Team WRT z drugim miejscem w ostatnim wyścigu sezonu

Robert Kubica wraz z Yifeiem Ye oraz Louisem Deletrazem zajęli drugie miejsce w czterogodzinnym wyścigu na torze w Portimao.

Charles Milesi utrzymał swoją pierwszą pozycję. Robert Kubica mimo problemów w pierwszym zakręcie zdołał przebić się o jedno oczko do przodu.

W LM P3 większość stawki utrzymała swoją pozycję, inaczej sytuacja wyglądała w GTE. Christian Ried reprezentujący Proton Competition spadł z pierwszej pozycji na czwartą. Prowadzenie w danej klasie przejął Rino Mastronardi z Iron Lynx.

Kubica wyprzedził Manuela Maldonado, dzięki czemu znalazł się na trzeciej pozycji. Kierowcę United Autosports wyprzedził również jego kolega z zespołu Phil Hanson.

Sarah Bovy jadąca na drugim miejscu w GTE, popełniła błąd i wypadła z toru, przez co straciła pozycję na rzecz Francoisa Perrodo.

Na 15. okrążeniu Mathieu De Barbuat wyprzedził Roberta Wheldona przejmując pozycję lidera w klasie LM P3.

Na wyjeździe z ostatniego zakrętu w aucie Memo Rojasa odpadło koło. Zawodnik zespołu Duqeine zaczął obracać się na środku toru. Andreas Laskaratos nie wiedząc, w którą stronę jechać uderzył w barierę przy alei serwisowej. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, a następnie czerwona flaga.

Restart wyścigu nastąpił po prawie godzinie. Po ponownym wznowieniu wyścigu stawka w większości utrzymała swoje pozycje.

Na 28. okrążeniu Phil Hanson zbliżył się do Roberta Kubicy, który jechał na 3 miejscu. Polak obronił swoją pozycję. Charles Milesi oraz Richard Bradley zjechali do boksu. Kubica przejął prowadzenie w wyścigu, które szybko stracił na rzecz Hansona, który ostatecznie wyprzedził Krakowianina.

Chwilę później polski kierowca zjechał do boksu. Jego miejsce zajął Yifei Ye. Chińczyk wrócił na tor na szóstej pozycji.

Na 46. okrążeniu zawodnik Team WRT zbliżył się do jadącej na piątym miejscu Sophii Floersch, jednak nie zdołał jej wyprzedzić.

Niemka zjechała jakiś czas później do boksu na tankowanie. Ye po kilku minutach również pojawił się u mechaników. Chiński kierowca zdołał wrócić do wyścigu przed zawodniczką Algarve Pro Racing, której jazdę utrudniały wolniejsze samochody.

Markus Pommer i Job Van Uitert w trakcie walki o pozycję zderzyli się ze sobą. Reprezentant United Autosport zjechał do boksu na naprawę, przez co stracił swoją wysoką pozycję. 

Ponad godzinę przed końcem za samochodem Oreca 07 Teamu WRT zasiadł Louis Deletraz, który wyjechał na tor za samochodem nr 22 zespołu United Austosports. Szwajcar dojechał do mety na drugim miejscu.

W LM P3 zwycięzcą okazał się zespół DKR Engineering. Na drugiej pozycji znalazł się samochód polskiej ekipy Inter Europol Competition w składzie Ugo de Wilde, Martin Hippe oraz Adam Eteki.

W GTE najlepsza okazała się ekipa Iron Lynx (Matteo Cressoni, Rino Mastronard oraz Miguel Molina).

 

Jakub Kuruc

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Szkolenie sędziów technicznych sportu samochodowego, 04-05.05.2024, Łódź
1. Zakres szkolenia: Szkolenie dla Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego w... więcej
Rallycross i Autoccross wracają na Tor Poznań
Po wielomiesięcznej przerwie na Tor Poznań wracają wyścigi Rallycross... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Nowości, powroty i niespodzianki – kto wystartuje w 52. Rajdzie Świdnickim?
77 załóg, w tym 26 w rajdówkach sprzed lat, zadeklarowało start w... więcej
Powracamy na asfalty – WRC Rajd Chorwacji na żywo w Motowizji
Padok Rajdowych Mistrzostw Świata powrócił już z wyprawy do Afryki.... więcej
Millers Oils partnerem tytularnym HRSMP
Nowym partnerem tytularnym Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję stopnia N-Drift, 22.04.2024, Autodrom Słomczyn
1. Termin: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek)2. Miejsce: – Autodrom Słomczyn... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23-25.04.2024, Mikołajki
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej
Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski wracają na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata!
W najbliższy weekend załoga LOTTO Matulka Rally Team przystąpi do ... więcej

Strony

- Archiwum