Wrześniowe dni bywają chłodne, ale kiedy na mazowieckie drogi wyruszają Mazowieckie Zachwyty Motocyklowe, robi się gorąco. Tak po prostu jest, że na Zachwytach przecinają się drogi ciekawych świata ludzi, pasjonatów turystyki motocyklowej, z którymi dobrze się podróżuje.

25 września, odbyła się druga edycja Mazowieckich Zachwytów Motocyklowych – Szlakiem Książąt Mazowieckich. Motocykliści, wyruszyli poznać część wschodnią szlaku - Trasy Konrada Mazowieckiego.

Początek naszej krajoznawczej wycieczki, zaczął się w Serocku, jednym z ważniejszych grodów na Mazowszu, w którym Książęta mazowieccy i mieszkańcy miasta, bogacili się na handlu, wykorzystując dogodne położenie osady. Kolejnym przystankiem na trasie był Pułtusk – malownicze miasto leżące na wyspie, słynące z najdłuższego rynku w Europie, Zamku Biskupów płockich, Bazyliki kolegiackiej oraz gotycko-renesansowej wieży z przełomu XV i XVI w, będącej pozostałością po dawnym ratuszu. Następnie, mazowieckie drogi doprowadziły nas do Opinogóry, słynącej z pałacu Krasińskich, w którym mieści się obecnie Muzeum Romantyzmu. Nas szczególnie zachwyciły eksponaty powozowni.  Warto pamiętać, że Opinogóra jest też miejscem tragicznej śmierci Bolesława IV - jednego z mazowieckich książąt. Na szlaku Mazowieckich Zachwytów Motocyklowch nie mogło zabraknąć Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Mury wzniesionego przez księcia Siemowita III potężnego zamku gotyckiego, z dwiema basztami dominują nad miastem od ponad sześciu stuleci. Była to najpotężniejsza i nigdy, póki w jej murach przebywali rycerze, niezdobyta warownia na Mazowszu.

Program dnia był bardzo intensywny, a dzień pełen wrażeń. Tak jest zawsze, gdy Mazowieckie Zachwyty Motocyklowe podróżują mazowieckimi drogami, łącząc mazowiecką historię w ciekawą opowieść.

 

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Partnerzy:

Polski Związek Motorowy

Yamaha Motor

 

Słowa kluczowe: