Szwajcaria Podlaska - relacja

W niedzielę 29 maja odbył się rajd turystyczny Szwajcaria Podlaska 2022 zorganizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski. Rajd był VI runda Turystycznego Pucharu Polski, I runda Motorowych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego. Na starcie stanęło 7 załóg.
Rajd wystartował z siedziby firmy Instel, uczestnicy wyruszyli na pierwszy odcinek trasy przygotowany przez organizatora. Trasa turystyczna wiodła przez miejscowości naszego powiatu, Czosnówka, Dokudów, Studzianka gdzie kończył się pierwszy odcinek. Drugi odcinek prowadził przez Studzianki, Ortel Książęcy i Ortel Królewski, Kościeniewicze, Piszczac, Chotyłów. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z bogatą historią, oraz różnorodnością kulturową terenów pogranicza Litwy i Rzeczypospolitej, sąsiednie wsie zamieszkane były przez ludność wyznania, katolickiego, prawosławnego, unitów, a także tatarów których potomkowie ciągle kultywują tradycje swoich przodków, jak na przykład w Studziance gdzie działa prężnie Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka.
Próba czasowa odbyła się na terenie byłej cegielni w Chotyłowie, dzięki uprzejmości firmy Waltimber obecnego właściciela terenu. Najszybciej próbę pokonał Wojciech PUK z Automobilklub Wielkopolskiego. Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów odbyło się w znajdującym się nieopodal barze Kubiki znajdującym się na terenie rekreacyjnym, właściciel baru przygotował dla uczestników rajdu poczęstunek według własnych armeńskich receptur który przypadł wszystkim uczestnikom do gustu.
Zwycięzcą Rajdu została załoga Automobilklubu Wielkopolski Wojciech Puk i Henryka Puk, drugie miejsce zajęła załoga Marcin Gabrowski, Agnieszka Bohosiewicz-Gabrowska z Automobilklub Polski, trzecie miejsce przypadło w udziale załodze SOS PZM Michałowi i Agnieszce Paszek. Nagroda, ufundowana przez zarząd Automobilklubu Bialskopodlaskiego oraz PZM oddział Lublin za zdobycie miejsca na podium jest udział w kolejnym Rajdzie Turystycznym „Uroki Lubelszczyzny” który odbędzie się we wrześniu, na który już teraz wszystkich zapraszamy.
      

Share

News

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
Ubezpieczenia sport 2023
Komunikat ZG PZM z dnia 21.12.2022 dot. Ubezpieczeń na rok 2023 z... więcej
Zakończenie Sezonu GKSPiT 2022
W dniach 26-27.11.2022r w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu... więcej
Informacja 3/2022 GKSPiT
Informacja 3/2022 GKSPiT dotycząca wyników generalnych Nawigacyjnych... więcej
"Włóczykij 2022" 8. i 9. Runda NSMP 10. i 11. Runda TMMP
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-... więcej
Nietoperz 2022
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza w dniach 11-12 listopada 2022r... więcej
Światowid 2022
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski w dniach 21-22.... więcej
„Jesień na Kujawach” - XI runda TPP
Automobilklub Inowrocławski zaprasza w dniu  15 października 2022 roku na... więcej
Jesienny Liść 2022
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza dnia 02... więcej
Rajd Energetyków 2022
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej

Strony

- Archiwum