Szwajcaria Podlaska - relacja

W niedzielę 29 maja odbył się rajd turystyczny Szwajcaria Podlaska 2022 zorganizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski. Rajd był VI runda Turystycznego Pucharu Polski, I runda Motorowych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego. Na starcie stanęło 7 załóg.
Rajd wystartował z siedziby firmy Instel, uczestnicy wyruszyli na pierwszy odcinek trasy przygotowany przez organizatora. Trasa turystyczna wiodła przez miejscowości naszego powiatu, Czosnówka, Dokudów, Studzianka gdzie kończył się pierwszy odcinek. Drugi odcinek prowadził przez Studzianki, Ortel Książęcy i Ortel Królewski, Kościeniewicze, Piszczac, Chotyłów. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z bogatą historią, oraz różnorodnością kulturową terenów pogranicza Litwy i Rzeczypospolitej, sąsiednie wsie zamieszkane były przez ludność wyznania, katolickiego, prawosławnego, unitów, a także tatarów których potomkowie ciągle kultywują tradycje swoich przodków, jak na przykład w Studziance gdzie działa prężnie Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka.
Próba czasowa odbyła się na terenie byłej cegielni w Chotyłowie, dzięki uprzejmości firmy Waltimber obecnego właściciela terenu. Najszybciej próbę pokonał Wojciech PUK z Automobilklub Wielkopolskiego. Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów odbyło się w znajdującym się nieopodal barze Kubiki znajdującym się na terenie rekreacyjnym, właściciel baru przygotował dla uczestników rajdu poczęstunek według własnych armeńskich receptur który przypadł wszystkim uczestnikom do gustu.
Zwycięzcą Rajdu została załoga Automobilklubu Wielkopolski Wojciech Puk i Henryka Puk, drugie miejsce zajęła załoga Marcin Gabrowski, Agnieszka Bohosiewicz-Gabrowska z Automobilklub Polski, trzecie miejsce przypadło w udziale załodze SOS PZM Michałowi i Agnieszce Paszek. Nagroda, ufundowana przez zarząd Automobilklubu Bialskopodlaskiego oraz PZM oddział Lublin za zdobycie miejsca na podium jest udział w kolejnym Rajdzie Turystycznym „Uroki Lubelszczyzny” który odbędzie się we wrześniu, na który już teraz wszystkich zapraszamy.
      

Share

News

Zmiana godzin pracy
W związku z wysokimi temperaturami na zewnątrz biura przy ulicy... więcej
XXVIII Rajd Merkury 2022 - 3 runda NSMP
Po 6 latach przerwy, Automobilklub Wielkopolski ma ogromną przyjemność... więcej
Sezon nawigacyjny rozpoczęty!
Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, zawodnicy rajdów nawigacyjnych... więcej
Piknik 2022 - 3 runda TJnO
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki  Automobilklubu Polski zaprasza na... więcej
Podkarpackim szlakiem Marii Konopnickiej i Ignacego Łukasiewicza
Automobilklub Rzeszowski, wpisując się w obchody 180. rocznicy urodzin Marii... więcej
Rajd Małego Buddy
Automobilklub Królewski zaprasza na Rajd Małego Buddy który jest 2. rundą TJNO... więcej
Szwajcaria Podlaska - relacja
W niedzielę 29 maja odbył się rajd turystyczny Szwajcaria Podlaska 2022... więcej
Słoneczna Eskapada - 8. runda TPP
Komisja Sportu Popularnego i Turystyki Automobilklubu Wielkopolski zaprasza na... więcej
Mysłowicka Czwórka
Automobilklub Mysłowicki zaprasza w dniach 17-19 czerwca 2022 r. do udziału w... więcej
Rajd Dzień Dziecka - 7. runda TPP
Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych turystów lubiących podróżować samochodem... więcej

Strony

- Archiwum