Ostatnie w tym roku szkolenie dla motocyklistek w ramach projektu „Kobiety na 6. Biegu”. Tym razem zabraliśmy dziewczyny do Sękocina do hali Drive-Position.

To trzecie ostatnie w tym roku szkolenie dla motocyklistek w ramach projektu „Kobiety na 6. Biegu” zaplanowaliśmy na dwa dni – 19 i 20 listopada, pod dachem Drive-Position, w Sękocinie. Data nieprzypadkowa: Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Ruchu Drogowego (World Day of Remembrance 2022). Szkolenie podzieliśmy na 3 moduły. Pierwszy moduł to wykład o zasadach ruchu drogowego po zmianach ustawowych. Drugi moduł to teoria techniki jazdy – pokonywanie zakrętów. Trzeci moduł to ćwiczenia praktyczne. Tym razem szkolenie odbyło się w hali – 19 listopada spadł pierwszy śnieg tej jesieni. Wybraliśmy motocykle typu Pit Bike – małe, lekkie motocykle, doskonałe do nauki i rozwinięcia umiejętności jazdy każdym motocyklem.

Uczestnika: Z całego serca polecam to szkolenie. Jestem pierwszy raz. Nigdy nie brałem udziału w takich akcjach. Spotkałem się z ekspertami, którzy rozmawiają o zasadach, przepisach, jak zachowywać się na drodze, o technikach jazdy, mówią nam, co może nas zaskoczyć. Potem były zajęcia praktyczne: taki fan, adrenalina... Jestem zachwycona! Zakochałem się w nim! Będe dalej próbować! Polecam każdemu z nas przynajmniej raz. Jestem zachwycona, polecam!

Znakiem rozpoznawczym projektu jest jego kameralność, nie więcej niż 15 uczestniczek. Nie chcemy, aby uczestniczki zginęły w tłumie, aby był czas na zwrócenie uwagi przez instruktora. Na koniec dnia, uczestniczki zapoznały się z technikami relaksacyjnymi w przyjemnym wnętrzu i strefie wellness Hotelu Pałacyk Otrębusy Business & Spa. Szkolenie to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości w inspirującym i wesołym kobiecym gronie.

Wiosną przyszłego roku odbędą się kolejne 3 szkolenia w ramach projektu. Projekt „Kobiety na 6. Biegu” współfinansowany przez FIA Road Safety Grant Programme ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród motocyklistek, wzrost aktywności kobiet w środowisku motocyklowym, wzrost umiejętności prowadzenia motocykli. Partnerami projektu są Yamaha Polska i Ania Jackowska.

Słowa kluczowe: