Szwajcaria Podlaska - relacja

W niedzielę 29 maja odbył się rajd turystyczny Szwajcaria Podlaska 2022 zorganizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski. Rajd był VI runda Turystycznego Pucharu Polski, I runda Motorowych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego. Na starcie stanęło 7 załóg.
Rajd wystartował z siedziby firmy Instel, uczestnicy wyruszyli na pierwszy odcinek trasy przygotowany przez organizatora. Trasa turystyczna wiodła przez miejscowości naszego powiatu, Czosnówka, Dokudów, Studzianka gdzie kończył się pierwszy odcinek. Drugi odcinek prowadził przez Studzianki, Ortel Książęcy i Ortel Królewski, Kościeniewicze, Piszczac, Chotyłów. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z bogatą historią, oraz różnorodnością kulturową terenów pogranicza Litwy i Rzeczypospolitej, sąsiednie wsie zamieszkane były przez ludność wyznania, katolickiego, prawosławnego, unitów, a także tatarów których potomkowie ciągle kultywują tradycje swoich przodków, jak na przykład w Studziance gdzie działa prężnie Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka.
Próba czasowa odbyła się na terenie byłej cegielni w Chotyłowie, dzięki uprzejmości firmy Waltimber obecnego właściciela terenu. Najszybciej próbę pokonał Wojciech PUK z Automobilklub Wielkopolskiego. Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów odbyło się w znajdującym się nieopodal barze Kubiki znajdującym się na terenie rekreacyjnym, właściciel baru przygotował dla uczestników rajdu poczęstunek według własnych armeńskich receptur który przypadł wszystkim uczestnikom do gustu.
Zwycięzcą Rajdu została załoga Automobilklubu Wielkopolski Wojciech Puk i Henryka Puk, drugie miejsce zajęła załoga Marcin Gabrowski, Agnieszka Bohosiewicz-Gabrowska z Automobilklub Polski, trzecie miejsce przypadło w udziale załodze SOS PZM Michałowi i Agnieszce Paszek. Nagroda, ufundowana przez zarząd Automobilklubu Bialskopodlaskiego oraz PZM oddział Lublin za zdobycie miejsca na podium jest udział w kolejnym Rajdzie Turystycznym „Uroki Lubelszczyzny” który odbędzie się we wrześniu, na który już teraz wszystkich zapraszamy.
      

News

Turystyczny Rajd na Orientację zostaje odwołany
Automobilklub Mysłowicki informuje, że zgłoszony do kalendarza imprez na 24.06... więcej
IV Wiosna z poślizgiem – 6. runda TMMP
Automobilklub Wielkopolski zaprasza w dniu 17 czerwca br. na imprezę... więcej
PZM info
W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, Biuro Sportu i Turystyki PZM jest dostępne... więcej
Rajd "Dzień Dziecka” – 4. runda TPP
Automobilklub Wielkopolski Delegatura w Nowym Tomyślu zaprasza w dniu 4... więcej
Rajd Chemików nie odbędzie się w planowanym terminie.
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski informuje, że z przyczyn niezależnych od... więcej
Podkarpackim szlakiem Aleksandra Fredry
W sobotę, 27 maja 2023 r., Automobilklub Rzeszowski zaprasza do wzięcia... więcej
Uroki Lubelszczyzny 2023
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza na rajd "Uroki Lubelszczyzny 2023 -  IV... więcej
24. Rajd Zagłębiowski
Automobilklub Mysłowicki serdecznie zaprasza do udziału w 24 edycji “Rajdu... więcej
W dniu 2 maja 2023 r. biura ZG PZM będą nieczynne!
Informujemy, że w dniu 2 maja 2023 r. (wtorek) biura Zarządu Głównego... więcej
OSTRAVSKÝ VOLANT
AMK Hlučín we współpracy z OSA Opole zaprasza w dniach 12.05. – 14.05.2023 na ... więcej

Strony

- Archiwum