Polak w czołówce Pucharu Świata w rajdach Cross Country!

Konrad Dąbrowski zajmuje drugie miejsce wśród juniorów w klasyfikacji generalnej i potwierdza świetne przygotowanie przed Dakarem. 

Andaluzja, 23.10 - Zakończony w niedzielę rajd Andaluzji był jednocześnie ostatnią eliminacją cyklu Pucharu Świata Rally 2 w rajdach Cross Country. Po udanych startach we wszystkich czterech imprezach 21-letni Konrad Dąbrowski z Duust Rally Team zajął drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata juniorów, potwierdzając swoje miejsce w czołówce zawodników młodego pokolenia przed styczniowym rajdem Dakar 2023. 

  • To był mój pierwszy pełen cykl rajdowy. Cieszę się, że zrobiłem więcej kilometrów oesowych niż kiedykolwiek. Najlepszym przygotowaniem do Dakaru są właśnie starty w innych rajdach w sezonie. Po każdej eliminacji wiemy jakie robię postępy i nad czym muszę jeszcze pracować.

Dowieźliśmy drugie miejsce w Pucharze Świata Juniorów! - mówi Konrad Dąbrowski, zawodnik Duust Rally Team.  

Duust Rally Team jako jedyny polski zespół oraz jedna z nielicznych prywatnych ekip rajdowych rywalizujących podczas wszystkich eliminacji Pucharu Świata. Konrad Dąbrowski jest czołowym polskim motocyklistą w ekstremalnych pustynnych maratonach Cross Country, najmłodszym zawodnikiem w historii Dakaru oraz jednym z trzech najszybszych juniorów na świecie. 

  • Podczas każdego startu zbliżam się prędkością do zespołów fabrycznych i wiem, że stać mnie na więcej. Teraz koncentruję się na ostatniej eliminacji rajdów Baja w Dubaju oraz na przygotowaniach do Dakaru. Moim celem jest poprawienie ubiegłorocznego wyniku. Marzy mi się pozycja w pierwszej dwudziestce, ale na Dakarze przede wszystkim liczy się meta. Chciałem podziękować moim sponsorom za ogromne wsparcie, zwłaszcza marce Diverse i firmie Etos, która jest partnerem technicznym Dakaru, Metal Expert, MMG, Euvic, Scott jak i całej mojej rodzinie oraz zespołowi, bez których to wszystko nie byłoby możliwe - komentuje Konrad Dąbrowski, zawodnik Duust Rally Team. 

W tym sezonie Dakar po raz pierwszy znalazł się w cyklu Pucharu Świata i Mistrzostw Świata Cross Country. Poza tym najtrudniejszym maratonem, zawodnicy startowali w trzech eliminacjach: w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Maroku oraz Hiszpanii. Francuzka firma ASO, organizator Dakaru, została promotorem całego cyklu Cross Country, obejmując pieczę nie tylko nad promocją i marketingiem, ale również nad częścią sportową zawodów, w których rywalizuje obecnie aż sześć zespołów fabrycznych.

Następny start Konrada Dąbrowskiego odbędzie się podczas ostaniej rundy Pucharu Świata w rajdach Baja (International Dubai Baja 01-03.12.2022). Młody zawodnik Duust Rally Team zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą jedynie czterech punktów do lidera Mohameda Balooshi. Listopad i grudzień będą intensywnym okresem przygotowań wszystkich zawodników do rajdu Dakar, który wystartuje 01.01.2023 roku z Yambu (Królestwo Arabii Saudyjskiej). Konrad Dąbrowski najbliższe miesiące spędzi w centrum treningowym Rally Training Center w Dubaju, gdzie będzie mógł trenować zarówno jazdę w najtrudniejszym terenie pustynnym jak i skomplikowaną nawigację rajdową. 

Motocykle: 
Źródło newsa: 

News

Motocross: wielkie otwarcie w Lipnie
Zorganizowana po raz pierwszy w odświeżonej formule runda Mistrzostw Polski w... więcej
Rusza nowa odsłona Mistrzostw Polski w Motocrossie
W odświeżonej formule w najbliższy weekend (3-4 czerwca) na torze w Lipnie... więcej
Informacja dotycząca nabycia praw do transmisji rozgrywek Mistrzostw Polski 2023-2025r.
 Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że w odpowiedzi na opublikowane w... więcej
Hellas Rally Grecja, pierwsza runda Pucharu Europy Tout Terrain Rally Cup oczami Joanny Modrzewskiej
Siedem dni ścigania w centralnej Grecji. W górskiej, bardzo wymagającej dla... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road rozpoczęte w dobrym stylu
Klub PitBike51 z Leszna był gospodarzem pierwszej rundy Mistrzostw Polski Pit... więcej
Trialowcy rywalizowali w Kamienicy
Kilkudziesięciu motocyklistów stanęło w miniony weekend na starcie III i IV... więcej
PZM info
W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, Biuro Sportu i Turystyki PZM jest dostępne... więcej
Pit Bike i Supermoto. Wyjątkowe wydarzenie otworzyło sezon.
140 osób rywalizowało podczas Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto i Pit Bike... więcej
Tor Głażewo: świetne ściganie i niepowtarzalna atmosfera
Po raz kolejny zawodnicy pit bike z całego kraju pokazali, że Tor Głażewo to... więcej

Strony

- Archiwum