Duże zmiany w Wójcik Racing Teamie w Le Mans

W rozpoczynającym się dzisiaj o godzinie 15:00 legendarnym wyścigu 24 Heures Motos w Le Mans w barwach Wójcik Racing Teamu nie wystartują Kamil Krzemień i Sheridan Morais. Ich miejsca w ekipie 77, u boku Mathieu Ginesa, zajmą Balint Kovacs i Robin Mulhauser. 
 
Morais przez cały weekend imponował tempem na legendarnym torze w Le Mans, ale wywrócił się pod koniec piątkowej, drugiej sesji kwalifikacyjnej i nie został dopuszczony do startu przez lekarza zawodów z powodu wstrząsu mózgu. 
 
Tymczasem Kamil Krzemień, który dołączył do zespołu kilka dni przed zawodami, zastępując niedysponowanego mistrza świata klasy Supersport, Randy’ego Krummenachera, rozchorował się na tyle, że w sobotę rano nie był w stanie pojawić się na torze.
 
Tym sposobem w barwach ekipy 77 do mistrza świata FIM EWC z 2014 roku, Francuza Mathieu Ginesa, dołączą Balint Kovacs i Robin Mulhauser.
 
20-letni Kovacs to zawodnik rezerwowy polskiego zespołu, który w Le Mans startował w barwach Wójcik Racing Teamu już rok temu, wówczas za sterami Yamahy R1 z numerem 77 pokonując cały wyścig z duecie z Arturem Wielebskim. Młody Węgier przez cały weekend brał udział w treningach i kwalifikacjach, dlatego jest bardzo dobrze przygotowany do wyścigu.
 
Trzecim zawodnikiem będzie Szwajcar Robin Mullhauser, który w ten weekend pełnił rolę zawodnika rezerwowego fabrycznej ekipy Yamahy, YART. Doświadczony 30-latek ma na swoim koncie dwa puchary świata klasy Superstock w serii FIM EWC. 
 
Ekipa 77 do wyścigu w Le Mans ruszy z wysokiej, szóstej pozycji, wywalczonej przez Ginesa, Moraisa i Krzemienia podczas kwalifikacji. 
 
W klasie Superstock walczyć będzie z kolei wspierany przez PKN ORLEN zespół 777, w składzie Marek Szkopek, Kevin Manfredi i Danny Webb. Motocykliści polskiej ekipy do wyścigu zakwalifikowali się na trzecim miejscu w swojej kategorii i 13. łącznie na 52 zespoły.
 
45. edycja wyścigu 24 Heures Motos - pierwszej rundy motocyklowych MŚ FIM EWC - rozpocznie się dzisiaj, w sobotę 16 kwietnia, o godzinie 15:00 i potrwa 24 godziny. Zmagania od startu do mety śledzić będzie można na antenach Eurosportu.
 
„Jest nam bardzo przykro, że Sheridan i Kamil nie mogą wystartować w wyścigu, w przygotowania do którego włożyli tak wiele serca i ciężkiej pracy, zapewniając nam wysokie pole startowe i mając ogromną szansę na walkę o podium – mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik. - Ich zdrowie jest jednak najważniejsze. Z uwagi na specyfikę wyścigów długodystansowych jako zespół zawsze musimy być przygotowani także na takie sytuacje i tak samo jest w tym przypadku. Balint startował z nami w Le Mans już rok temu. Razem z Robinem brali udział we wszystkich sesjach tego weekendu jako zawodnicy rezerwowi, dlatego obaj są rozjeżdżeni, mają dobre tempo i są gotowi do walki. Świetne tempo ma także ekipa 777, dlatego mimo sporych zmian tuż przed samym wyścigiem ustawimy się na starcie mocno zmotywowani i gotowi do walki o wysokie pozycje”.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Motocykle: 
Share

News

Relacja MP Quad i PP Motocross - Seroki
Czołowi zawodnicy polskiego quadcrossu i motocrossu ponownie zagościli na ziemi... więcej
Columna Medica Baja Poland - odwołany udział klas MPRB i PPRB 01-04 września 2022
GKSM informuje, że podczas zawodów Columna Medica Baja Poland zaplanowanych w... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road dojechał do półmetka
W pięknym stylu, ze świetną frekwencją i na pełnym gazie. Zawodnicy ścigający... więcej
Jurand Kuśmierczyk na podium zawodów Yamaha bLU cRU! Szkopek Team najlepszym zespołem rundy
Wielki sukces 17-letniego zawodnika Szkopek Team! Podczas piątej rundy pucharu... więcej
Puchar Polski Pit Bike Off-Road: czas na Wierzchucin Królewski!
Wakacyjna runda zawodów off-road odbędzie się w kujawsko-pomorskiem. Na... więcej
Odwołanie Mistrzostw Polski w Motocrossie w Gdańsku 10-11.09.2022
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje o odwołaniu 7 rundy Mistrzostw Polski w... więcej
Świetne wyniki Kuśmierczyka i Nowaka w Yamaha bLU cRU
Zawodnicy Szkopek Team bardzo dobrze zaprezentowali się podczas 4. rundy Yamaha... więcej
III runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike w strugach deszczu
Mimo mało optymistycznych prognoz pogody,  blisko setka zawodników... więcej
Biuletyn PZM Nr 26 - Lipiec 2022
Wakacje w pełni! Sezon motorsportowy jednak nie zwalnia.Za nami połowa sezonu. O... więcej
Wielka walka na Pit Bike’ach. Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike wracają na bydgoski Kartodrom
To już III z IV rund Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM.... więcej

Strony

- Archiwum