Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie

Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM zainauguruje sezon jazdy na torach asfaltowych. To będzie pierwsze starcie w tym sezonie!

Tegoroczny sezon Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM to cztery rundy właściwe cyklu 2022: 21-22 maja na Awix Racing Arenie, 25-26 czerwca Wallrav Race Center w Starym Kisielinie i dwa razy na bydgoskim Kartodromie: 15-16 lipca i 7-8 października. Na 3 i 4 września zaplanowano Mistrzostwa Polski Pit Bike SM. Zanim jednak wystartuje właściwy sezon i zawodnicy zaczną zbierać punkty w klasyfikacji generalnej, najpierw rozgrzewka. - To już tradycja, że przed sezonem organizujemy zawody, które są możliwością sprawdzenia formy i sprzętu. Dla nowych zawodników to również możliwość zdania licencji zawodniczej, zarówno egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego. To świetne rozwiązanie, bo mogą to zrobić bez presji i stresu, tak by podczas pierwszej rundy pucharowej legitymować się już uprawnieniami i zdobywać cenne punkty - podkreśla Sylwia Żółtowska, MX Otopit Toruń, organizator zawodów.

Nowy sezon, nowe rozdanie

Tak naprawdę to Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM uchyli rąbka tajemnicy na temat sezonu 2022. Dowiemy się kto dołączy do rywalizacji oraz jak starzy bywalcy zawodów pit bike przepracowali zimę. - Oj będą zaskoczenia! - zapowiada zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych i trener pit bike, Marek Szkopek. - Jestem po pierwszych treningach i muszę przyznać, że będą niespodzianki w tym sezonie. Zawodnicy są dobrze przygotowani i niektórzy będą przecierać oczy ze zdumienia. Osobiście nie mogę doczekać się weekendu w Bydgoszczy, bo to zawsze najbardziej ekscytujące przeżycia w roku. W końcu czekaliśmy na ten moment parę dobrych, zimowych miesięcy. Ja sezon rozpocząłem w Le Mans, teraz czas na moich podopiecznych. 

Licencja - początek wielkich karier

Licencję zawodniczą w sezonie można uzyskać podczas każdych zawodów w randze pucharu, wyjątkiem są mistrzostwa, gdzie do startu dopuszczani są tylko licencjonowani zawodnicy. Egzamin na rundzie rozgrzewkowej to jedyny taki moment, kiedy uwaga na nowych zawodnikach, skupiona jest szczególnie.

-Licencja sportu motocyklowego jest dokumentem, który towarzyszy zawodnikowi w jego całej karierze i zmienia tylko swoją rangę - tłumaczy Jacek Bujański z Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM. -Zaczynając od Pucharu Polski uzyskuje się klasę B, potem podnosząc swój poziom sportowy na taki, który daje możliwość udziału w Mistrzostwach Polski  zawodnik otrzymuje klasę A. Każda federacja motocyklowa zrzeszona w FIM ma podobne zasady i tylko dla zawodników z licencjami krajowymi jest możliwy udział w zawodach międzynarodowych. Dzieci zdobywając licencję w wieku kilku lat rozpoczynają drogę do tytułów w zawodach o randze światowej. To początek, który za kilka lat może doprowadzić ich do realizacji wielkich marzeń.

Rundę Rozgrzewkową Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM poprzedzą piątkowe treningi. Zawodników na bydgoskim Kartodromie będzie można spotkać już w piątek od godziny 9:00. W sobotę od samego rana rozpoczną się treningi i kwalifikacje, wyścigi startują o 12:50. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Informacje dla osób, które chciałby zacząć przygodę na pit bike i wystartować w zawodach znajdziecie na stronie organizatora: https://zawodypitbike.pl/jak-zaczac/

Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Komunikat GKSM 9/2024 - Komunikat dotyczący Cross Country
Dzień dobry,Poniżej komunikat dotyczący rundy Cross Country:Dokument
Mistrzostwa i Puchar Polski Supermoto i Pitbike w Bydgoszczy: Emocje rozgrzały asfalt!
Autodrom w Bydgoszczy stał się areną niezapomnianych sportowych zmagań... więcej
Pit Bike Off-Road: Mocne ściganie w Dąbrowie Górniczej
Za nami drugi z sześciu wyścigowych weekendów w ramach Mistrzostw... więcej
Kolejne punkty Milana Pawelca w juniorskich mistrzostwach świata
17-letni Milan Pawelec wywalczył kolejne punkty w juniorskich mistrzostwach... więcej
Komunikat GKSM 8/2024 - Informacja odnośnie buzerów Motocross
Dzień dobry,Poniżej informacja dotycząca buzerów.Dokument
Emocjonujący weekend w Szklarskiej Porębie – za nami pierwsze rundy OIMP i PP Trial
Za nami weekend pełen emocji w Szklarskiej Porębie, gdzie odbyły się 1... więcej
„Dzikie karty” w BMW M Cup wciąż dostępne
Już za dwa tygodnie na torze Poznań rusza trzecia edycja motocyklowego... więcej
Przed nami kolejny przystanek zawodów Pit Bike!
Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road: przystanek drugi, Dąbrowa... więcej
Rusza sezon Supermoto
11 maja na torze w Bydgoszczy odbędą się Mistrzostwa i Puchar... więcej
KM Stryków rozpoczyna pucharowy sezon w motocrossie
Trzy w jednym czyli wielka uczta motocrossowa na torze w ... więcej

Strony

- Archiwum