W drodze po Mistrzostwo Polski Digital Motorsport - rozpoczyna się Road To Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2022

Dwudziestu czterech simracerów zawalczy podczas czterech rund o jedenaście miejsc w tegorocznej edycji Porsche Eports Sprint Challenge Poland, Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Rywalizacja w barażach rozpocznie się już 2 czerwca na belgijskim torze Zolder.

W tym roku Mistrzostwa Polski Digital Motorsport, rozgrywane w ramach oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego, mają zupełnie nowy format jeżeli chodzi o kwalifikacje uczestników. Wszystko rozpoczęło się od Pucharu Polski Digital Motorsport, który odbył się po raz pierwszy w tym sezonie na przełomie kwietnia i maj. Najlepszy w tym cyklu Kamil Grabowski ma już zapewnione miejsce w Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Jego trzynastu rywali będzie musiało stawić czoła jedenastu zawodników ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Digital Motorsport, którzy zechcą raz jeszcze wziąć udział w najważniejszych simracingowych zawodach w naszym kraju.

Baraże, czyli Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland, to także nowość. W poprzednich dwóch edycjach udział w Mistrzostwach Polski Digital Motorsport mógł wziąć każdy, kto przeszedł proces prekwalifikacji. Tym razem zawodnicy z pierwszych dwunastu pozycji ubiegłorocznych zawodów mieli zapewnione miejsce w stawce. Większość simracerów skorzystała z tego przywileju, a jednym z nich jest dwukrotny mistrz Polski w digital motorsporcie Dominik Blajer.

W Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland uczestnicy przejadą cztery rundy za kierownicami pucharowych Porsche 911 GT3 Cup. Te same auta będą w użyciu podczas Porsche Esports Sprint Challenge Poland, czyli Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Rywalizacja rozpocznie się drugiego czerwca na belgijskim torze Zolder. Następnie simracerzy będą się ścigać na torach Oulton Park, Daytona International Speedway (Road Course) oraz Watkins Glen. Transmisje będzie można oglądać w czerwcowe czwartki o godz. 21:30 na facebookowym profilu partnera medialnego MPDM - ELEVEN SPORTS. Do partnerów medialnych dołącza również serwis autoświat.pl, który będzie relacjonował zawody.

Organizatorem i promotorem Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland, cyklu rozgrywanego w ramach Baraży Mistrzostw Polski Digital Motorsport 2022 wpisanego do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego, jest Ragnar Simulator. Sponsorem wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są ELEVEN SPORTS oraz Auto Świat. Partnerem technicznym jest iRacing. 

Zapraszamy do oglądania w czwartek, o godz. 21:30 na facebooku ELEVEN SPORTS. 

Samochody: 
Źródło newsa: 
Share

News

Weekend Karola Krupy
Karol Krupa (Borg Warner Polish Racing Team, Skoda Fabia CT) podczas... więcej
Piąta wygrana Karola Krupy w tym sezonie
Karol Krupa (Skoda Fabia CT) lider klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej

Strony

- Archiwum