DV1 TRITON Racing jedną ręką przy tytule mistrzów Polski - Glac i Blajer wygrywają w Bathurst, Nogaj zbliża się w klasyfikacji generalnej

Zawodnicy DV1 TRITON Racing, Jerzy Glac i Dominik Blajer wygrali wyścigi piątej rundy Porsche Esports Sprint Challenge Poland, Mistrzostw Polski Digital Motorsport na Mount Panorama Circuit. Najwięcej punktów w Bathurst zdobył ich kolega z ekipy Mateusz Nogaj.

Piąta runda Porsche Esports Sprint Challenge Poland była transmitowana na żywo na antenie telewizji ELEVEN SPORTS 1 oraz Facebooku. Wyścig komentowali Mikołaj Sokół oraz Marcin Grzywacz.

Pierwszy rząd po kwalifikacjach przypadł liderom klasyfikacji generalnej z DV1 TRITON Racing - Mateusz Nogaj był szybszy od prowadzącego w tabeli Jerzego Glaca o zaledwie siedem tysięcznych sekundy. Za nimi ustawili się Daniel Libront (Mad Dog’s PACT) oraz Piotr Śmiałek (Neonite Racemand Team).

Pierwsza dwójka spokojnie obroniła swoje pozycje na starcie. Libront lekko został z tyłu i spadł za Śmiałka, a także Jakuba Maciejewskiego (Sabelt Esports). Pierwsze okrążenia przebiegły w miarę spokojnie, a przed kierowcę Mad Dog’s PACT awansował jeszcze Kamil Grabowski (Williams Esports Academy). Pierwszym “pechowcem” został Mateusz Drozda (Satellite Racing), który jako pierwszy przekonał się o tym jakie zniszczenia potrafią wyrządzić betonowe bariery w Bathurst.

Przez większość wyścigu Glac i Nogaj ze sobą współpracowali. Dopiero na siódmym okrążeniu lider klasyfikacji generalnej postanowił wyprzedzić swojego partnera z obozu DV1 TRITON Racing - ten nie sprawiał mu większych problemów. Tak dobrze nie szło obrońcy tytułu - Dominik Blajer (DV1 TRITON Racing) ruszał z dziewiątego miejsca, a przez osiemnaście minut rywalizacji udało mu się zyskać tylko jedną lokatę. W końcówce dziewiątego okrążenia próbował minąć od zewnętrznej Libronta, ale zabrakło dla niego miejsca i musiał ratować się po trawie. Sędziowie uznali po zakończeniu rywalizacji, że zawodnik Mad Dog’s PACT wypychał poza tor dwukrotnego mistrza Polski za co dostał pięć sekund kary.

W końcówce, Maciejewski w końcu zdołał zaatakować Śmiałka awansując na trzecie miejsce. Liderzy byli jednak za daleko by reprezentant Sabelt Esports spróbował powalczyć o wygraną. Jerzy Glac bezpiecznie dojechał na pierwszym miejscu przed Mateuszem Nogajem, Jakub Maciejewski musiał zadowolić się trzecią lokatą przed Piotrem Śmiałkiem i Kamilem Grabowskim.

Pole position do drugiego wyścigu przypadło dziesiątemu na mecie Dominikowi Blajerowi. Ten niemalże perfekcyjnie ruszył spod świateł zostawiając w tyle rywali. Tak dobrze nie poszło startującemu obok niego Miłoszowi Węgreckiemu (Carbon
Simsport Blue MPDM), dzięki czemu na drugie miejsce w pierwszym zakręcie awansował Mateusz Łuczak (Sabelt Esports). Pierwsza połowa rywalizacji w czołówce przebiegała niezwykle spokojnie - Blajer z okrążenia na okrążenie uciekał od goniących go Łuczaka i Węgreckiego do których dojechał Grabowski. Za nim na siódmym okrążeniu Maciej Młynek (Netrex Grand Prix) bronił się i kontratakował Glaca z Nogajem. To się udawało obecnemu wicemistrzowi Polski w digital motorsporcie, ale tylko przez chwilę. Duet DV1 TRITON Racing kontynuował marsz w górę zestawienia, a Jerzy Glac był na dobrej drodze by jeszcze bardziej powiększyć swoją przewagę w klasyfikacji generalnej przed ostatnią rundą.

Na początku dziewiątego okrążenia Grabowski wyprzedził Węgreckiego. Ten jednak wykorzystał długą prostą by od razu się zrewanżować. Dzięki tym przetasowaniom, do simracera akademii Williams Esports dojechali Glac z Nogajem. Pod koniec tego kółka Grabowski przestrzelił dohamowanie po czym oddał pozycje swoim rywalom.

