Kierowcy zakończyli sezon

Dobiegła końca tegoroczna rywalizacja w wyścigach samochodowych. 1 i 2 października na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, ponad 100 kierowców walczyło w 7. i 8. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 7. i 8. rundzie Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 7. i 8. rundzie Mistrzostw Polski Ecumaster Super S Cup oraz 4. rundzie Mistrzostw Polski Endurance.

W pierwszym dniu wyścigów wyjaśniła się sprawa tytułów mistrzowskich w kilku klasach. Jako pierwsi walkę o tytuł rozstrzygnęli kierowcy Mini Cooper’ów w rywalizacji Ecumaster Super S Cup. Wyścig wygrał Adam Karkuszewski, natomiast lider klasyfikacji generalnej Adam Dębicki zajął piąte miejsce, co wystarczyło, aby wywalczyć tytuł mistrzowski w tym sezonie. Ubiegłoroczny mistrz Bartosz Alejski wyścigu nie ukończył, podobnie jak kolejnego w ostatnim dniu zawodów. Sobotni wyścig wygrał Tomasz Pawlaczyk zapewniając sobie tym samym trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, plasując się za Dębickim i Adrianem Lewandowskim.

Kolejnym triumfatorem sezonu okazał się Krzysztof Ratajczak, który wygrał siódmy z wyścigów w rywalizacji Mazda MX-5. Ratajczak od początku sezonu dominował w tej klasie, co potwierdził też w sobotnim wyścigu, kiedy startując z ostatniej pozycji ponownie był najszybszy.

Z kolei w rywalizacji Fiata 500, czyli Trofeo di Serie, świetnie spisał się w ostatnich wyścigach Rafał Piotrowski, który triumfował dwukrotnie. Mistrzem został natomiast Piotr Ławski, który w piątek zajął druga pozycję i mógł już cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. W sobotę Ławski przyjechał na czwartym miejscu.

W klasie DN2 swoje dwie czołowe lokaty obronili Krystian Ciesiółka i Mateusz Ciesiółka.  W piątek i sobotę w takiej kolejności mijali linię mety, natomiast dwukrotnie za nimi finiszował na trzeciej pozycji Michał Ghany.

Prowadzący w klasie DN1 Kia Picanto Adam Brodnicki, w obu wyścigach zajmował czwartą pozycję. Oba wyścigi wygrał natomiast Mieszko Matuszyk i tym samym potwierdził swoje aspiracje do tytułu mistrzowskiego w tej klasie.

Podczas piątkowego wyścigu w klasie 318 IS Cup PL, tytuł przypieczętował Karol Wyka, który wyprzedził Marcina Lemperta oraz Marcina Wydrę. Z kolei sobotni wyścig w tej klasie był jednocześnie memoriałem im. Adama Smorawińskiego. Startujący z piątej pozycji Wojciech Smorawiński okazał się najszybszy w tym wyścigu i wywalczył memoriał swojego zmarłego w tym roku dziadka. Nagrody po tym wyścigu wręczał kierowcom Wojciech Smorawiński senior, czyli syn Adama i ojciec zwycięzcy Wojciecha.

W klasie D4 2000 oba wyścigi wygrał Bartosz Walkowiak. W klasie DN 4 w piątek najlepszy był Filip Tokar, a w sobotę Dawid Czarnik. W klasie D4 3500 dwukrotnie triumfował Szymon Jabłoński.

Tegoroczny sezon zakończył wyścig Endurance, w którym na starcie stanęło aż 36 załóg. Był to jednocześnie memoriał im. Jana Leśniaka. Dwugodzinny wyścig wygrali Jakub Dwernicki i Jan Antoszewski, jadący Porsche 991 GT3 Cup. To było pierwsze zwycięstwo tego duetu w tym sezonie. Drugie miejsce zajęli Adrian i Andrzej Lewandowscy, którzy wywalczyli nie tylko mistrzostwo w swojej klasie, ale też w całej klasyfikacji generalnej sezonu. Na trzeciej pozycji finiszowali Tomasz Magdziarz i Sebastian Mielcarek.

Szczegółowe wyniki ostatniej rundy można znaleźć TUTAJ

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Odszedł Janusz Szerla
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Janusza Szerli.Szerla był... więcej
Wyścig górski nad morzem!
Jaka jest najskuteczniejsza metoda na promocję sportów motorowych?... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: stawka RSMP zagra na wyjeździe
Na półmetku sezonu 2024 uczestników Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego 13.07.2024, Świdnica
Sobota: 13 lipca 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica, ul.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 13-14.07.2024, Świdnica
1. Terminy:13.07.2024 - 14.07.2024 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 20.07.2024, Zielona Góra
Okręgowe Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego Zarządu Okręgowego PZM Zielona... więcej
Damian Litwinowicz na podium w debiucie w najmocniejszej klasie Mistrzostw Europy Rallycross
W szwedzkim Höljes zainaugurowano tegoroczny cykl FIA European Rallycross... więcej
ERC: Polacy na mecie Rajdu Estonii
Estońsko-brytyjska załoga Georg Linnamäe/James Morgan w Toyocie GR Yaris... więcej
Triumf Kubicy, podium Inter Europol Competition w wyścigu 4h of Imola
Biało-czerwone akcenty na podium 4-godzinnego wyścigu na torze Imola, czwartej... więcej

Strony

- Archiwum