Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Barbórkę

Załoga ORLEN Teamu zaprezentowała bardzo dobre tempo na przestrzeni całego 60. Rajdu Barbórka i triumfuje w klasyfikacji generalnej.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk z ORLEN Teamu nie pozostawili złudzeń, wygrywając pięć z sześciu odcinków specjalnych w 60. edycji Rajdu Barbórka i odnosząc zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętowane wygraną o włos na OSS 6 Autodrom Bemowo Duet.

Reprezentanci ORLEN Teamu pokonali odcinek o długości 3,6 kilometra w 1:39.33 sekundy. Drugi wynik na ostatniej próbie przed legendarną Karową uzyskali Marek Nowak i Adam Grzelka [+0,05 s], a czołową trójkę uzupełnili Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek [+0,11 s].

W klasyfikacji generalnej 60. Rajdu Barbórka Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk triumfują przed załogą Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski [+13,74 s]. Trzecia lokata została wywalczona przez Marka Nowaka i Adama Grzelkę [+23,55 s].

Czwarte miejsce po sześciu odcinkach rywalizacji trafia do duetu Grzegorz Bonder i Kamil Heller [+28,26 s]. Piąta pozycja przypadła Jarosławowi i Marcinowi Szejom [+29,48 s].

W stawce R2 triumf odnoszą Jacek Sobczak i Michał Marczewski. Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski meldują się na mecie na drugiej lokacie [+20,66 s], a trzecie miejsce w klasyfikacji R2 biorą Paweł Poletyło i Justyna Waliszewska [+51,18 s].

Maciej Matysiak i Karolina Baćkowska okazali się najlepsi w klasyfikacji R3, jednak nieco ponad sekundę za tym duetem znalazła się załoga Marcin Pogorzelski i Łukasz Zapart. Michał Chorbiński i Łukasz Szterleja uplasowali się na trzecim miejscu w R3 [+12,48 s].

Gracjan Predko i Jacek Spentany triumfowali w Y1. Bartłomiej Madziara i Mateusz Pawłowski zakończyli 60. Rajd Barbórka bezpośrednio za zwycięskim duetem [+56,71 s]. Marcin Majcher i Daniel Leśniak finiszowali na miejscu trzecim w Y1 [+1:05,78 s].

Przemysław Krysztowiak i Jakub Machnikowski wygrali klasyfikację Y2 przed załogą Kamil Pietraszko i Artur Szczepankowski oraz duetem Oliwier Latos i Paweł Latos.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Szkolenie na licencję sędziego, 25.02.2023 r., Wrocław
Program kursu na licencję Sędziowską organizowaną przez Automobilklub Sudecki1... więcej
Szkolenie na licencję ND-R, 04-05.03.2023 r., Krosno
Szkolenie i egzamin dla kandydatów ubiegających się o licencję zawodnika i... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Fundacja PZM wspiera poszkodowanych sportowców w sportach motorowych. Dzięki 1.... więcej
Albert Costa Balboa i Fabio Scherer dołączają do Inter Europol Competition w sezonie WEC 2023!
Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert... więcej
Szkolenie na licencję sędziego, 11.02.2023 r. Opole
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOOpole, 11 lutego 2023Sobota: 11.... więcej
Szkolenie na licencję sędziego, 11.03.2023 r. Katowice
SZKOLENIE Sędziów Sportu Samochodowego       ... więcej
Szkolenie na licencję sędziego, 18.02.2023 r., Krosno
Szkolenie kandydatów na sędziów sportu samochodowegoOrganizator szkolenia:... więcej
Styczeń w Małopolu
Podsumowanie stycznia Zespół Inter Europol Competition jest w trakcie ostatnich... więcej

Strony

- Archiwum