Inter Europol o włos od podium w „Świątyni szybkości”!

Polski zespół Inter Europol Competition spisał się znakomicie w trzeciej rundzie Mistrzostw Świata Endurance, 6-godzinnym wyścigu na legendarnym torze Monza, zwanym “Świątynią szybkości”. Kuba Śmiechowski, Alex Brundle i Renger van der Zande zajęli czwarte miejsce w bardzo mocno obsadzonej klasie LMP2, siódme w klasyfikacji generalnej w stawce 37 załóg.

Dla polskiego zespołu jest to debiutancki sezon w mistrzostwach świata. Niedzielny wyścig był dopiero trzecim startem. Miejsce tuż za podium to najlepszy do tej pory wynik, po dwóch piątych pozycjach w dotychczasowych wyścigach na torach Spa Francorchamps i Portimao.

Po nieco rozczarowującym ósmym miejscu w sesji kwalifikacyjnej, w niedzielne południe Alex Brundle już na pierwszym okrążeniu awansował na siódmą pozycję, a następnie odrobił kolejne miejsce. Po kolizji z jednym z rywali Anglik otrzymał karę drive through i na początku drugiej godziny zamykał czołową dziesiątkę. Brundle, a następnie Renger van der Zande konsekwentnie odrabiali stratę. Po dwóch godzinach Holender był już trzeci! Następny w kokpicie Kuba Śmiechowski imponował znakomitym tempem i utrzymywał miejsce w ścisłej czołówce. W piątej godzinie na ostatnią zmianę usiadł ponownie Alex Brundle. Szansa na miejsce na podium była bardzo realna. Po kolejnym zjeździe do boksu załoga #34 spadła na czwartą lokatę. W ostatniej godzinie, gdy wydawało się, że dzięki trafionej strategii podium jest bardzo blisko, zarządzono full course yellow, który nie pomógł polskiemu zespołowi. Czwarte miejsce należy jednak ocenić jako świetny wynik, bardzo obiecujący przed wyścigiem 24h Le Mans, który odbędzie się za niewiele ponad miesiąc.

Sascha Fassbender (manager zespołu): “To był wyścig pełen wydarzeń. Zakończył się najlepszym dla nas do tej pory rezultatem. Robimy postępy z każdym startem i to pozwala nam mysleć z nadzieją o Le Mans. Odległa pozycja na starcie przyczyniła się do kary drive through. W końcówce była szansa na trzecie miejsce, ale full course yellow pozwolił naszym rywalom zjechać na tankowanie i dlatego zajęliśmy czwarte miejsce. Po dwóch kolejnych weekendach na torze Monza jestem dumny z zespołu, który dał z siebie wszystko. Bardzo wszystkim za to dziękuję.”

Kuba Śmiechowski: “Czwarte miejsce to dla nas bardzo dobry wynik. Sesja kwalifikacyjna okazała się dla nas trudniejsza od oczekiwań i do tej pory nie bardzo wiemy, na czym polegał problem, ale w niedzielnym wyścigu było już znacznie lepiej. Samochód spisywał się bardzo dobrze, a do tego mieliśmy naprawdę znakomitą strategię.”

Renger van der Zande: “Jestem dumny z naszego zespołu. To trzeci kolejny wyścig pojechany niemal bezbłędnie, a w serii o randze mistrzostw świata nie jest to łatwe. Wciąż poprawiamy samochód. Ten wyścig pozwolił nam dobrze przygotować się do Le Mans. Mamy świetny skład kierowców, a współpraca układa się bardzo dobrze. Teraz pora na ten najważniejszy wyścig w przyszłym miesiącu.”

Alex Brundle: “Za nami udany wyścig, zakończony bardzo dobrym wynikiem. Z satysfakcją obserwujemy, jak nasze tempo jest coraz lepsze ze startu na start, w porównaniu z rywalami o znacznie większym doświadczeniu. Jestem pewny, że w tej sytuacji miejsce na podium jest już naprawdę blisko.”

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

FIA Rally Star: 25-26 września
Polskie eliminacje projektu FIA Rally Star odbędą się w dniach 25-26... więcej
Wałbrzych ma pomnik Ayrtona Senny
Jeden z trzech najpiękniejszych na świecie symboli upamiętniających wybitnego... więcej
Team WRT ze zwycięstwem oraz tytułem
Belgijski zespół, w którym występuje Robert Kubica zwyciężył w domowym wyścigu... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 28.09.2021 r., Kędzierzyn-Koźle
Szkolenie organizowane jest w Kędzierzynie-Koźlu i kierowane do wszystkich... więcej
Daniel Stawiarski wygrywa wyścig i zostaje Mistrzem Polski!
Zgodnie z przewidywaniami, finałowe rezultaty klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Inter Europol Competition bez szczęścia w Spa
Wyścigowy weekend na torze Spa rozpoczął się pomyślnie dla załogi #13 zespołu... więcej
Daniel Stawiarski wygrywa 13 Rundę GSMP
Sobotnie zmagania kierowców startujących w Górskich Samochodowych Mistrzostwach... więcej
FIA Rally Star w Polsce – jeszcze możesz wziąć udział!
Zostały ostatnie dni i już tylko kilka miejsc na udział w polskich eliminacjach... więcej
Trudny weekend na Red Bull Ring
Jerzy Spinkiewicz – zawodnik UNIQ Racing Team – startował w ostatni... więcej

Strony

- Archiwum