RAJD BARBÓRKA 2022. KAMENA RALLY TEAM PONOWNIE NA STARCIE

Przed kibicami motorsportu wielkie święto wieńczące sezon! W pierwszy weekend grudnia wystartuje 60. edycja Rajdu Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów. Po raz drugi na stracie tego prestiżowego wyścigu zamelduje się zespół Kamena Rally Team.
Reprezentanci ORLEN Teamu przywiozą do Warszawy pojazd, który został specjalnie przygotowany do planowanego na 2024 rok udziału załogi w Rajdzie DAKAR. Dla kibiców w Polsce będzie to pierwsza okazja, żeby zobaczyć w akcji ich topową rajdówkę w biało-czerwonych barwach.
POLARIS PZR PRO, bo o nim mowa, przystosowany jest do trudnych, typowo terenowych tras. Jednak duet Białkowski / Baśkiewicz już podczas poprzedniej edycji Rajdu udowodnili, że doskonale sobie radzą zarówno na asfalcie jak i na szutrze.
„Chcemy z dumą reprezentować barwy narodowe, dlatego nie mogło nas zabraknąć na starcie tej największej i najstarszej imprezy motoryzacyjnej w kraju. Będzie to dla nas doskonałe podsumowanie kolejnego sezonu rajdowego w naszej karierze” – mówi Tomasz Białkowski, kierowca Kamena Rally Team.
Okrągła 60. edycja Rajdu Barbórka rozpocznie się w piątek 2 grudnia ceremonią startu i prologiem w Pruszkowie. W sobotę rywalizacja przeniesie się na Autodrom Słomczyn, gdzie odbędą się dwa przejazdy po torze oraz na odcinku szutrowym. Następnie zawodnicy stawią się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, a ostatni decydujący odcinek rozstrzygnie się na Autodromie Bemowo. I na koniec słynne Kryterium Asów – na ulicy Karowej zaprezentuje się czołówka klasyfikacji końcowej Rajdu Barbórka oraz kierowcy zaproszeni przez organizatorów.
„Nasz tegoroczny sezon był pełen zwrotów akcji i nowych wyzwań. Debiut w Pucharze Świata, 3. miejsce w Pucharze Europy, ogłoszenie projektu #NasiNaDakar. Cieszymy się, że na zakończenie tego roku powrócimy na warszawskie trasy. Ze swojej strony możemy obiecać świetne widowisko dla wszystkich fanów sportów motorowych” – dodaje pilot, Dariusz Baśkiewicz.
Czy tym razem rajdowcom z Kamena Rally Team uda się spełnić marzenie o starcie na Karowej? Przekonamy się już na początku grudnia!

Samochody: 
Share

News

Szkolenie na licencję sędziego, 25.02.2023 r., Wrocław
Program kursu na licencję Sędziowską organizowaną przez Automobilklub Sudecki1... więcej
Szkolenie na licencję ND-R, 04-05.03.2023 r., Krosno
Szkolenie i egzamin dla kandydatów ubiegających się o licencję zawodnika i... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Fundacja PZM wspiera poszkodowanych sportowców w sportach motorowych. Dzięki 1.... więcej
Albert Costa Balboa i Fabio Scherer dołączają do Inter Europol Competition w sezonie WEC 2023!
Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert... więcej
Szkolenie na licencję sędziego, 11.02.2023 r. Opole
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOOpole, 11 lutego 2023Sobota: 11.... więcej
Szkolenie na licencję sędziego, 11.03.2023 r. Katowice
SZKOLENIE Sędziów Sportu Samochodowego       ... więcej
Szkolenie na licencję sędziego, 18.02.2023 r., Krosno
Szkolenie kandydatów na sędziów sportu samochodowegoOrganizator szkolenia:... więcej
Styczeń w Małopolu
Podsumowanie stycznia Zespół Inter Europol Competition jest w trakcie ostatnich... więcej

Strony

- Archiwum