Pięć minut przed końcem drugiego wyścigu doszło do sytuacji, która może mieć ogromne znaczenie dla losów całego sezonu Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Glac chciał się przepchnąć na trzecie miejsce przed Węgreckiego. Ten jednak stawiał opór i zamykał drogę. Kierowca DV1 TRITON Racing zderzył się z rywalem z Carbon Simsport. Na nieszczęście Glaca, auto Węgreckiego trafiło w niego, przez co Glac zaliczył spektakularną rolkę znacząco uszkadzając Porsche 911 GT3 Cup. Sędziowie nie mieli wątpliwość co do winnego tej sytuacji i lider klasyfikacji generalnej otrzymał w sumie dziesięć sekund kary.

Glac kontynuował jazdę w poobijanej maszynie na dziesiątym miejscu. Pech jednak nie powiedział ostatniego słowa w jego przypadku - Marcin Rybaczuk (Pachura Moto Center E-Sports) wyjechał szeroko i wracając na optymalną linię jazdy wpadł na reprezentanta DV1 TRITON Racing obracając się wraz z nim. Zwycięzca pierwszego wyścigu skończył drugi na odległym, dwudziestym pierwszym miejscu bez żadnych punktów.

Dominik Blajer zdominował drugi wyścig piątej rundy zwyciężając w mistrzowskim stylu nad Mateuszem Łuczakiem. Mateusz Nogaj wykorzystał całe zamieszanie, co dało mu trzecie miejsce. W samej końcówce Kamil Grabowski atakował Macieja Młynka, ten jednak do mety jako czwarty. Grabowski za linią mety zderzył się z Piotrem Śmiałkiem po drobnym błędzie, lecz nie stracił przez to pozycji i jedynie dostał ostrzeżenie.

Potężne problemy Jerzego Glaca w drugim wyścigu oznaczały, że w wynikach rundy lider klasyfikacji był dopiero siódmy. Najwięcej punktów na Mount Panorama Circuit zdobył Mateusz Nogaj, a podium rundy uzupełnili Dominik Blajer oraz Mateusz
Łuczak.

Jerzy Glac dalej jest liderem klasyfikacji generalnej, ale przed finałowymi zmaganiami ma tylko sześć punktów przewagi nad Mateuszem Nogajem. Szanse Dominika Blajera na obronę tytułu mistrza Polski spadają z rundy na rundę, ale wciąż jest w grze tracąc do lidera dwadzieścia oczek. Matematyczne szanse na mistrzostwo ma także duet Sabelt Esports - Jakub Maciejewski, a zwłaszcza Mateusz Łuczak potrzebowaliby jednak katastrofalnej rundy w wykonaniu trio DV1 TRITON Racing.

Ostatnie dwa wyścigi sezonu 2022 w Porsche Esports Sprint Challenge Poland to rywalizacja na austriackim Red Bull Ringu. Transmisja w czwartek, 20 listopada o 21:30 na antenie ELEVEN Sports oraz profilu kanału na Facebooku.

Oficjalne wyniki 5. rundy:
https://porscheesports.pl/race/66/results
Retransmisja 5. rundy:
https://fb.watch/gcJdwmUvOg/
____________________________________________________________________________________
Organizatorem i promotorem Porsche Esports Sprint Challenge Poland, cyklu rozgrywanego w ramach Mistrzostw Polski Digital Motorsport 2022 pod egidą Polskiego Związku Motorowego, jest Ragnar Simulator. Sponsorem wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są Rally and Race, ELEVEN SPORTS i Auto Świat. Partnerami technicznymi iRacing oraz Go4Race.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Szkolenie na licencję sędziego, 18.02.2023 r., Krosno
Szkolenie kandydatów na sędziów sportu samochodowegoOrganizator szkolenia:... więcej
Styczeń w Małopolu
Podsumowanie stycznia Zespół Inter Europol Competition jest w trakcie ostatnich... więcej
Zaproszenie do składania ofert - organizacja MPDM i PPDM
Zaproszenie do składania ofert Polski Związek Motorowy (PZM) z siedzibą w... więcej
Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Nowe stopnie licencji sportu samochodowego
Szanowni Państwo,W imieniu Głównej Komisji Sportu Samochodowego, Biuro Sportu i... więcej
Historyczne zwycięstwo Jerzego Spinkiewicza
Jerzy Spinkiewicz wygrywa organizowaną po raz pierwszy przez firmę Renault... więcej
Licytacje PZM na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Zapraszamy na allegro.pl. Żużel - zostań asystentem trenera Rafała... więcej
Dwie załogi Inter Europol Competition w debiucie w Le Mans Cup
Inter Europol Competition rozszerza swój program wyścigowy na sezon 2023 o... więcej
Szkolenie na licencję ND-R, 18-19.03.2023 r. Katowice
Szkolenie i egzamin kandydatów na licencję zawodnika i licencje kierowcy... więcej

Strony

- Archiwum