Wielki finał mocnego sezonu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road

Takiego sezonu pit bike off-road jeszcze nie było! Dużo jazdy, tory w całej Polsce, rekordowa frekwencję zawodów. Teraz czas na finał, który odbędzie się w Wielkopolsce. Zawodników z całego kraju gościć będzie tor Mórkowo znajdujący się koło Leszna.

Mrągowo, Głażewo, Wierzchucin Królewski, Dąbrowa Górnicza, Głogów i szósty przystanek na trasie Pucharu Polski Pit Bike Off-Road: Mórkowo. W pełnym cyklu rywalizowało 156 licencjonowanych zawodników, sporą grupę stanowili też amatorzy oraz dzieci z jazd pokazowych, poniżej wieku licencji (blisko pięćdziesiątka!)

Na torach całego kraju

- Każda runda była wyjątkowa, każda miała swój specyficzny klimat i inne warunki na torze. Dzięki tej różnorodności jesteśmy w stanie poznać zawodników, którzy są najlepsi niezależnie od pogody, czy charakterystyki toru. Zaczynaliśmy w marcu, kończymy w październiku. To był aktywny rok - mówi Łukasz Pawlikowski MX Otopit Toruń.

Organizacja ostatniej rundy przypadła ekipie PitBike 51 z Leszna, jednocześnie jest to aktualnie największa społeczność w naszym kraju startująca w zawodach off-road na poziomie pucharu i mistrzostw. Jako gospodarze finału pracują nad tym, by te zawody były wyjątkowe, zarówno jeżeli chodzi o warstwę sportową, jak i oprawę wydarzenia. W sezonie 2022 będą gościć zawodników z całej Polski już po raz trzeci.

-PitBike51 przygotowuje się standardowo do organizacji pucharu, po doświadczeniach z dwóch ostatnich lat jest nam łatwiej, możemy więc wprowadzić także nowe elementy i nowości związane z organizacją i oprawą zawodów. Podnosimy poprzeczkę i chcemy, żeby każdy zapamiętał to wydarzenie, jako wyjątkowe. Nie będzie większych niespodzianek na torze. Start będzie wyglądał tak, jak podczas poprzednich zawodów. Długa startowa, 51 metrów, skręt w prawo i góra na której będzie meta. Elementy, które pojawiły się rok temu również zostają, jeżeli ktoś był na campie przygotowującym do zawodów nie będzie niczym zaskoczony - stwierdza Jakub Majchrzak z PitBike 51.

Finał już w niedziele
Zawody w Mórkowie odbędą się w niedzielę 23 października 2022, wyścigi rozpoczynają się o 11:40, a piętnaście minut wcześniej o 11:25 startuje relacja na żywo: https://youtu.be/yZ8j9MZ3naM

Finał Pucharu Polski Pit Bike Off-Road to również ostatnia szansa na zdobycie punktów dla zawodników. Podczas finału są one liczone razy 1.3 co dodaje jeszcze większych emocji. Standardowo w klasyfikacji generalnej pod uwagę brane jest 5 najlepszych rund. Wszystko więc jeszcze możliwe. 

News

Mistrzostwa Polski Pit Bike na asfalcie: rozpoczyna się walka o tytuły
11 czerwca 2023 na torze Wallrav Race Center koło Zielonej Góry rozpocznie się... więcej
Motocross: wielkie otwarcie w Lipnie
Zorganizowana po raz pierwszy w odświeżonej formule runda Mistrzostw Polski w... więcej
Rusza nowa odsłona Mistrzostw Polski w Motocrossie
W odświeżonej formule w najbliższy weekend (3-4 czerwca) na torze w Lipnie... więcej
Informacja dotycząca nabycia praw do transmisji rozgrywek Mistrzostw Polski 2023-2025r.
 Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że w odpowiedzi na opublikowane w... więcej
Hellas Rally Grecja, pierwsza runda Pucharu Europy Tout Terrain Rally Cup oczami Joanny Modrzewskiej
Siedem dni ścigania w centralnej Grecji. W górskiej, bardzo wymagającej dla... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road rozpoczęte w dobrym stylu
Klub PitBike51 z Leszna był gospodarzem pierwszej rundy Mistrzostw Polski Pit... więcej
Trialowcy rywalizowali w Kamienicy
Kilkudziesięciu motocyklistów stanęło w miniony weekend na starcie III i IV... więcej
PZM info
W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, Biuro Sportu i Turystyki PZM jest dostępne... więcej
Pit Bike i Supermoto. Wyjątkowe wydarzenie otworzyło sezon.
140 osób rywalizowało podczas Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto i Pit Bike... więcej

Strony

- Archiwum