Unitel MAZDA MX-5 Esports powraca po przerwie i łączy się z realnym ściganiem

Uczestnicy Unitel Mazda MX-5 Esports mieli chwilę przerwy na przygotowania do finałowej części rywalizacji o Puchar Polski Digital Motorsport. Druga połowa sezonu 2022 składać się będzie wyłącznie z torów w Stanach Zjednoczonych. W międzyczasie rozpoczęły się przygotowania do rozpoczęcia “realnego” Mazda MX-5 Cup Poland, gdzie zobaczymy przedstawicieli PPDM.

Podczas pierwszych trzech rund tegorocznego Unitel Mazda MX-5 Esports zobaczyliśmy mnóstwo walki - także o jedno z dwudziestu czterech miejsc na starcie każdej eliminacji. W prekwalifikacjach łącznie wystartowało 153 osób, z czego 32 udało się zakwalifikować do głównej części rywalizacji. Wśród nich znajdowali się zarówno debiutanci w świecie simracingu i na platformie iRacing, ale także reprezentanci najlepszych ekip z kraju i ze świata jak Carbon Simsport, R8G Esports czyli Williams Esports.

Konsystencja i dobra forma w obu wyścigach to formuła do osiągnięcia sukcesu w Pucharze Polski Digital Motorsport. Najlepiej się o tym przekonał Nikodem Wierzbicki podczas pierwszej rundy na torze Tsukuba. Zawodnik WRS Competition nie wygrał ani razu, zwycięstwa przypadły Dariuszowi Felczakowi i Przemysławowi Martynie (Hyperion Motorsport by UniRacers), ale to on był liderem klasyfikacji generalnej po pierwszych zmaganiach.

Na Oulton Park i Okayamie nie było jednak mocnych na Kamila Grabowskiego. Podopieczny Williams Esports Academy wygrywał pierwszy wyścig na brytyjskim obiekcie, a w trzech kolejnych nie opuszczał drugiego stopnia podium ulegając dwukrotnie Wierzbickiemu, a na Okayamie zwyciężył Piotr Śmiałek.

Dominująca postawa w dwóch ostatnich rundach sprawia, że Grabowski pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej przed Wierzbickim i Mirosławem Nastalczykiem. Simracer z Gray Wolf Racing Team może być “czarnym koniem” dalszej fazy sezonu. Regularnie melduje się na czołowych pozycjach i wielokrotnie pokazywał, że nie brakuje mu odwagi do ataku.

Finałowa część rywalizacji w PPDM 2022 będzie się odbywać na trzech torach zupełnie odmiennych od siebie. Na początek zobaczymy dwa wyścigi na Daytona International Speedway. Co prawda w użyciu będzie pętla drogowa, ale w dużej mierze korzysta ona z owalu, przez co zawodnicy będą potrzebowali umiejętności jazdy w dużej grupie i blokowania ataków godnych kierowców NASCAR. Następna runda odbędzie się na kameralnym Summit Point Raceway doskonale znanym przez użytkowników platformy iRacing, gdyż jest to jeden z podstawowych torów na których wszyscy zaczynają swoją przygodę. Zdobywcę Pucharu Polski Digital Motorsport, który w nagrodę dostanie miejsce w odbywających się jesienią Mistrzostwach Polski Digital Motorsport, poznamy na Laguna Seca, jednym z najsłynniejszych amerykańskich wyścigowych, pełnym zmian wysokości i legendarnych zakrętów jak “Korkociąg”, gdzie wyprzedzanie wymaga sporej dozy odwagi nawet w przypadku wirtualnych wyścigów.

Jednocześnie trwają przygotowania do drugiego sezonu Mazda MX-5 Cup Poland. W tym roku kalendarz składa się z czterech weekendów wyścigowych na Torze Poznań i jednej wizyty na słowackim Slovakiaringu - wszystko w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Starty planuje chociażby Nikodem Wierzbicki, ale także reprezentacja organizatora Unitel Mazda MX-5 Esports - Ragnar Simulator. W ich barwach zobaczymy Przemysława Turka, który pojedzie pucharową Mazdą MX-5 również w Mistrzostwach Polski Endurance gdzie dołączy do niego jego brat, Radosław Turek. Sezon realnych wyścigów Mazda MX-5 Cup Poland startuje już w weekend 12-14 maja.

Ragnar Simulator przygotował także niespodziankę także dla kibiców WSMP. Podczas każdej rundy Mazda MX-5 Esports będzie dostępny profesjonalnym symulator Ragnar Smart, na którym każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą wirtualnej Mazdy MX-5 Cup, sprawdzić swoje umiejętności i zobaczyć z czym mierzą się kierowcy-simracerzy PPDM.

Kolejna runda Unitel Mazda MX-5 Esports już w najbliższy czwartek, 12 maja. Na transmisję zapraszamy od 21:30.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mpdm.com.pl

Organizatorem i promotorem Unitel Mazda MX-5 Esports, cyklu rozgrywanego w ramach Pucharu Polski Digital Motorsport 2022 jest Ragnar Simulator. Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Unitel, Mazda Polska oraz MX-5 Cup Poland. Partnerem technologicznym jest iRacing. Patronem medialnym jest Motowizja.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Share

News

Gorący weekend wyścigowy Unitel Mazda MX-5 Cup w Poznaniu!
Trzecia i czwarta runda pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland, rozgrywanego w... więcej
Fenomenalny triumf Kajetanowicza i Szczepaniaka na Safari, obejmują prowadzenie w mistrzostwach świata WRC 2!
Niezwykły dzień dla polskich kibiców. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak... więcej
Kajetanowicz najszybszy w WRC 2, ciężkie warunki na Rajdzie Safari
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają wszystkie odcinki specjalne... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak liderami, trwa Rajd Safari!
Zgodnie z przypuszczeniami Rajd Safari okazuje się bardzo trudny dla załóg i... więcej
Wystartował Rajd Safari! Kajetanowicz i Szczepaniak liderami WRC 2!
W czwartkowe popołudnie rozpoczęła się rywalizacja w Rajdzie Safari, kenijskiej... więcej
Imponująca stawka! 162 zgłoszenia do drugiego weekendu WSMP
Mocna obsada wyścigów sprinterskich, zacięta walka w pucharach markowych, dwie... więcej
Startuje Rajd Safari, największe wyzwanie w Rajdowych Mistrzostwach Świata
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli przygotowania do Rajdu... więcej
Udany start Jerzego Spinkiewicza w Zandvoort
W ostatni weekend Jerzy Spinkiewicz wraz z teamem UNIQ Racing startowali w Clio... więcej
9. Wyścig Górski Magura Małastowska (po 6 rundzie GSMP)
Podczas sobotniej odsłony 9 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, na najwyższym... więcej

Strony

- Archiwum