Polak w czołówce Pucharu Świata w rajdach Cross Country!

Konrad Dąbrowski zajmuje drugie miejsce wśród juniorów w klasyfikacji generalnej i potwierdza świetne przygotowanie przed Dakarem. 

Andaluzja, 23.10 - Zakończony w niedzielę rajd Andaluzji był jednocześnie ostatnią eliminacją cyklu Pucharu Świata Rally 2 w rajdach Cross Country. Po udanych startach we wszystkich czterech imprezach 21-letni Konrad Dąbrowski z Duust Rally Team zajął drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata juniorów, potwierdzając swoje miejsce w czołówce zawodników młodego pokolenia przed styczniowym rajdem Dakar 2023. 

  • To był mój pierwszy pełen cykl rajdowy. Cieszę się, że zrobiłem więcej kilometrów oesowych niż kiedykolwiek. Najlepszym przygotowaniem do Dakaru są właśnie starty w innych rajdach w sezonie. Po każdej eliminacji wiemy jakie robię postępy i nad czym muszę jeszcze pracować.

Dowieźliśmy drugie miejsce w Pucharze Świata Juniorów! - mówi Konrad Dąbrowski, zawodnik Duust Rally Team.  

Duust Rally Team jako jedyny polski zespół oraz jedna z nielicznych prywatnych ekip rajdowych rywalizujących podczas wszystkich eliminacji Pucharu Świata. Konrad Dąbrowski jest czołowym polskim motocyklistą w ekstremalnych pustynnych maratonach Cross Country, najmłodszym zawodnikiem w historii Dakaru oraz jednym z trzech najszybszych juniorów na świecie. 

  • Podczas każdego startu zbliżam się prędkością do zespołów fabrycznych i wiem, że stać mnie na więcej. Teraz koncentruję się na ostatniej eliminacji rajdów Baja w Dubaju oraz na przygotowaniach do Dakaru. Moim celem jest poprawienie ubiegłorocznego wyniku. Marzy mi się pozycja w pierwszej dwudziestce, ale na Dakarze przede wszystkim liczy się meta. Chciałem podziękować moim sponsorom za ogromne wsparcie, zwłaszcza marce Diverse i firmie Etos, która jest partnerem technicznym Dakaru, Metal Expert, MMG, Euvic, Scott jak i całej mojej rodzinie oraz zespołowi, bez których to wszystko nie byłoby możliwe - komentuje Konrad Dąbrowski, zawodnik Duust Rally Team. 

W tym sezonie Dakar po raz pierwszy znalazł się w cyklu Pucharu Świata i Mistrzostw Świata Cross Country. Poza tym najtrudniejszym maratonem, zawodnicy startowali w trzech eliminacjach: w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Maroku oraz Hiszpanii. Francuzka firma ASO, organizator Dakaru, została promotorem całego cyklu Cross Country, obejmując pieczę nie tylko nad promocją i marketingiem, ale również nad częścią sportową zawodów, w których rywalizuje obecnie aż sześć zespołów fabrycznych.

Następny start Konrada Dąbrowskiego odbędzie się podczas ostaniej rundy Pucharu Świata w rajdach Baja (International Dubai Baja 01-03.12.2022). Młody zawodnik Duust Rally Team zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą jedynie czterech punktów do lidera Mohameda Balooshi. Listopad i grudzień będą intensywnym okresem przygotowań wszystkich zawodników do rajdu Dakar, który wystartuje 01.01.2023 roku z Yambu (Królestwo Arabii Saudyjskiej). Konrad Dąbrowski najbliższe miesiące spędzi w centrum treningowym Rally Training Center w Dubaju, gdzie będzie mógł trenować zarówno jazdę w najtrudniejszym terenie pustynnym jak i skomplikowaną nawigację rajdową. 

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Share

News

Taddy Błażusiak: „Wystartować z przodu, cisnąć ile się da i oczywiście wygrywać!”
Zapraszamy na wywiad z Tadeuszem Błażusiakiem oraz Dominikiem Olszowym. Polski... więcej
Dekoracja zawodników Pucharów Polski Pit Bike SM i Off-Road
2 grudnia w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów dla zawodników pit... więcej
Biesiekirski dziesiąty w Walencji
Choć jego start w kończącym sezon motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 wyścigu... więcej
Ruszyła sprzedaż biletów na finałową rundę Mistrzostw Świata SuperEnduro w Gliwicach!
Zagorzali kibice od dzisiaj mogą rezerwować najlepsze miejsca na widowni hali... więcej
Polak w czołówce Pucharu Świata w rajdach Cross Country!
Konrad Dąbrowski zajmuje drugie miejsce wśród juniorów w klasyfikacji generalnej... więcej
W Mórkowie zawodnicy pit bike off-road zakończyli sezon
To była szósta i ostatnia runda sezonu 2022. Organizatorzy stanęli na wysokości... więcej
Wielki finał mocnego sezonu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Takiego sezonu pit bike off-road jeszcze nie było! Dużo jazdy, tory w całej... więcej
FInałowa runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM za nami!
 8 października w Kartodromie Bydgoszcz odbyła się ostatnia, czwarta runda... więcej
Wielki finał wyścigów Pit Bike już w sobotę na bydgoskim Kartodromie
To ostatnia okazja w tym sezonie, by na własne oczy zobaczyć najlepszych w... więcej
Puchar Europy Supersport 300 - Patrycja Sowa kończy sezon na znakomitym 2. miejscu!
Polka, Patrycja Sowa kończy sezon na znakomitym drugim miejscu. Ogromne... więcej

Strony

- Archiwum