Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie

Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM zainauguruje sezon jazdy na torach asfaltowych. To będzie pierwsze starcie w tym sezonie!

Tegoroczny sezon Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM to cztery rundy właściwe cyklu 2022: 21-22 maja na Awix Racing Arenie, 25-26 czerwca Wallrav Race Center w Starym Kisielinie i dwa razy na bydgoskim Kartodromie: 15-16 lipca i 7-8 października. Na 3 i 4 września zaplanowano Mistrzostwa Polski Pit Bike SM. Zanim jednak wystartuje właściwy sezon i zawodnicy zaczną zbierać punkty w klasyfikacji generalnej, najpierw rozgrzewka. - To już tradycja, że przed sezonem organizujemy zawody, które są możliwością sprawdzenia formy i sprzętu. Dla nowych zawodników to również możliwość zdania licencji zawodniczej, zarówno egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego. To świetne rozwiązanie, bo mogą to zrobić bez presji i stresu, tak by podczas pierwszej rundy pucharowej legitymować się już uprawnieniami i zdobywać cenne punkty - podkreśla Sylwia Żółtowska, MX Otopit Toruń, organizator zawodów.

Nowy sezon, nowe rozdanie

Tak naprawdę to Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM uchyli rąbka tajemnicy na temat sezonu 2022. Dowiemy się kto dołączy do rywalizacji oraz jak starzy bywalcy zawodów pit bike przepracowali zimę. - Oj będą zaskoczenia! - zapowiada zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych i trener pit bike, Marek Szkopek. - Jestem po pierwszych treningach i muszę przyznać, że będą niespodzianki w tym sezonie. Zawodnicy są dobrze przygotowani i niektórzy będą przecierać oczy ze zdumienia. Osobiście nie mogę doczekać się weekendu w Bydgoszczy, bo to zawsze najbardziej ekscytujące przeżycia w roku. W końcu czekaliśmy na ten moment parę dobrych, zimowych miesięcy. Ja sezon rozpocząłem w Le Mans, teraz czas na moich podopiecznych. 

Licencja - początek wielkich karier

Licencję zawodniczą w sezonie można uzyskać podczas każdych zawodów w randze pucharu, wyjątkiem są mistrzostwa, gdzie do startu dopuszczani są tylko licencjonowani zawodnicy. Egzamin na rundzie rozgrzewkowej to jedyny taki moment, kiedy uwaga na nowych zawodnikach, skupiona jest szczególnie.

-Licencja sportu motocyklowego jest dokumentem, który towarzyszy zawodnikowi w jego całej karierze i zmienia tylko swoją rangę - tłumaczy Jacek Bujański z Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM. -Zaczynając od Pucharu Polski uzyskuje się klasę B, potem podnosząc swój poziom sportowy na taki, który daje możliwość udziału w Mistrzostwach Polski  zawodnik otrzymuje klasę A. Każda federacja motocyklowa zrzeszona w FIM ma podobne zasady i tylko dla zawodników z licencjami krajowymi jest możliwy udział w zawodach międzynarodowych. Dzieci zdobywając licencję w wieku kilku lat rozpoczynają drogę do tytułów w zawodach o randze światowej. To początek, który za kilka lat może doprowadzić ich do realizacji wielkich marzeń.

Rundę Rozgrzewkową Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM poprzedzą piątkowe treningi. Zawodników na bydgoskim Kartodromie będzie można spotkać już w piątek od godziny 9:00. W sobotę od samego rana rozpoczną się treningi i kwalifikacje, wyścigi startują o 12:50. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Informacje dla osób, które chciałby zacząć przygodę na pit bike i wystartować w zawodach znajdziecie na stronie organizatora: https://zawodypitbike.pl/jak-zaczac/

Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Niepewna pogoda i rekord frekwencji na zawodach pit bike w Toruniu
Wystartował Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM. Zawodnicy sezon... więcej
Czwarta runda Mistrzostw Polski w Motocrossie pojedzie w Lipnie
W ostatni weekend maja, najlepsze zawodniczki i zawodnicy zjadą do Lipna, aby... więcej
Zawodnicy pit bike po pierwsze punkty w sezonie przyjadą do Torunia
Na torze Awix Racing Arenie w Toruniu rozegrana zostanie pierwsza runda Dobre... więcej
50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej

Strony

- Archiwum