Rotax ścigał się w Słomczynie

W Słomczynie rozegrano drugą odsłonę serii pucharowej Rotax Max Challenge Poland, w której uczestniczyło 85 zawodników. We wszystkich kategoriach liderzy klasyfikacji generalnej utrzymali prowadzenie.

Kacper Rajpold został zwycięzcą najmłodszej kategorii Micro Max, która weszła w skład Kartingowej Akademii Orlen Team. Kacper ma na swoim koncie osiem wygranych wyścigów i jest liderem klasyfikacji. W Słomczynie na podium zameldowali się również Szymon Łykowski i Aleksander Raczkowski.

W kategorii Mini Max zwyciężył Patryk Michalik, który zremisował punktowo z Franciszkiem Cegielskim, liderem klasyfikacji. Trzeci stopień podium zajął Aleksander Rogowski, a kolejne miejsca zajęli Jan Stencel, Wiktor Dudek i Igor Kuczyński.

Wśród juniorów najszybszy w Słomczynie był Aleksander Horodyński, ale prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał drugi w rundzie Kacper Turoboyski. Na podium w Słomczynie widzieliśmy jeszcze Tomasza Ibsena, a kolejne miejsca zajęli Colin Ważny i Oliwier Kobiela.

W kategorii seniorskiej zwycięzcą został Filip Niewiadomski, który wyprzedził Patryka Donicę i Piotra Borowczyka. Na pozostałych pozycjach uplasowali się Karol Kamiński, Adrian Łabuda i Paul Grund. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Piotr Borowczyk.

Dawid Maślakiewicz zdecydowanie wygrał w klasyfikacji DD2 max wyprzedzając Michalinę Sabaj i Marcina Zająca. Tuż poza podium uplasowali się Kacper Siemiątkowski i Sławomir Murański. Dawid Maślakiewicz prowadzi w klasyfikacji generalnej.

W najstarszej kategorii DD2 Masters wygrał Kiryll Biryuk, który wyprzedził w klasyfikacji Sławomira Murańskiego i Daniela Zająca. Sławomir Murański jest liderem klasyfikacji generalnej.