Wyścigowy maraton „górali”

Maj będzie wyjątkowo pracowitym miesiącem dla polskich kierowców, startujących jednocześnie w FIA EHC - Mistrzostwach Europy FIA w Wyścigach Górskich i w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.  Piotra Ilnickiego, Macieja Serafina i Janusza Grzyba czeka intensywny miesiąc. Po pierwszej rundzie FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich, rozgrywanej we Francji,  Ilnicki ( zawodnik Auto Moto Klubu Limanowa, Honda Civic)  prowadzi w Grupie 3, wyprzedzając w grupie  Macieja Serafina ( Automobilklub Biecki, Renault Clio). Janusz Grzyb zajmuje w swojej grupie drugie miejsce.

Już 6 maja kierowcy  pojawią się na starcie 2 Rundy FIA EHC w portugalskiej Bradze. Trasę wyścigu Rampa da Falperra ( 6 – 8 maja) zna dość dobrze Ilnicki; startował na niej podczas ubiegłorocznego wyścigu mistrzów FIA Hill Climb Master), zajmując czwarte miejsce w grupie i ustępując jedynie mocniejszym konkurentom. W tym sezonie, jego 275 – konna Honda ,wyposażona została przez serwisującą auto firmę tuningową Jusiak Performance z Nałęczowa, w sekwencyjną skrzynię biegów co pozwala na równorzędną walkę z rywalami.

Po tygodniu wyścigowa karawana przeniesie się na północ Hiszpanii, gdzie  Polacy – Maciej Serafin i Janusz Grzyb wystartują w wyścigu Subida al Fito ( 13 – 15 maja).

Kolejny weekend to inauguracja kolejnych cykli wyścigowych: rozgrywany w Korczynie k. Krosna 19. Wyścig Górski Prządki – Valvoline, będący pierwszą Rundą FIA IHC – Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich oraz 1 i 2 Rundą GSMP -  Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski ( 20 – 22 maja).

Następnie ekipy przeniosą  się do czeskiego Sternberku, żeby w dniach 27 – 29 maja wystartować w kolejnej rundzie mistrzostw Europy – legendarnym wyścigu Ecce Homo. Potem tydzień przerwy i start w kolejnych rundach GSMP w Czarnorzekach

k. Kłodzka ( 3 – 5 czerwca).

Piotr Ilnicki: 5 startów w ciągu jednego miesiąca wymaga ode mnie i  zespołu Jusiak Performance  wyjątkowo ciężkiej pracy; zarówno przy przygotowaniu i serwisowaniu auta, jak i w niełatwej sferze logistycznej. Oczywiście chcemy utrzymać prowadzenie w grupie w mistrzostwach Europy; trasa  w Portugalii jest bardzo szybka, dobrze, że znam ją z zeszłorocznego FIA Hill Climb Masters, gdzie byłem członkiem Reprezentowacji Polski.  Hiszpania będzie za to wyjątkowo trudna technicznie -  sądzę, że Subida al. Fito będzie największym wyzwaniem tego sezonu.

 

Samochody: 
Źródło newsa: 
Share

News

NIKODEM WIERZBICKI ZWYCIĘZCĄ ROAD TO PORSCHE ESPORTS SPRINT CHALLENGE POLAND 2022
Daniel Libront i Rafał Libront z Mad Dog’s PACT zwyciężyli w dwóch... więcej
Fantastyczne zwycięstwo dla Inter Europol Competition na torze Monza!
Załoga prototypu Ligier z numerem 13 w składzie Charles Crews / Nicolas Pinot... więcej
DOMINACJA PACHURA MOTO CENTER E-SPORTS NA DAYTONIE, RYBACZUK NOWYM LIDEREM BARAŻY
Marcin Rybaczuk z Pachura Moto Center E-Sports objął prowadzenie w klasyfikacji... więcej
Zmarł Kazimierz Jaromin
24 czerwca 2022 zmarł w Krakowie Kazimierz Jaromin – jeden z nestorów... więcej
Wielkie ściganie w ekstremalnym upale
Ponad 150 zawodników sportu samochodowego z dziewięciu krajów wzięło udział w:... więcej
Gorący weekend wyścigowy Unitel Mazda MX-5 Cup w Poznaniu!
Trzecia i czwarta runda pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland, rozgrywanego w... więcej
Fenomenalny triumf Kajetanowicza i Szczepaniaka na Safari, obejmują prowadzenie w mistrzostwach świata WRC 2!
Niezwykły dzień dla polskich kibiców. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak... więcej

Strony

- Archiwum