego dwugodzinnego wyścigu zgłosiły się 34 duety, a w jego godzinnej wersji rozgrywanej w ramach Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej zobaczymy 11 załóg.

Trzy dni wyścigowej rywalizacji można bezpłatnie oglądać z trybun Toru Poznań. Płatny (10 zł) jest jedynie parking. Wszyscy, którzy nie mogą się wybrać na wielkopolski obiekt mogą śledzić zmagania dzięki bieżącym relacjom na stronie internetowej cyklu www.wsmp.pl oraz zamontowanemu na Torze Poznań najnowocześniejszemu w tej części Europy systemowi pomiaru czasu.

HARMONOGRAM ZAWODÓW
PIĄTEK 24 CZERWCA
09.40-15.10 KWALIFIKACJE
15.30-17.40 WYŚCIGI (Maluch Trophy, Unitel MX-5 Cup Poland, Work Stuff Super S Cup )

SOBOTA 25 CZERWCA
08.15-15.10 WYŚCIGI (Trofeo di Serie, Game Expert 318 IS CUP PL, Work Stuff Super S Cup, FIA-CEZ, WSMP, ESET CUP)
13.15-14.15 ENDURANCE FIA-CEZ
14.45-15.10 WYŚCIGI (TCR Eastern Europe)
15.45-17.45 MISTRZOSTWA POLSKI ENDURANCE

NIEDZIELA 26 CZERWCA
08.15-09.25 KWALIFIKACJE
09.45-15.55 WYŚCIGI (Unitel MX-5 Cup Poland, FIA-CEZ, ESET CUP, TCR Eastern Europe, FIA-CEZ, GAME EXPERT 318 IS CUP PL, Maluch Trophy, Trofeo di Serie, WSMP)

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum