155 aut na finał Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia finałowego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Po raz czwarty w tym sezonie najlepsi zawodnicy będą ścigać się na legendarnym Torze Poznań, a lista zgłoszeń do 9. i 10. rundy WSMP wygląda wyśmienicie. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie ponad 150 kierowców!

W piątkowy poranek (30 września) rozpoczną się kwalifikacje, a pierwszy wyścig – Trofeo di Serie Cup zaplanowany jest już na 14.15. Tuż po nim zobaczymy rywalizację w Work Stuff Super S Cup, a piątkową część zawodów zakończą zmagania kierowców walczących w Unitel MX-5 Cup Poland.

LISTA ZGŁOSZEŃ WSMP - WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK >>

W sobotę (1 października) czeka nas prawdziwa wyścigowa uczta. Już o 8.00 zmagania rozpoczną się od wyścigu wyczynowych Fiatów 500, a dzień zakończy rywalizacja w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym będącym finałową rundą tegorocznych Mistrzostw Polski Endurance.

Na Torze Poznań nie zabraknie zaciętej rywalizacji o punkty wśród zawodników walczących legendarnymi Fiatami 126p w Maluch Trophy, a także w bardzo widowiskowym pucharze markowych Game Expert 318 IS CUP PL.

W niedzielę (2 października) ostatni w tym sezonie wyścig Maluch Trophy rozegrany zostanie jako memoriał im. Jana Leśniaka, wieloletniego działacza Automobilklub Wielkopolski, szczególnie zasłużonego dla rozwoju sportu samochodowego w Polsce. Z kolei finałowe tegoroczne starcie w Game Expert 318 IS CUP PL rozegrane zostanie jako memoriał im. Adama Smorawińskiego, zawodnika Automobilklub Wielkopolski, 13-krotnego Mistrza Polski w wyścigach i rajdach samochodowych, 7-krotnego uczestnika legendarnego Rajdu Monte Carlo oraz jednego z współtwórców i dyrektora budowy Tor Poznań.

HARMONOGRAM CZASOWY WSMP - WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK >>

Tor zlokalizowany w stolicy Wielkopolski będzie również areną finałowych zmagań międzynarodowej serii wyścigowej Suzuki Swift Cup Europe. Ogromne szanse na trzeci stopień podium na koniec sezonu ma Polak – Aleks Sówka.

Organizatorzy przygotowali również wiele dodatkowych atrakcji, a jedną z nich będzie rozgrywany w sobotnie i niedzielne (1- 2 października) popołudnie bieg pokazowy formuły historycznej. Mamy nadzieję, że w przyszłości tego typu rywalizacja na stałe zagości w kalendarzu, bo historyczne pojazdy są bardzo lubiane i cenione przez kibiców.

Wiele wskazuje na to, że jednym z największych wyzwań podczas zbliżającego się weekendu wyścigowego mogą być zmienne warunki pogodowe. Walka o punkty będzie tym bardziej zacięta i możemy spodziewać się niesamowicie zaciętej rywalizacji. Obok świetnej formy kierowców cieszy również coraz lepsza forma Toru Poznań – jedynego obiektu w Polsce z homologacją FIA. Dzięki ogromnym staraniom gospodarzy obiektu wyścigi samochodowe w Polsce zyskują na popularności, a w Polsce coraz częściej możemy również obserwować rywalizację prestiżowych międzynarodowych serii wyścigowych.

Zapraszamy na Tor Poznań w dniach 30 września – 2 października, a także do śledzenia wyścigowych zmagań w mediach społecznościowych Polskiego Związku Motorowego, Automobilklubu Wielkopolski i WSMP.pl

Wyniki On-Line z zawodów dostępne będą TUTAJ >>

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Ceremonia zakończenia sezonu FIA CEZ 2022
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Barbórkę
Załoga ORLEN Teamu zaprezentowała bardzo dobre tempo na przestrzeni całego 60.... więcej
Inter Europol Competition na torze i na ekranie
Listopad stał dla zespołu Inter Europol Competition pod znakiem finału serii... więcej
Rajd Barbórka: Kajetan Kajetanowicz stawia czoła rywalom i kontuzji!
Do ostatnich chwil nie było pewne, czy Kajetan Kajetanowicz, ośmiokrotny... więcej
Walka z czasem trwa. Kajetan Kajetanowicz zbiera siły przed Rajdem Barbórka
W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka –... więcej
RAJD BARBÓRKA 2022. KAMENA RALLY TEAM PONOWNIE NA STARCIE
Przed kibicami motorsportu wielkie święto wieńczące sezon! W pierwszy weekend... więcej
Rekordowa oglądalność Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2022 (Mistrzostw Polski Digital Motorsport)
Wielkim sukcesem zakończył się sezon Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie:... więcej
79. Rajd Polski trzecią rundą ERC, w maju 2023
Światowa Rada Sportów Motorowych FIA (WMSC) zatwierdziła kalendarz Rajdowych... więcej
Mistrzowie nagrodzeni
Najlepsi zawodnicy w krajowych cyklach sportu samochodowego odebrali puchary... więcej

Strony

- Archiwum