Jurand Kuśmierczyk w pierwszej piątce Yamaha bLU cRU w Assen!

Jurand Kuśmierczyk znów błysnął w Pucharze Yamaha bLU cRU, w którym startują młode talenty z całego świata.. 17-letni zawodnik Szkopek Team zajął czwarte miejsce w pierwszym sobotnim wyścigu, co jest jego najlepszym wynikiem w tej serii. W drugim wyścigu był siódmy, a w klasyfikacji generalnej awansował na dziewiątą pozycję. Drugi z zawodników Szkopek Team - Dawid Nowak zajmował miejsca 15. i 16., dzięki czemu zdobył kolejny punkt.

 – Drugą rundę w Assen, uważam za udaną, bo osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii startów w Yamaha bLU cRU. Jurand zajął czwarte miejsce w pierwszym wyścigu, a w drugim również jechał świetnie. Walczył w liderującej grupie przez cały czas, momentami jechał nawet na trzeciej pozycji. W tej serii różnice między kierowcami są minimalnie i właściwie w każdym wyścigu jest dużo emocji i dużo przetasowań w czołówce. Jestem bardzo zadowolony i dumny z Juranda – podsumował Paweł Szkopek, mentor obu młodych zawodników i najbardziej doświadczony polski motocyklista.

Kuśmierczyk od początku weekendu prezentował się bardzo dobrze, choć był to jego pierwszy start na torze w Assen, zwanym “Świątynią prędkości”. Już na treningach wykręcał dobre czasy, w kwalifikacjach zajął ósme miejsce, a w pierwszym wyścigu jeszcze poprawił tę pozycję, finiszując tuż za czołową trójką. Dobre wyniki w drugiej rundzie pozwoliły Kuśmierczykowi awansować na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Yamaha bLU cRU.

– Od pierwszej sesji nowy dla mnie tor mi przypasował i od razu mogłem prezentować dobre tempo, dające mi możliwość walki z przodu stawki. Cały weekend uważam za pozytywny, tym bardziej że samo ukończenie wyścigu było wyzwaniem przy tak dużej liczbie upadków. Dobry wynik daje nam pozytywne myśli na przyszłość - podsumował zawodnik Szkopek Team.

Czwarte miejsce 17-latka z Radomia to najlepszy wynik w historii polskich startów w historii w Yamaha w Pucharze Yamaha bLU cRU, w którym startują najzdolniejsi młodzi w kierowcy. Najmłodszym zawodnikiem w stawce jest drugi z zawodników Szkopek Team - Dawid Nowak. W weekend 13-letni kierowca dopisał do swojego dorobku kolejny punkt, za 15. miejsce w pierwszym wyścigu. Drugi zakończył na 16. miejscu. 

– W pierwszym wyścigu blokował mnie mocny wiatr. Miałem problem z odnalezieniem się w tych warunkach i traciłem kolejne pozycje. Zdobyłem punkt, ale wiem, że jestem w stanie dać z siebie więcej i jechać o wiele szybciej. W drugim wyścigu zacząłem dobrze, ale po zderzeniu z innym zawodnikiem wjechałem na żwir, przez co miałem już duża stratę do grupy – podsumował Dawid.

W klasyfikacji generalnej młodszy z zawodników Szkopek Team z pięcioma punktami zajmuje 18. miejsce.

– Dawid startował już z Assen i podczas treningów oraz kwalifikacji chciał wykręcić dobry czas, zamiast skupić się na znalezieniu swojego rytmu i budowaniu pewności siebie. Tej pewności zabrakło potem w wyścigach, choć musimy też pamiętać, że Dawid jest najmłodszym i jednym z najlżejszych zawodników w stawce, przez co mocniej odczuwał skutki silnego wiatru. Najważniejsze, że wyciąga wnioski i wie co poprawić przed kolejnym startem w Misano. W drugim wyścigu wylądował poza torem przez co stracił 12 sekund, a w tak wyrównanej grupie to już ogromna strata. Dobrze jednak, że potrafił opanować motocykl i nie przewrócił się na żwirze. To też cenne doświadczenie – ocenił Paweł Szkopek.

Po intensywnym początku sezonu, teraz zawodnicy Szkopek Team będą mieli chwilę na odpoczynek i analizę pierwszych startów. Kolejna runda Pucharu Yamaha bLU cRU odbędzie 11-12 czerwca we włoskim Misano.

Motocykle: 
Share

News

Puchar Europy Supersport 300 - Patrycja Sowa kończy sezon na znakomitym 2. miejscu!
Polka, Patrycja Sowa kończy sezon na znakomitym drugim miejscu. Ogromne... więcej
Odjazdowa runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road w Głogowie
Przedostatania w tym sezonia runda pucharowa przechodzi do historii, jako... więcej
Puchar Polski Pit Bike będzie gościł na torze w Głogowie. Sezon off-road zmierza do finału.
Minimotocykle MRF, YCF, Kayo i RXF w wersji off-roadowej już w najbliższy piątek... więcej
Dwa mistrzostwa Polski dla Szkopek Team! Dawid Nowak i Jurand Kuśmierczyk z tytułami
Szkopek Team kończy mistrzostwa Polski z dwoma tytułami! Jurand Kuśmierczyk (... więcej
Quadcross of European Nations 2022 (QxoEN)
Quadcross of European Nations 2022 (QxoEN) odbędzie się w dniach 24-25 września... więcej
Wójcik Racing Team w finale MŚ FIM EWC we Francji
Motocykliści polskiego zespołu wystartują w najbliższy weekend w czwartej i... więcej
Puchar Polski Pit Bike Off-Road, Dąbrowa Górnicza: ścigali się w błocie
Ekstremalnie trudne warunki na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej przyniosły... więcej
Miłosz Żyznowski Mistrzem Europy Juniorów 2022 w FIM Trial European Championship Junior Cup!
Miłosz Żyznowski z Automobilklubu Krakowskiego wywalczył tytuł Mistrza Europy... więcej
Dawid Nowak w pierwszej dziesiątce ostatniego wyścigu Yamaha bLU cRU
Dawid Nowak zajął dziewiąte miejsce w wyścigu na torze Magny-Cours, kończącym... więcej
Reprezentacja Polski kończy Mistrzostwa Świata Drużyn Narodowych Enduro (ISDE) z niedosytem i nową motywacją
W dniach 29 sierpnia – 3 września odbyły się Mistrzostwa Świata Drużyn... więcej

Strony

- Archiwum