Puchar Polski Pit Bike Off-Road: czas na Wierzchucin Królewski!

Wakacyjna runda zawodów off-road odbędzie się w kujawsko-pomorskiem. Na przebudowany tor SMC Motorsports Park zjadą zawodnicy z całego kraju, po to by rywalizować o miejsca na podium oraz punkty do klasyfikacji generalnej sezonu. 

Tym razem areną zmagań na off-roadzie stanie się SMC Motorsports Park, mimo że zawodnicy pit bike już ścigali się w tym miejscu, czeka ich wiele niespodzianek. -Cieszę się, że już po raz drugi zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zjadą na nasz rodzimy tor SMC Motorsports Park w Wierzchucinie Królewski - mówi Sebastian Chwiałkowski, gospodarz obiektu. - Niespodzianki czekają na zawodników na każdym kroku. Kompletnie została przebudowana nitka toru, został zmieniony kierunek jazdy, przebudowany każdy skok i najazd, dodaliśmy kilka metrów wyprofilowanej bandy. Tor jest szybszy, ale nadal techniczny i dłuższy o ponad 170 metrów.

Przypomnijmy, że w cyklu pucharowym zawodnicy ścigający się na minimotocyklach marek YCF, MRF, Kayo i RXF mają do przejechania aż sześć rund, zorganizowanych na terenie całego kraju. Za nimi już spotkania na torze Głażewo, w Mrągowie oraz Mistrzostwa Polski, które rozegrane zostały na torze motocrossowym w Gdańsku.

Kolejny przystanek nie tylko będzie oznaczał nowości i niespodzianki, ale także stałe punkty programu. Nie zabraknie partnerów Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, którzy aktywnie włączają się w obecność na zawodach. -III runda zawodów PitBike oznacza kolejną okazję, abyśmy mogli się z Wami spotkać! Już odliczamy dni do tego wydarzenia - mówi Damian Pakosz z firmy KT-24 .-Nasze stoisko znajdziecie standardowo - podążając za długą kolejką osób zainteresowanych skorzystaniem z myjki dla motocykli. Mamy nadzieję, że nasz wizerunek już na stałe wpisał się w pit bike-owy krajobraz i zobaczymy się ze wszystkimi w Wierzchucinie Królewskim już w ten weekend!

III runda Pucharu Polski Pit Bike Off-road odbędzie się w niedzielę, 31 lipca 2022. Zawodnicy tradycyjnie staną do dwóch wyścigów, a dzień wcześniej będą trenować podczas jazd wolnych. Warto dodać, że do rywalizacji można przystąpić na każdym etapie sezonu, a więcej informacji znaleźć można na www.zawodypitbike.pl

W sezonie 2022 poza rundą w Wierzchucinie Królewski zaplanowane są jeszcze trzy spotkania: 11 września w Dąbrowie Górniczej, 1 października w Głogowie i 23 października w Zielonej Górze.

 

News

Pit Bike i Supermoto. Wyjątkowe wydarzenie otworzyło sezon.
140 osób rywalizowało podczas Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto i Pit Bike... więcej
Tor Głażewo: świetne ściganie i niepowtarzalna atmosfera
Po raz kolejny zawodnicy pit bike z całego kraju pokazali, że Tor Głażewo to... więcej
20 maja widzimy się w Bydgoszczy na Pit Bike i Supermoto
Sezon 2023 to kolejny przełom w motorsporcie. Tym razem za sprawą zawodów Pit... więcej
Mistrzostwa i Puchar Polski w Enduro wracają do Lublina!
Tym razem w jego okolice a dokładnie do Cegielni Wierzchowina k./Zółkiewki OML.... więcej
Mistrzostwa Europy MX65/MX85 i Mistrzostwa Europy Kobiet – Olecko zdało egzamin
Peter Hansen (vice prezydent FIM Europe): „Od ponad 20 lat jeżdżę po całej... więcej
V i VI runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country za nami!
W miniony weekend Klub TMSM Sparta Wrocław na poligonie w podwrocławskim... więcej
Motocrossowa Europa przyjeżdża w najbliższy weekend do Olecka – Mistrzostwa Europy MX Nord i ME Kobiet – 13-14.05.2023 r
To będą dwa dni z europejską czołówką Nord w klasach 65 i 85 oraz rywalizacja... więcej
Tor Głażewo czeka na zawodników Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Już 14 maja Tor Głażewo stanie się areną rozgrywek pit bike. Nie tylko zawody na... więcej
Mam OC, jestem OK!
Pod takim hasłem ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna, realizowana przez... więcej

Strony

- Archiwum