Miśkowiak zdobywa Krosno. Polak nowym liderem cyklu

Zwycięstwem Jakuba Miśkowiaka zakończyła się druga runda Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywana na stadionie w Krośnie. Obsadę podium uzupełnili jadący z dziką kartą Mateusz Cierniak oraz Duńczyk Mads Hansen. „Misiek” został nowym liderem klasyfikacji generalnej i zepchnął z pierwszego miejsca swojego duńskiego rywala.

W swoich pierwszych biegach po trójki sięgnęli Jakub Miśkowiak i Mads Hansen, potwierdzając tym samym, że nie przez przypadek znaleźli się na dwóch czołowych pozycjach klasyfikacji generalnej. Już na wstępie zadanie utrudnił sobie natomiast Wiktor Lampart, który wjechał w taśmę.

Po trzeciej serii startów samodzielnym liderem został Miśkowiak, ponieważ Gusts stracił pierwszy punkt na rzecz Cierniaka. Warto wspomnieć, że w dwunastym biegu po raz trzeci z torem zapoznał się Matjuszonok. O ile jednak wcześniej Łotysz zawsze wracał do parku maszyn o własnych siłach, to tym razem został zabrany przez karetkę i nie kontynuował udziału w zawodach.

Bardzo mocno obsadzony był bieg otwierający czwartą serię startów, ponieważ jechali w nim Miśkowiak, Świdnicki i Gusts. Lider klasyfikacji przejściowej najlepiej zebrał się ze startu, ale po chwili został wyprzedzony przez swojego rodaka. W dalszej części wyścigu „Misiek” wpadł w dziurę i zaliczył uślizg, w efekcie czego dojechał do mety na ostatniej pozycji i spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji.

Tuż za Cierniakiem i Świdnickim fazę zasadniczą z dwunastoma punktami zakończyli Miśkowiak i Gusts, natomiast piąty był Hansen. W pierwszym półfinale spotkali się Kvech, Lampart, Gusts i Cierniak. Liderujący stawce Gusts zaliczył upadek, a na jego lecący po torze motocykl nadział się Cierniak i bieg stał się przerwany. Łotysz został rzecz jasna wykluczony z powtórki, a w niej Polacy bez problemów rozprawili się z Kvechem.

W drugim półfinale Hansen i Miśkowiak nie dali szans na starcie Chlupacowi i pewnie pojechali po prawo startu w najważniejszym biegu dnia. W wielkim finale najlepiej spod taśmy zebrał się Hansen, ale po chwili został wyprzedzony przez Miśkowiaka i Ciernika. W rywalizacji od początku nie liczył się ostatni na mecie Lampart.

Klasyfikacja końcowa:

1. Jakub Miśkowiak (Polska) – 17 (3,3,3,0,3,2,3)

2. Mateusz Cierniak (Polska) – 18 (3,2,3,3,3,2,2)

3. Mads Hansen (Dania) – 14 (3,0,2,2,3,3,1)

4. Wiktor Lampart (Polska) – 12 (t,2,2,3,2,3,0)

5. Jan Kvech (Czechy) – 11 (2,1,3,3,1,1)

6. Petr Chlupac (Czechy) – 8 (0,2,2,1,2,1)

7. Mateusz Świdnicki (Polska) – 14 (2,3,3,3,3,w)

8. Francis Gusts (Łotwa) – 12 (3,3,2,2,2,w)

9. Alexander Woentin (Szwecja) – 6 (2,1,0,2,1)

10. Marko Lewiszyn (Ukraina) – 5 (w,2,1,2,0)

11. Mark Karion (MFR) – 4 (1,3,w,-,-)

12. Michał Curzytek (Polska) – 4 (1,t,2,1)

13. Daniił Kołodinski (Łotwa) – 4 (2,w,1,1,w)

14. Matthew Gilmore (Australia) – 4 (1,0,1,1,1)

15. Lukas Baumann (Niemcy) – 2 (d,1,1,0,0)

16. Steven Goret (Francja) – 2 (d,1,0,1,0)

17. Dawid Rempała (Polska) – 0 (0,w)

18. Ernest Matjuszonok (Łotwa) – 0 (u,w,w,-,-)

Bieg po biegu:

1. Cierniak, Świdnicki, Karion, Chlupac

2. Gusts, Kvech, Curzytek, Lewiszyn (w) (Lampart – t)

3. Miśkowiak, Woentin, Matjuszonok (u), Baumann (d)

4. Hansen, Kołodinski, Gilmore, Goret (d)

5. Świdnicki, Lampart, Baumann, Gilmore

6. Karion, Lewiszyn, Goret, Matjuszonok (w)

7. Gusts, Chlupac, Woentin, Kołodinski (w)

8. Miśkowiak, Cierniak, Kvech, Hansen

9. Świdnicki, Hansen, Lewiszyn, Woentin

10. Miśkowiak, Lampart, Kołodinski, Karion (w)

11. Kvech, Chlupac, Baumann, Goret

12. Cierniak, Gusts, Gilmore, Matjuszonok (w)

13. Świdnicki, Gusts, Goret, Miśkowiak

14. Kvech, Woentin, Gilmore, Rempała

15. Lampart, Hansen, Chlupac, Rempała (w) (Curzytek – t)

16. Cierniak, Lewiszyn, Kołodinski, Baumann

17. Świdnicki, Curzytek, Kvech, Kołodinski (w)

18. Hansen, Gusts, Curzytek, Baumann

19. Miśkowiak, Chlupac, Gilmore, Lewiszyn

20. Cierniak, Lampart, Woentin, Goret

Półfinał 1: Lampart, Cierniak, Kvech, Gusts (w)
Półfinał 2: Hansen, Miśkowiak, Chlupac, Świdnicki (w)

Finał: Miśkowiak, Cierniak, Hansen, Lampart

Żużel:
Źródło newsa:
Źródło zdjęcia:

Kompletny Zmarzlik w Kryterium Asów. Dwóch kadrowiczów na podium
Bartosz Zmarzlik z kompletem punktów zwyciężył w bydgoskim Kryterium... więcej
2024 ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw: pierwszy turniej z nowym formatem kwalifikacji
Wyjątkowy turniej na PGE Narodowym będzie także miejscem, w którym... więcej
Dwa turnieje żużlowe z udziałem gwiazd przed startem sezonu na żywo w Motowizji
Dwa najbliższe weekendy na antenie Motowizji będą niezwykle interesujące... więcej
Zgromadzenie Ogólne MACEC w Rumunii
16 marca w Bukareszcie w Rumunii odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego... więcej
Żużel. 2024 ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw 11 maja. Zobacz najlepszych żużlowców świata!
Już 11 maja na PGE Narodowym w Warszawie ponownie będzie można... więcej
Franz Zorn z trzecim złotem Mistrzostw Europy. Srebro dla Jimmiego Olsena, brąz dla Maxa Niedermeiera