Kuba Bluj pierwszym liderem klasyfikacji generalnej baraży Mistrzostw Polski Digital Motorsport 2022

Nikodem Wierzbicki z WRS Competition by Prime Racing oraz Mateusz Tyszkiewicz z DV1 TRITON RACING JOKER wygrali dwa pierwsze wyścigi Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Najwięcej punktów na Circuit Zolder zdobył jednak Kuba Bluj z Hyperion Motorsport by UniRacers BLACK i to on jest liderem klasyfikacji generalnej po pierwszej z czterech rund Baraży Mistrzostw Polski Digital Motorsport.

Pierwsza runda Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland odbyła się na belgijskim torze Zolder. Zmagania 24 kierowców w samochodach Porsche 911 GT3 Cup (992) można było oglądać na żywo w ELEVEN SPORTS na Facebooku.

Już oficjalny trening pokazał kto ma najlepsze tempo na jednym okrążeniu. Piotr Śmiałek był najszybszy w tej sesji przed Danielem Librontem (Mad Dog’s PACT) oraz Miłoszem Węgreckim (Carbon Simsport MPDM). W kwalifikacjach cała ta trójka ponownie była najszybsza, ale pole position trafiło w ręce Libronta.

W pierwszym wyścigu najlepszy start miał jednak Węgrecki, który od zewnętrznej wyprzedził Libronta oraz Śmiałka. Na jego nieszczęście w T1 nie było miejsca dla trzech aut i po kontakcie z Marcinem Rybaczukiem (Pachura Moto Center E-Sports) poleciał w żwirową pułapkę. Zamieszanie pierwszych metrów rywalizacji najlepiej wykorzystał Nikodem Wierzbicki (WRS Competition by Prime Racing), który z piątej pozycji przeskoczył na drugą tuż za Librontem. Jednak na krótką chwilę, ponieważ Rybaczuk zdołał się zrewanżować WIerzbickiemu, a w tym czasie Libront zdołał zbudować sobie przewagę jako lider. Rybaczuk nie był w stanie utrzymać tempo prowadzącego zawodnika Mad Dog’s PACT, a za nim czaili się długi czas Wierzbicki oraz Śmiałek.

Na piątym kółku doszło do przetasowań i Wierzbicki wyprzedził Rybaczuka. Teraz miał do odrobienia trzy sekundy jeżeli chciał walczyć o zwycięstwo na inaugurację Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Dopiero w drugiej połowie wyścigu WIerzbicki zaczął znacząco odrabiać stratę do Libronta, który od pierwszego zakrętu jechał niezagrożony na prowadzeniu. Na ostatnim okrążeniu udało się mu wreszcie dopaść lidera i wydawało się, że jest już za późno na atak, gdy w szykanie Libront przestrzelił dohamowanie zostawiając otwarte drzwi do ataku dla Nikodema Wierzbickiego, który pomknął do mety po pewne zwycięstwo w pierwszym wyścigu Barażu Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Także Piotr Śmiałek skorzystał z okazji, przez co zakończył rywalizację na drugim miejscu. Daniel Libront musiał zadowolić się zaledwie trzecią lokatą.

Drugi wyścig rundy zaczął się od karambolu w środku stawki rozpoczętego przez Mirosława Nastalczyka (Gray Wolf Racing Team). Wśród poszkodowanych znalazł się między innymi Wierzbicki, który jednak kontynuował jazdę w porównaniu do Libronta - ten wycofał się od razu z dalszej rywalizacji. Tym, którzy zostali na torze przewodził Jakub Żerdzicki (Hyperion Motorsport by UniRacers BLACK) mający za sobą Mateusza Tyszkiewicza (DV1 TRITON RACING JOKER) oraz kolegę zespołowego Kubę Bluja. Za nimi na pierwszym kółku samoistnie w żwir wyleciał Mateusz Grzonka (Esport First Legends). Do piątego okrążenia trwało prowadzenie Żerdzickiego, Tyszkiewicz wykorzystał wolniejszy przejazd szykany w wykonaniu swojego rywala i dzięki temu objął prowadzenie. Kolejne okrążenia były jeszcze bardziej pechowe dla Żedzickiego, który stracił pozycję na rzecz Bluja, Rybaczuka, a także Węgreckiego. Zawodnik Carbon Simsport za wszelką cenę starał się nadrobić punkty stracone w pierwszym wyścigu, co zaowocowało atakiem na trzecie, a następnie drugie miejsce w drugiej połowie rywalizacji. Mateusza Tyszkiewicza nie dało się jednak już dogonić i to on wygrał drugi wyścig Baraży Mistrzostw Polski Digital Motorsport przed Miłoszem Węgreckim oraz Kubą Blujem.

Kierowca Hyperion Motorsport by UniRacers dzięki piątej pozycji w wyścigu numer jeden został liderem klasyfikacji generalnej i zwycięzcą całej rundy. Kolejna runda Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland już w najbliższy czwartek, 9 czerwca o 21:30. Czołowi polscy simracerzy będą tym razem rywalizować na Oulton Park. Transmisja na żywo w ELEVEN SPORTS na Facebooku.

Pełne wyniki rundy 1: https://mpdm.com.pl/event/51/results/classifications

Retransmisja rundy 1: https://youtu.be/hHvP9QmL0_s

Organizatorem i promotorem Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland, cyklu rozgrywanego w ramach Baraży Mistrzostw Polski Digital Motorsport 2022 wpisanego do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego, jest Ragnar Simulator. Sponsorem wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są ELEVEN SPORTS oraz Auto Świat. Partnerem technicznym jest iRacing.

Samochody: 
Share

News

Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej
Szkolenie na licencję RN, 13-14.08.2022 r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:13-14.... więcej
KAMENA RALLY TEAM CZEKA NA WĘGIERSKIE OESY
Po raz trzeci w karierze zespół Kamena Rally Team weźmie udział w Hungarian... więcej
Mistrzostwa Polski i Słowacji w Rzeszowie – dziś rusza Marma 31. Rajd Rzeszowski
Mistrzostwa Polski i Słowacji w Rzeszowie – dziś rusza Marma 31. Rajd... więcej
Bolidy Polaków zdominowały Kategorię 2 w GSMP
Od kilku lat w Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, w Kategorii 2 –... więcej

Strony

- Archiwum