Dramatyczny finał sezonu dla Inter Europol Competition

Pomimo solidnej, 18-punktowej przewagi nad najbliższymi rywalami zespołowi Inter Europol Competition nie udało się zdobyć tytułu mistrzowskiego w European Le Mans Series. Na 12 minut przed końcem wyścigu 4h Portimão w południowej Portugalii w minioną niedzielę żółto-zielony Ligier #13 zaparkował w żwirowej pułapce po awarii wahacza.

Nietrudno wyobrazić sobie, jak mocno przeżyli to kierowcy – Charles Crews, Nico Pino, Guilherme Oliveira i cały polski zespół, który zdominował pierwsze dwie godziny rywalizacji. Jednak kontakt z samochodem #31 TDS Racing klasy LMP2 rozpoczął sekwencję zdarzeń, które doprowadziły do wycofania z wyścigu.

Charles awansował na czoło stawki, przed rywalami w walce o tytuł – załogą #17 zespołu Cool Racing i wkrótce zdobył ponad minutową przewagę. Nico przejął samochód na trzeciej zmianie. Na 70 minut przed końcem został uderzony w lewy przód w trakcie dublowania przez prototyp LMP2 #31.

Podczas kontaktu uszkodzeniu uległ wahacz zawieszenia, ale naprawa takiego defektu jest czasochłonna, dlatego Nico jechał dalej, a Guilherme miał ukończyć swój domowy wyścig i zdobyć mistrzostwo. Żaden z tych celów nie został osiągnięty, ponieważ po wyjeździe z alei serwisowej nie udało mu się wejść w pierwszy zakręt, a następnie zderzył się z Aston Martinem zespołu TF Sport. Tymczasem Cool Racing #17 zdominował końcówkę wyścigu i zdobył tytuł, wygrywając w Portimão. Składamy gratulacje naszym rywalom!

Podczas gdy załoga #13 nie mogła uwierzyć w to co się dzieje, prawa strona garażu cieszyła się dobrym występem prototypu #43 Oreca klasy LMP2. Wilgotne warunki na starcie pomogły Pietro Fittipaldiemu wykorzystać jego naturalne wyczucie samochodu w takich warunkach i awansować z siódmego miejsca na prowadzenie, które utrzymał do końca swojej zmiany.

Warunki pozostawały zmienne, przez co David Heinemeier Hansson zaliczył dwie przygody i stracił sporo czasu, kończąc swoją zmianę na siódmej pozycji. Fabio Scherer miał jednak świetne tempo i powrócił do czołówki, kończąc wyścig na czwartym miejscu. Potwierdził w ten sposób znaczący postęp, jakiego dokonał zespół w końcówce sezonu. 

Drugie trio w klasie LMP3 – załoga #14 w składzie James Dayson, Noam Abramczyk i Mateusz Kaprzyk jechała w pewnym momencie na czwartym miejscu, ale ostatecznie musiała zadowolić się ósmą pozycją na mecie.

Chociaż dominującym wspomnieniem z finału sezonu pozostanie widok samochodu #13 w żwirze, trzeba jednak pamiętać, że nieudane występy w dwóch pierwszych rundach przypieczętowały końcowy wynik w większym stopniu, niż rozczarowujący finał w Portimão.

Mimo wszystko, jest wiele pozytywów. Zespół rozwinął się imponująco w obu klasach i wygrał trzy kolejne rundy na torach Monza, Barcelona i Spa w LMP3. Ostatnie wyścigi sezonu przyniosły drugie miejsce w Spa i czwarte w Portimão w klasie LMP2, a prototyp #43 należał do najszybszych samochodów w mistrzostwach.

 

Sascha Fassbender, Team Manager

"W dwóch pierwszych wyścigach zdobyliśmy tylko cztery punkty, potem odnieśliśmy trzy zwycięstwa z rzędu. To imponujące osiągnięcie, które pokazuje siłę naszego zespołu i potencjał osiągania rzeczy naprawdę wielkich, ale niestety niedziela nie była naszym dniem. Wszystko było przygotowane tak, abyśmy zdobyli tytuł, ale takie są wyścigi. Tytuł mistrzowski straciliśmy na początku sezonu, a nie tutaj.”

 

Facebook:           https://www.facebook.com/InterEuropolCompetition/?ref=bookmarks

Twitter:               IE_Competition

Website:             www.intereuropolcompetition.eu

Instagram:          intereuropolcompetition

                             #iecracing

 

Samochody: 

News

Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej
Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej

Strony

- Archiwum