Udany początek Dawida Nowaka i Juranda Kuśmierczyka w Yamaha bLU cRU

Dawid Nowak i Jurand Kuśmierczyk dobrze zaprezentowali się w pierwszej rundzie Pucharu Yamaha bLU cRU. Na torze w hiszpańskim Aragon obaj zawodnicy Szkopek Team pokazali dobre tempo i kończyli wyścigi na punktowanych pozycjach. Jurand pojechał bardzo równo, zajmując 11. i 13. pozycję, a Dawid szczególnie dobrze pokazał się w drugim wyścigu, gdzie finiszował na 11. miejscu.

– Jestem bardzo zadowolony z pierwszych wyścigów, bo na początku sezonu nigdy nie wiesz do końca w jakiej jesteś formie. Zawsze powtarzam zawodnikom, żeby nie oglądali się na rywali, ale skupiali się na swojej pracy, a w ten weekend wykonali kawał naprawdę dobrej roboty. Nie wszystko szło po naszej myśli, ale końcowe wyniki są dla nas naprawdę dobre - podsumował start Paweł Szkopek, mentor obu zawodników i szef Szkopek Team.

Puchar Yamaha bLU cRU rozgrywany jest przy mistrzostwach świata WSBK, a startują w nim najbardziej obiecujący młodzi kierowcy. Dwa pierwsze wyścigi sezonu w Aragon były pierwszą w tym sezonie okazją, by sprawdzić jak w tym gronie poradzą sobie utalentowani Polacy. Obaj nasi zawodnicy potwierdzili duży potencjał i pokazali, że mogą powalczyć o miejsca w pierwszej dziesiątce.

Dla 17-letniego Juranda Kuśmierczyka był to debiut na hiszpańskim torze i po 21. miejscu w kwalifikacjach wydawało się, że o punkty może być trudno. Pochodzący z Radomia zawodnik pokazał jednak wielki charakter i w pierwszym wyścigu wyprzedził aż 10 rywali, kończąc zawody na 11. pozycji. Kierowca Szkopek Team efektownie pojechał również w drugim wyścigu, w którym zameldował się na 13. miejscu, mijając po drodze siedmiu zawodników.

W pierwszym wyścigu byłem blisko dogonienia pierwszej grupy i walki o jeszcze lepszą pozycję. W drugim starcie już na trzecim okrążeniu straciłem kontakt z czołówką, bo kierowca przede mną uciekał mi na prostych, ale robiłem co mogłem, żeby poprawić pozycję - podsumował 17-letni radomianin.

Z kolei 13-letni i najmłodszy w stawce Dawid Nowak szczególnie dobrze zaprezentował się w drugim wyścigu. W pierwszym mocno odczuwał jeszcze ból po upadku, spowodowanym przez innego zawodnika w kwalifikacjach. Badania nie wykazały żadnych urazów i młody zawodnik ze Swarzędza do drugiego wyścigu podszedł niezwykle zdeterminowany. Szybko przesunął się o kilka pozycji i dogonił prowadzącą grupę, kończąc zawody na 12. pozycji.

Cieszę się, że byłem w stanie złapać prowadzącą grupę i jechać tuż za nią. Przeszkadzał nam trochę mocny wiatr. Pod koniec wyścigu nieco bujało motocyklem i przestrzeliłem kilka zakrętów, ale byłem w stanie utrzymać pozycję - skomentował Dawid.

Zwycięstwami w pierwszej rundzie Pucharu Yamaha  bLU cRU podzielili się Hiszpan Yeray Ruiz oraz Włoch Devis Bergamini i to oni są liderami klasyfikacji generalnej. Jurand Kuśmierczyk z ośmioma punktami zajmuje 12. miejsca, a Dawid Nowak jest 14, z czterema “oczkami”.

–  Obaj nasi zawodnicy pokazali ogromną wolę walki. W szczególnie trudnej sytuacji był Dawid, który poradził sobie z bólem i obawami, że uraz jest poważniejszy. Przed drugim wyścigiem powiedzieliśmy sobie, żeby jechał na tyle, na ile jest w stanie, a jeśli ból będzie zbyt duży, to trzeba będzie zjechać z toru. Mimo wszystkich przeciwności pojechał fenomenalnie, utrzymywał się w czołowej grupie. Na trzech ostatnich okrążeniach brakowało już sił, ale jego wynik i tak jest znakomity. Jurand z kolei fantastycznie pojechał pierwszy wyścig, gdy z końca stawki szybko przebił się do czołowej grupy. W drugim starcie wyprzedził siedmiu rywali, co pokazuje, że dobrze odrobiliśmy lekcje i dobrze przygotowaliśmy się do zawodów. Już nie możemy doczekać się następnych startów - podsumował Paweł Szkopek.

Kolejna runda tej prestiżowej serii odbędzie się 23 kwietnia na torze w holenderskim Assen.

Motocykle: 
Share

News

Relacja MP Quad i PP Motocross - Seroki
Czołowi zawodnicy polskiego quadcrossu i motocrossu ponownie zagościli na ziemi... więcej
Columna Medica Baja Poland - odwołany udział klas MPRB i PPRB 01-04 września 2022
GKSM informuje, że podczas zawodów Columna Medica Baja Poland zaplanowanych w... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road dojechał do półmetka
W pięknym stylu, ze świetną frekwencją i na pełnym gazie. Zawodnicy ścigający... więcej
Jurand Kuśmierczyk na podium zawodów Yamaha bLU cRU! Szkopek Team najlepszym zespołem rundy
Wielki sukces 17-letniego zawodnika Szkopek Team! Podczas piątej rundy pucharu... więcej
Puchar Polski Pit Bike Off-Road: czas na Wierzchucin Królewski!
Wakacyjna runda zawodów off-road odbędzie się w kujawsko-pomorskiem. Na... więcej
Odwołanie Mistrzostw Polski w Motocrossie w Gdańsku 10-11.09.2022
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje o odwołaniu 7 rundy Mistrzostw Polski w... więcej
Świetne wyniki Kuśmierczyka i Nowaka w Yamaha bLU cRU
Zawodnicy Szkopek Team bardzo dobrze zaprezentowali się podczas 4. rundy Yamaha... więcej
III runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike w strugach deszczu
Mimo mało optymistycznych prognoz pogody,  blisko setka zawodników... więcej
Biuletyn PZM Nr 26 - Lipiec 2022
Wakacje w pełni! Sezon motorsportowy jednak nie zwalnia.Za nami połowa sezonu. O... więcej
Wielka walka na Pit Bike’ach. Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike wracają na bydgoski Kartodrom
To już III z IV rund Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM.... więcej

Strony

- Archiwum