Trudna trasa i wyzwanie – pierwszy etap Tunisia Desert Challenge już za zawodnikami

23 kwietnia odbył się pierwszy etap tegorocznej edycji Tunisia Desert Challenge na tunezyjskich piaskach Sahary. Trasa etapu wiodła przez szybkie, szutrowe drogi, ale też teren górzysty. Dobrze poradzili sobie zawodnicy Proxcars TME Rally Team, którzy w kategorii samochodów uplasowali się na piętnastym miejscu.

Pierwszym etapem rajdu była droga z Djerby do Kambout. Drugi odcinek specjalny (bo pierwszy, nazwany prologiem odbył się wczoraj) miał długość 355 kilometrów. Pierwsza część trasy była bardzo szybka, szutrowa – za to na kolejnych kilometrach zawodnicy zmagali się z terenem górzystym. Meta etapu znajdowała się w okolicach tunezyjskiej El Bormy, terenu normalnie niedostępnego dla szerokiej liczby osób ze względu na bliskie położenie poligonu.

Ekipa Proxcars TME Rally Team z Magdą Zając i Jackiem Czachorem za sterami zajęła piętnaste miejsce w kategorii samochodów. W klasyfikacji generalnej rajdu znajdują się na trzynastej pozycji.

- Na szczęście dzisiaj nie mieliśmy odcinka, w którym łatwo można było się zakopać, więc nie musiałem wysiadać z samochodu. Jednak nawigacyjnie nie było tak łatwo, można było się gdzieś trochę pomylić przez ciasne sekcje zakrętów. Generalnie jesteśmy zadowoleni z tego, jak pojechaliśmy, choć było ciężko. Jesteśmy wykończeni, ten odcinek wymagał od nas ogromnego skupienia – powiedział pilot, Jacek Czachor.

- To był odcinek bardzo wyczerpujący, psychicznie, ale też fizycznie. Musieliśmy być bardzo skupieni i dodatkowo przez to, jaki był teren, trzeba było dużej kontroli nad samochodem. Łatwo było o wytrącenie kierownicy z rąk przez te dziury. W jazdę włożyłam dużo wysiłku. Jednak poszło nam dość dobrze i nie możemy doczekać się kolejnych etapów – stwierdziła Magda Zając.

Inni Polacy także poradzili sobie dobrze: Mikołaj Krysik był dwudziesty szósty, Aleksander Piórczyński był trzydziesty trzeci, duet Patrycja Brochocka/Karolina Zysnarska uplasował się na miejscu 37. Za to duety Kalinowski/Pielużek i Brochocki/Komar uplasowały się kolejno na pozycjach 18. i 42.

Kolejny etap to pętla wokół Kambout. Na zawodników czekają duże wydmy, ale też szybkie szutrowe drogi i piasek. Odcinek specjalny będzie miał długość 353 kilometrów.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 

News

Rajd Nadwiślański 2024: Grzyb i Binięda od startu do mety
Aktualni mistrzowie Polski – Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda... więcej
Słodko-gorzki weekend Kacpra Sztuki w Imoli
Progres w kwalifikacjach i pierwsze punkty do klasyfikacji... więcej
Rajd Nadwiślański 2024: kompletny dzień Grzyba i Biniędy
Zwycięstwa odniesione na wszystkich czterech sobotnich oesach dały załodze... więcej
Piętnastka na Lubelszczyznę – rusza druga runda Millers Oils HRSMP
15 duetów w niesamowitych rajdówkach sprzed lat zdecydowało się na ... więcej
Rajd Nadwiślański 2024: informacje praktyczne dla kibiców
W sobotę, 18 maja startuje 9. edycja Rajdu Nadwiślańskiego. Jakie rajdówki... więcej
Szkolenie na licencję stopnia N-Drift, 20.05.2024, Autodrom Słomczyn
1. Termin: 20 maja 2024 (poniedziałek)2. Miejsce: – Autodrom Słomczyn,... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 01-02.06.2024, Świdnica
1. Termin:01.06.2024 - 02.06.2024 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 01.06.2024, Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOSTOPNIA „I” i „... więcej
Kacper Sztuka otwiera europejską część sezonu
Po niemal dwóch miesiącach przerwy stawka FIA Formula 3™Championship... więcej

Strony

- Archiwum