RAJD BARBÓRKA 2022. KAMENA RALLY TEAM PONOWNIE NA STARCIE

Przed kibicami motorsportu wielkie święto wieńczące sezon! W pierwszy weekend grudnia wystartuje 60. edycja Rajdu Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów. Po raz drugi na stracie tego prestiżowego wyścigu zamelduje się zespół Kamena Rally Team.
Reprezentanci ORLEN Teamu przywiozą do Warszawy pojazd, który został specjalnie przygotowany do planowanego na 2024 rok udziału załogi w Rajdzie DAKAR. Dla kibiców w Polsce będzie to pierwsza okazja, żeby zobaczyć w akcji ich topową rajdówkę w biało-czerwonych barwach.
POLARIS PZR PRO, bo o nim mowa, przystosowany jest do trudnych, typowo terenowych tras. Jednak duet Białkowski / Baśkiewicz już podczas poprzedniej edycji Rajdu udowodnili, że doskonale sobie radzą zarówno na asfalcie jak i na szutrze.
„Chcemy z dumą reprezentować barwy narodowe, dlatego nie mogło nas zabraknąć na starcie tej największej i najstarszej imprezy motoryzacyjnej w kraju. Będzie to dla nas doskonałe podsumowanie kolejnego sezonu rajdowego w naszej karierze” – mówi Tomasz Białkowski, kierowca Kamena Rally Team.
Okrągła 60. edycja Rajdu Barbórka rozpocznie się w piątek 2 grudnia ceremonią startu i prologiem w Pruszkowie. W sobotę rywalizacja przeniesie się na Autodrom Słomczyn, gdzie odbędą się dwa przejazdy po torze oraz na odcinku szutrowym. Następnie zawodnicy stawią się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, a ostatni decydujący odcinek rozstrzygnie się na Autodromie Bemowo. I na koniec słynne Kryterium Asów – na ulicy Karowej zaprezentuje się czołówka klasyfikacji końcowej Rajdu Barbórka oraz kierowcy zaproszeni przez organizatorów.
„Nasz tegoroczny sezon był pełen zwrotów akcji i nowych wyzwań. Debiut w Pucharze Świata, 3. miejsce w Pucharze Europy, ogłoszenie projektu #NasiNaDakar. Cieszymy się, że na zakończenie tego roku powrócimy na warszawskie trasy. Ze swojej strony możemy obiecać świetne widowisko dla wszystkich fanów sportów motorowych” – dodaje pilot, Dariusz Baśkiewicz.
Czy tym razem rajdowcom z Kamena Rally Team uda się spełnić marzenie o starcie na Karowej? Przekonamy się już na początku grudnia!

Samochody: 

News

Barbórkowy niezbędnik kibica, czyli co, gdzie i kiedy
Rajd Barbórka tradycyjnie rozgrzewa wszystkich fanów sportów motorowych w ... więcej
Gala Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego za nami!
Po wielu miesiącach zmagań przyszedł wreszcie czas na zamianę nomexu... więcej
Kacper Sztuka dołącza do Red Bull Junior Team!
Kacper Sztuka został kierowcą juniorskiego programu Red Bull! Rok 2023 to ... więcej
Ceremonia Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego 2023- transmisja
Transmisja z gali rozpocznie się o godz. 15 na profilu facebook Motowizja, a od... więcej
Szkolenie sędziów portu samochodowego, 03.12.2023, Tychy
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego1. Termin: 3 grudnia 2023 r., (niedziela)... więcej
Gala Sportu Samochodowego 2023 na żywo w Motowizji
Tradycyjnym zakończeniem roku w polskim motorsporcie są gale na ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 16.12.2023, Świdnica
Sobota: 16 grudnia 2023 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica, ul.... więcej
Szkolenie na licencje ND-R, 16-17.12.2023, Świdnica
1. Terminy:16.12.2023 - 17.12.2023 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak Mistrzami Świata!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zdobyli mistrzostwo świata w... więcej

Strony

- Archiwum