Team WRT z drugim miejscem w ostatnim wyścigu sezonu

Robert Kubica wraz z Yifeiem Ye oraz Louisem Deletrazem zajęli drugie miejsce w czterogodzinnym wyścigu na torze w Portimao.

Charles Milesi utrzymał swoją pierwszą pozycję. Robert Kubica mimo problemów w pierwszym zakręcie zdołał przebić się o jedno oczko do przodu.

W LM P3 większość stawki utrzymała swoją pozycję, inaczej sytuacja wyglądała w GTE. Christian Ried reprezentujący Proton Competition spadł z pierwszej pozycji na czwartą. Prowadzenie w danej klasie przejął Rino Mastronardi z Iron Lynx.

Kubica wyprzedził Manuela Maldonado, dzięki czemu znalazł się na trzeciej pozycji. Kierowcę United Autosports wyprzedził również jego kolega z zespołu Phil Hanson.

Sarah Bovy jadąca na drugim miejscu w GTE, popełniła błąd i wypadła z toru, przez co straciła pozycję na rzecz Francoisa Perrodo.

Na 15. okrążeniu Mathieu De Barbuat wyprzedził Roberta Wheldona przejmując pozycję lidera w klasie LM P3.

Na wyjeździe z ostatniego zakrętu w aucie Memo Rojasa odpadło koło. Zawodnik zespołu Duqeine zaczął obracać się na środku toru. Andreas Laskaratos nie wiedząc, w którą stronę jechać uderzył w barierę przy alei serwisowej. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, a następnie czerwona flaga.

Restart wyścigu nastąpił po prawie godzinie. Po ponownym wznowieniu wyścigu stawka w większości utrzymała swoje pozycje.

Na 28. okrążeniu Phil Hanson zbliżył się do Roberta Kubicy, który jechał na 3 miejscu. Polak obronił swoją pozycję. Charles Milesi oraz Richard Bradley zjechali do boksu. Kubica przejął prowadzenie w wyścigu, które szybko stracił na rzecz Hansona, który ostatecznie wyprzedził Krakowianina.

Chwilę później polski kierowca zjechał do boksu. Jego miejsce zajął Yifei Ye. Chińczyk wrócił na tor na szóstej pozycji.

Na 46. okrążeniu zawodnik Team WRT zbliżył się do jadącej na piątym miejscu Sophii Floersch, jednak nie zdołał jej wyprzedzić.

Niemka zjechała jakiś czas później do boksu na tankowanie. Ye po kilku minutach również pojawił się u mechaników. Chiński kierowca zdołał wrócić do wyścigu przed zawodniczką Algarve Pro Racing, której jazdę utrudniały wolniejsze samochody.

Markus Pommer i Job Van Uitert w trakcie walki o pozycję zderzyli się ze sobą. Reprezentant United Autosport zjechał do boksu na naprawę, przez co stracił swoją wysoką pozycję. 

Ponad godzinę przed końcem za samochodem Oreca 07 Teamu WRT zasiadł Louis Deletraz, który wyjechał na tor za samochodem nr 22 zespołu United Austosports. Szwajcar dojechał do mety na drugim miejscu.

W LM P3 zwycięzcą okazał się zespół DKR Engineering. Na drugiej pozycji znalazł się samochód polskiej ekipy Inter Europol Competition w składzie Ugo de Wilde, Martin Hippe oraz Adam Eteki.

W GTE najlepsza okazała się ekipa Iron Lynx (Matteo Cressoni, Rino Mastronard oraz Miguel Molina).

 

Jakub Kuruc

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Gala zakończenia sezonu 2021 w Sporcie Samochodowym za nami
W dniu 20 listopada 2021 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala... więcej
Mistrzowie MX-5 Cup Poland uhonorowani
W minioną sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się uroczyste... więcej
Marczyk zadowolony ze swoich postępów
Mikołaj Marczyk sezon 2021 w Rajdowych Mistrzostwach Europy zakończył na... więcej
Kajetan Kajetanowicz wicemistrzem świata! Kolejne podium polskiego duetu w WRC!
Polacy dopięli swego! Po fenomenalnym sezonie i emocjonującym finale Kajetan... więcej
Biuletyn PZM Nr 24 - Październik 2021
No i mamy jesień. Na dworze coraz zimniej i dni stają się coraz krótsze. Pora... więcej
Marczyk trzeci, Gospodarczyk wicemistrzem Europy
Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow wygrali Rajd Wysp Kanaryjskich, finałową... więcej
Świetna postawa Kajetanowicza w walce o tytuł! Decydujące starcie już jutro
Fenomenalna druga pętla sobotniego etapu Rajdu Monza w wykonaniu Kajetana... więcej
Transmisja live z Ceremonii zakończenia sezonu 2021 Sportu Samochodowego
Ceremonia zakończenia sezonu 2021 Sportu Samochodowego odbędzie się 20... więcej

Strony

- Archiwum