Wieczór pełen emocji! Za nami Wielka Gala Pit Bike 2022

Nie brakowało wzruszeń i zaskoczeń. Wielka Gala Pit Bike 2022 przy pełnej sali kinowej toruńskiego Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa” podsumowała rok motorsportowych zmagań. Na uroczystości stawili się zarówno zawodnicy ścigający się na torach asfaltowych, jak i off-roadowych. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali filmowe wspomnienia sezonu oraz kilkanaście statuetek, które wręczyli zaproszeni goście.

Wyróżnienia specjalne za sukcesy na szczeblu polskim i międzynarodowym otrzymali: Jakub Stankiewicz, uczestnik finału mistrzostw świata FIM MiniGP, Maksymilian Pawełczak, tegoroczny mistrz świata na żużlu 125cc, Mateusz Affelt debiutant i zdobywca punktów w PGE Ekstralidze oraz uczestnik Speedway Grand Prix. Kacper Mania, który zajął czwarte miejsce w Speedway Grand Prix3, Franciszek Pryfer, zdobywca III miejsca w Pucharze Polski Cross Country oraz Dawid Nowak i Jurand Kuśmierczyk, jako Szkopek Team za starty w międzynarodowym pucharze Yamaha R3.

Kolejnymi wyróżnieniami, były laury za wyniki sportowe. Najlepszymi zawodnikami na off-rodzi zostali: Wiktoria Kurkowska i Cyprian Bieliński. W wersji wyścigów asfaltowych największe osiągnięcia uzyskali: Magdalena Pabijan i Rafał Walasiewicz.

Następne wyróżnienie “Promotor Dyscypliny” trafiło do Mariana Zupy z Gdańska, który przysłużył się do organizacji pierwszych w historii dyscypliny Mistrzostw Polski w wersji off-road. “Osobowością Medialną” została Martyna Merchel, znana w mediach społecznościowych, jako “MRF Girl”, która na co dzień promuje pit bike, jako sport i styl życia.

Ważnymi wyróżnieniami co roku są tytuły “Objawienia Roku”. Tu kapituła gali przyznała aż trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Olaf Kozłowski, Tymek Andrzejewski i Latika Opalińska. Dwóch pierwszych zawodników to tegoroczni debiutanci najmłodszej klasy Stock 90, zaś Latika to zwyciężczyni Puchar Polski w klasie Pit Ladies, gdzie była najmłodszą zawodniczką.

Podwójny tytuł trafił do Dawida Oscendy. Jak sam przyznał na scenie spodziewał się tytułu “Pechowca Roku”, ale zaskoczeniem była druga statuetka przyznana przez publiczność: “Ulubieniec Publiczności”.

Również publiczność zadecydowała w dwóch kolejnych kategoriach. “Wydarzeniem Roku” okrzyknięto II rundą Pucharu Polski Pit BIke Off-Road, która odbyła się po oberwaniu chmury nad głażewskim torem. “Super Trenerem” głosami środowiska pit bike została zaś Anna Oleśniewicz.

Kolejne wyróżnienie to “Otopit Roku”, nagroda ustanowiona przez organizatorów zawodów kilka lat temu, w celu docenienia ważnych dla dyscypliny inicjatyw i postaw. W tym roku w ten sposób została nagrodzona Rawicka Akademia Żużla założona przez Sławomira Knoppa.

Nie mniej ważnym tytułem, przynajmniej dla zawodników jest wybór “Super Championa”, który według założeń powinien wykazywać się wszechstronnością i według kapituły na taki tytuł zasłużył Hubert Malec, startujący i odnoszący sukcesy w obu odmianach dyscypliny - zarówno na asfalcie, jak i off-roadzie.

Organizatorzy docenili również partnerów, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do wysokiego poziomu zawodów. Te laury trafiły w ręce przedstawicieli: KT-24.eu, Valvo-Tect dystrybutora olejów Valvoline i Dobrych Sklepów Motocyklowych.

Na finał prowadzący mieli jeszcze jedną niespodziankę i była to koperta z tytułem “Ambasador Pit Bike”, ten werdykt przyniósł chyba najwięcej wzruszenia dla laureata, którym został Marek Szkopek. Zawodnik długodystansowych mistrzostw świata i trener pit bike, został doceniony za wieloletni wkład w rozwój dyscypliny. Przysłowiową “wisienką na torcie” był prezent przekazany trenerowi, czyli motocykl MRF 80 Runner, który zasili flotę w szkółce Micro Szkopek School.

Tego dnia zawodnicy odebrali również puchary za sezon 2022, przed nimi jeszcze jedna uroczystość, jaką jest dekoracja mistrzów organizowana przez Polski Związek Motorowy. To wydarzenie zaplanowano na 17 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Retransmisje Wielkiej Gali Pit Bike można obejrzeć pod tym adresem: https://youtu.be/wTrb6g2ousM

News

Rusza nowa odsłona Mistrzostw Polski w Motocrossie
W odświeżonej formule w najbliższy weekend (3-4 czerwca) na torze w Lipnie... więcej
Informacja dotycząca nabycia praw do transmisji rozgrywek Mistrzostw Polski 2023-2025r.
 Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że w odpowiedzi na opublikowane w... więcej
Hellas Rally Grecja, pierwsza runda Pucharu Europy Tout Terrain Rally Cup oczami Joanny Modrzewskiej
Siedem dni ścigania w centralnej Grecji. W górskiej, bardzo wymagającej dla... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road rozpoczęte w dobrym stylu
Klub PitBike51 z Leszna był gospodarzem pierwszej rundy Mistrzostw Polski Pit... więcej
Trialowcy rywalizowali w Kamienicy
Kilkudziesięciu motocyklistów stanęło w miniony weekend na starcie III i IV... więcej
PZM info
W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, Biuro Sportu i Turystyki PZM jest dostępne... więcej
Pit Bike i Supermoto. Wyjątkowe wydarzenie otworzyło sezon.
140 osób rywalizowało podczas Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto i Pit Bike... więcej
Tor Głażewo: świetne ściganie i niepowtarzalna atmosfera
Po raz kolejny zawodnicy pit bike z całego kraju pokazali, że Tor Głażewo to... więcej
20 maja widzimy się w Bydgoszczy na Pit Bike i Supermoto
Sezon 2023 to kolejny przełom w motorsporcie. Tym razem za sprawą zawodów Pit... więcej

Strony

- Archiwum