Konrad Dąbrowski piąty w klasyfikacji klasy Rally2 piątego etapu Rajdu Dakar

Etap piąty był pierwszą z dwóch zaplanowanych pętli wokół Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej. Zawodnicy do pokonania mieli 346 kilometrów odcinka specjalnego, w dużej większości jadąc po twardym podłożu i kamieniach. 6. stycznia pozytywnie zaskoczył nas ponownie Konrad Dąbrowski z DUUST Rally Team, który w swojej klasie na linię mety dotarł na 5. miejscu.

6 stycznia motocykliści i quadowcy mieli do pokonania inną trasę niż kierowcy samochodów – to pierwsza taka sytuacja w historii Rajdu Dakar. Następnego dnia dojdzie do zmiany - na pętlę, którą wcześniej pokonali kierowcy wyjadą motocykliści oraz quadowcy i odwrotnie.

Trasa etapu piątego miała łącznie 560 kilometrów, odcinek specjalny – 346 kilometrów. W ogromnej większości zawodnicy poruszali się po kamieniach i twardym podłożu, a wydmy i piach pojawiły się w drugiej części trasy.

Konrad Dąbrowski każdego dnia osiąga coraz lepsze wyniki i imponuje swoim tempem. Młody Polak był 5. w klasie Rally2, a także ponownie 3. w kategorii juniorów. W klasyfikacji generalnej etapu piątego był 29.

Po pięciu etapach awansował na 34. pozycję, w klasie Rally2 wskoczył do najlepszej dziesiątki. W zestawieniu juniorów pozostaje na czwartym miejscu, ale z niewielką stratą do pozycji trzeciej.

Dzisiejszy etap został przerwany ze względów bezpieczeństwa – do końca odcinka specjalnego dojechało 55 ze 140 motocyklistów. Zawodnicy i zespoły składają protesty, więc wyniki mogą ulec zmianie. 

Zawodnik DUUST Rally Team opowiedział jednak o swoich wrażeniach z trasy:

- To był bardzo dobry etap i tak naprawdę trzeci dobry dzień z rzędu. Byłem trochę zaskoczony, bo miałem dużo dobrych, szybkich nazwisk za sobą i myślałem, że szybko mnie dogonią oraz że będę jechał w grupie. Jednak przez 260 kilometrów jechałem sam, nawigując samemu i jadąc tylko na swoją prędkość. Jestem więc naprawdę zadowolony, bo to tylko mi udowadnia jaki progres zrobiłem przez rok, ponieważ jeszcze rok temu te nazwiska po prostu by przyjechały i odjechały, nie byłoby rozmowy o jakimś ściganiu. Już po tym 260. kilometrze jechałem w grupie, ścigaliśmy się aż do mety i było naprawdę dużo zabawy. Jestem zadowolony, także kolejny dobry dzień do zapisania na tym Dakarze.

Świetny dzień ma za sobą też inny polski motocyklista, Maciej Giemza występujący w barwach Orlen Team. Był on 14. na mecie etapu, dzięki czemu awansował na 31. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Etap szósty to kolejna pętla wokół Rijadu – tym razem na rywalizujących w tej edycji Rajdu Dakar czekać mają kilometry wydm, jednak dopiero pod koniec odcinka specjalnego. Wcześniej spędzą kilometry na twardym podłożu przeplatającym się z piaskiem.

Motocykle: 
Share

News

Niepewna pogoda i rekord frekwencji na zawodach pit bike w Toruniu
Wystartował Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM. Zawodnicy sezon... więcej
Czwarta runda Mistrzostw Polski w Motocrossie pojedzie w Lipnie
W ostatni weekend maja, najlepsze zawodniczki i zawodnicy zjadą do Lipna, aby... więcej
Zawodnicy pit bike po pierwsze punkty w sezonie przyjadą do Torunia
Na torze Awix Racing Arenie w Toruniu rozegrana zostanie pierwsza runda Dobre... więcej
50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej

Strony

- Archiwum