Czwarta runda Mistrzostw Polski w Motocrossie przeszła do historii

W sobotę pogoda nie rozpieszczała zawodników i organizatorów. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferyczny perfekcyjnie przygotowany tor i wspaniała atmosfera sprawiały, że każdy z optymizmem podchodził do zawodów. "Przynajmniej się nie kurzy” - tak skomentował żartobliwie sobotnie warunki panujące na torze jeden z czołowych polskich zawodników.

W klasie MX125 wygrał pewnie Seweryn Gazda CAMK Człuchów. Drugi na podium uplasował się Bartosz Jaworski MXLipno, a trzeci na podium Kuba Kowalski również MXLipno (po powrocie na „setkę”).

MX65 to popis pewnej jazdy i wygrana Jakuba Pućkowskiego z MXLipno. Drugi był zadziorny Maksymilian Komsa z Duust Racing. Natomiast trzecim zawodnikiem tej klasy został Jakub Celej, podopieczny Pawła Wizgiera z ŁKM Łowicz.

Wygrana w królewskiej klasie Open padła łupem Tomasz Wysockiego z MXLipno, drugi był Karol Kruszyński z LKS Jastrząb Lipno, a na trzeci litewski zawodnik jeżdżący w barwach MXLipno Erlandas Mackonis.

Jak mawia znane wszystkim "po deszczu zawsze wychodzi słońce". Tak tez się stało. Niedziela była słoneczna i ciepła. Tor został ponownie perfekcyjnie wyrównany. Na starcie zameldowali się zawodnicy  w klasach MXMasters, MX Kobiet, MX85 i MX2.

Maciej Zdunek CAMK Człuchów, Karol Kędzierski MXLipno i Łukasz Kędzierski także z MXLipno to trójka najlepszych „mastersów”.

Klasa MX Kobiet to popis jazdy Anny Stecjuki z CAMK Człuchów na drugim miejscu znalazła się Adrija Skudutyte  z MXLipno a na trzecie miejsce po zaciętej walce z Karoliną Jasińską zostało zdobyte przez ambitną i coraz szybszą Wiktorię Kupczyk z WKM Więcbork.

„85-tki” bez niespodzianek . Dawid Zaremba KMX Kaszuby pewnie wygrywa na lipnowskich piachach przed Michałem Psiukiem MXLipno i Kewinem Jażdżewskim CAMK Człuchów.

Wyścigi w klasie MX2 to pokaz jazdy bardzo szybkiego zawodnika MXLipno Erlandasa Mackonisa. Drugi na mecie zameldował się Bartosz Jaworski MXLipno, a  trzeci Piotr Szczepanek z ŚTM Moto-Max.

Nagrody Holeshot ufundowane przez importera marki Scott firmę JG Sport zdobywali: Seweryn Gazda, Maksymilian Komsa, Karol Kruszyński, Anna Stecjuka, Erlandas Mackonis i Karol Kędzierski. Ponadto firma Patryka Ćwiklińskiego ufundowała dodatkowe nagrody za drugi Holeshot w wysokości 200 zł.

Dobra organizacja, idealnie przygotowana trasa, nowe elementy na torze, maszyna startowa a także strefa kibica zorganizowana m.in. przez żony i mamy zawodników MXLipno - to wszystko miało wpływ na pozytywną ocenę czwartej rundy MX MP przez przedstawicieli GKSM. Kibice, którzy licznie przybyli na lipnowski tor także wysoko oceniali poziom sportowy i organizacyjny tej imprezy.

Na piątą rundę zapraszamy do Strykowa w dniach 02.07-03.07.2022 roku.

Motocykle: 

News

Niezwykłe widowisko na Autodromie Słomczyn już 21 lipca!
Zobacz w akcji najlepszych zawodników z całego świata! Już 21 lipca w... więcej
Potężna dawka emocji w Człuchowie – relacja z II rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie
Poziom nadal rośnie. Człuchów podjął wyzwanie i dał radę. Po pierwsze... więcej
Justyna Lonycz na podium w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Trial 2 Women
W niemieckim Neunkirchen do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w... więcej
Pełen emocji weekend wyścigów Pit Bike na bydgoskim Kartodromie
Zawodnicy ścigający się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo i Ohvale licznie... więcej
Milan Pawelec na półmetku wyjątkowego sezonu
Walcząc o punkty w obu wyścigach czwartej rundy prestiżowej serii Red... więcej
Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM YCF, MRF, Kayo, Ohvale na Kartodromie w Bydgoszczy!
Już 6 i 7 lipca Kartodrom Bydgoszcz po raz kolejny opanują fani... więcej
Zgłoszenia na 3 rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Motocyklowych Wyścigów Torowych na torze Slovakiaring
Zasady zgłoszeń na rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Motocyklowych... więcej
Wójcik Racing Team, Rea i Vinales ponownie w legendarnym wyścigu Suzuka 8 Hours
Ekipa Grzegorza Wójcika w lipcu po raz trzeci wystartuje w ... więcej
Zapowiedź 13 Rajdu Gliwickiego Trial
Już w najbliższy weekend, 29-30 czerwca 2024 roku, odbędzie się 13 Rajd... więcej
Mocna połowa sezonu Pucharu i Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, Kayo!
Wymagające warunki nie przestraszyły fanów off-roadu na nieco... więcej

Strony

- Archiwum