Szwajcaria Podlaska - relacja

W niedzielę 29 maja odbył się rajd turystyczny Szwajcaria Podlaska 2022 zorganizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski. Rajd był VI runda Turystycznego Pucharu Polski, I runda Motorowych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego. Na starcie stanęło 7 załóg.
Rajd wystartował z siedziby firmy Instel, uczestnicy wyruszyli na pierwszy odcinek trasy przygotowany przez organizatora. Trasa turystyczna wiodła przez miejscowości naszego powiatu, Czosnówka, Dokudów, Studzianka gdzie kończył się pierwszy odcinek. Drugi odcinek prowadził przez Studzianki, Ortel Książęcy i Ortel Królewski, Kościeniewicze, Piszczac, Chotyłów. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z bogatą historią, oraz różnorodnością kulturową terenów pogranicza Litwy i Rzeczypospolitej, sąsiednie wsie zamieszkane były przez ludność wyznania, katolickiego, prawosławnego, unitów, a także tatarów których potomkowie ciągle kultywują tradycje swoich przodków, jak na przykład w Studziance gdzie działa prężnie Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka.
Próba czasowa odbyła się na terenie byłej cegielni w Chotyłowie, dzięki uprzejmości firmy Waltimber obecnego właściciela terenu. Najszybciej próbę pokonał Wojciech PUK z Automobilklub Wielkopolskiego. Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów odbyło się w znajdującym się nieopodal barze Kubiki znajdującym się na terenie rekreacyjnym, właściciel baru przygotował dla uczestników rajdu poczęstunek według własnych armeńskich receptur który przypadł wszystkim uczestnikom do gustu.
Zwycięzcą Rajdu została załoga Automobilklubu Wielkopolski Wojciech Puk i Henryka Puk, drugie miejsce zajęła załoga Marcin Gabrowski, Agnieszka Bohosiewicz-Gabrowska z Automobilklub Polski, trzecie miejsce przypadło w udziale załodze SOS PZM Michałowi i Agnieszce Paszek. Nagroda, ufundowana przez zarząd Automobilklubu Bialskopodlaskiego oraz PZM oddział Lublin za zdobycie miejsca na podium jest udział w kolejnym Rajdzie Turystycznym „Uroki Lubelszczyzny” który odbędzie się we wrześniu, na który już teraz wszystkich zapraszamy.
      

News

5 Runda TPP - 19. Turystyczny Rajd Samochodowy Bieluch
Automobilklub Chełmski zaprasza na 5 Rundę Turystycznego Pucharu Polski  PZM... więcej
4 Runda TPP - Rajd Bajka
Automobilklub Kędzierzyńsko - Kozielski zaprasza na 4 Rundę Turystycznego... więcej
Odszedł Jacek Laskowski
Ze smutkiem i żalem przyjęliśmy informację,  iż w poniedziałek 8 kwietnia... więcej
1 i 2 Runda TMMP - Wiosna z poślizgiem
Automobilklub Wielkopolski zaprasza. 1 i 2 Runda Turystyczno Motorowe ... więcej
3 Runda TPP - Majówka 2024
Automobilklub Polski zaprasza na 3 Rundę Turystycznego Pucharu Polski PZM,... więcej
2 Runda TPP - Szwajcaria Podlaska 2024
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza na rajd turystyczny Szwajcaria Podlaska... więcej
48th Volta a Mallorca
Przedstawiamy otrzymane informacje o kolejnej edycji cyklu Volta a Mallorca.... więcej
Odszedł Andrzej Piwoński
W dniu 19 marca 2024 odszedł od nas Andrzej Piwoński, członek Komisji Sportów... więcej
Szkolenie OSP PZM - Poznań
Przedstawiamy szczegóły dotyczące Ogólnopolskiego Szkolenia Organizatorów... więcej
Komunikat GKT nr 7/2024 - punktacja w rundach NSMP, TMMP, TPP
Główna Komisja Turystyki opublikowała Komunikat nr 7/2024 dotyczący punktaccji... więcej

Strony

- Archiwum