Kamena Rally Team chce wyrównać rachunki z włoskim rajdem Italian Baja

Po prawie pięciu miesiącach przerwy między rundami Pucharu Świata nadszedł czas na włoską odsłonę tej serii rajdów, czyli Italian Baję. W dniach 8 – 11 lipca we włoskiej miejscowości Pordenone odbędzie się III runda FIA World Cup for Cross Country Bajas.

Italian Baja, którego organizatorem jest Off-road Club 4x4 Pordenone to rajd z prawie 30 letnią tradycją, a jego początki sięgają 1993 roku. Wszystkie jego poprzednie 28 edycji rozegrane zostały w okolicach miejscowości Pordenone. W tym roku nie ulegnie to również zmianie. Dla zawodników Orlen Teamu będzie to już trzeci start w tej imprezie sportowej. W roku 2019 Białkowski i Baśkiewicz wygrali ten wyścig, biorąc wtedy udział w Mistrzostwach Europy Strefy Centralnej. Kolejny rok, jak wszyscy pamiętamy, był sezonem odwołanych zawodów, koncertów i wszystkich innych wydarzeń kulturalnych z powodu pandemii Covid 19. Kamena Rally Team ze zdwojonym zapałem wróciła do Włoch w roku 2021 i po pierwszym dniu rajdu prowadziła w klasyfikacji klasy T4. Niestety awaria, która przytrafiła im się podczas Etapu II, wykluczyła ich z walki o podium.

Mamy z tym rajdem pewne rachunki do wyrównania z poprzedniego roku. Poza tym na starcie pojawi się także Amerigo Ventura, który pokonał nas podczas Baja Greece. Amerigo co prawda startuje w tym wydarzeniu w innej serii, ale przed nami jeszcze jedna wspólna runda Pucharu Europy, dlatego zależy nam na jak najlepszym wyniku. – mówi kierowca Tomasz Białkowski

Wynik Italian Baja jest dla Zespołu Fabrycznego Polarisa bardzo istotny, ponieważ rajdowcy nie zdobyli jeszcze punktów w klasyfikacji Pucharu Świata. W pierwszej rundzie rozgrywanej w Rosji na początku roku nie mieli co prawda sobie równych, ale niestety decyzją sędziów zostali zdyskwalifikowaniu po badaniu kontrolnym drugiego stopnia. W Jordan Baja, która odbywała się zaraz po Baja Russia, zawodnicy nie brali udziału.

Od czasu Baja Russia nie mieliśmy jeszcze możliwości wystartować w rundach Pucharu Świata i udowodnić, że możemy sięgnąć po to trofeum. Start w Italian Baja jest więc dla nas niezwykle ważny. Wraz z całym Teamem zrobimy wszystko, żeby nie zawieść naszych przyjaciół i sympatyków. – obiecuje pilot Dariusz Baśkiewicz

Dwa tygodnie po zakończeniu włoskiego rajdu zawodników czeka kolejne starcie, tym razem w Hiszpanii na Baja Espana Aragon.

Samochody: 
Share

News

Kajetanowicz i Szczepaniak wywalczyli drugie miejsce w Rajdzie Nowej Zelandii!
Wielki sukces Kajetana Kajetanowicza, debiutującego na trasach Rajdu Nowej... więcej
Suder i Kowalik triumfują w Wiśle!
W drugiej z rzędu rundzie Motul HRSMP najszybsi okazali się Marek Suder i... więcej
67. Rajd Wisły: pewny triumf Kristenssona i Johanssona
Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5) wygrali zakończoną dziś 67... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak na drugim miejscu przed finałowym etapem Rajdu Nowej Zelandii!
Reprezentanci ORLEN Rally Team kontynuują dobrą i równą jazdę w Rajdzie Nowej... więcej
67. Rajd Wisły: piątek dla Szwedów
Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5) prowadzą w 67. Rajdzie... więcej
Tytuły już blisko – czas na przedostatnią rundę Motul HRSMP 2022
Rajd Wisły (30 września – 1 października) będzie przedostatnią rundą... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami Rajdu Nowej Zelandii w WRC 2!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w bardzo dobrym stylu rozpoczęli Rajd... więcej
Trzy lata przy wsparciu topowych partnerów - kto stoi za sukcesem Mistrzostw Polski Digital Motorsport
W 2020 roku historia sportu motorowego w Polsce powiększyła się o nowy rozdział... więcej
Wystartował Rajd Nowej Zelandii, Kajetanowicz i Szczepaniak walczą o mistrzostwo!
Krótki, niespełna dwukilometrowy odcinek specjalny Pukekawa Auckland Domain,... więcej

Strony

- Archiwum