Motocykliści kończą sezon

Prawie stu zawodników wystartuje podczas 3. rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, 3. rundy Pucharu Polski oraz 2. rundy pucharu markowego Yamaha Cup, jakie w dniach 25-26 września odbędą się na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski.

To będzie już ostatnia runda tegorocznej rywalizacji o mistrzowskie tytuły. Jak na razie w mistrzowskiej klasie Superstock 1000 liderem jest Bartłomiej Wiczyński (LKT Wyczół Gościeradz), który po wygraniu obu wyścigów w poprzedniej rundzie, ma na swoim koncie 90 pkt. Za nim plasują się: Maciej Ukleja (Stowarzyszenie Motorsport Team Toruń) – 53 pkt. oraz Wiktor Ostrowski (LKT Wyczół Gościeradz) – 52 pkt. Trudno oczekiwać, że Wiczyński odda prowadzenie podczas ostatniej rundy.

W klasie Superstock 600 jest podobna sytuacja. Wojciech Wieczorkiewicz (A. Wielkopolski) po dwóch wygranych podczas lipcowej rundy ma już 88 punktów i wyprzedza Tomasza Murawskiego (A. Wielkopolski) – 68 pkt. i Krystiana Nawojskiego (A.Rzeszowski) – 60 pkt. Interesującej walki o podium na pewno nie zabraknie.

Natomiast w klasie Superbike po tytuł mistrzowski zmierza Ireneusz Sikora (AMK Gliwice), który do tej pory zgromadził 95 pkt. i wyprzedza Piotra Fałata (A. Wielkopolski) – 69 pkt. oraz Daniela Mańkowskiego (A. Wielkopolski) – 49 pkt.

Z kolei w klasie Supersport 300 wszystkie cztery tegoroczne wyścigi wygrał Mateusz Hulewicz (LKT Wyczół Gościeradz) i ma na koncie 100 pkt. Za nim walkę toczą Łukasz Tabor (SMCRT) – 59 pkt. i Kamil Barcik (A.Wielkopolski) – 56 pkt. W klasie Supertwin 650 po dwudziestoletniej przerwie w tym sezonie do rywalizacji powrócił Jacek Molik (A. Wielkopolski), który wygrał trzy spośród czterech wyścigów (raz był drugi). Czy Michał Król (71 pkt.) i Tomasz Jagielski (68 pkt.) – obaj SMCRT – mogą jeszcze wyprzedzić Molika w tym sezonie?

Ciekawie jest w rywalizacji Pucharu Polski. W klasie Sport 250 na czele jest dwóch zawodników: Oskar Kalich (SMCRT) i Marek Mokijewski (TMSM Sparta Wrocław) – obaj po 45 pkt. W licznej klasie Sport 300 liderem pozostaje Krzysztof Dzikowski (SMCRT), który ma jednak tylko jeden punkt przewagi nad Patrycjuszem Widuchem (AMK Gliwice). Do walki o trofeum pretendują jeszcze Michał Żukierski (A. Kujawsko-Pomorski), Tomasz Jarzombek (A. Śląski), Szymon Justyna (A. Radomski) czy Damian Meisel (SMCRT). W klasie Sport 600, Mateusz Czerka (Gdański Auto Moto Klub) zgromadził 70 pkt., ale drugi w klasyfikacji Filip Rogiewicz (A. Wielkopolski) ma tylko o jeden punkt mniej. W także bardzo licznej klasie Sport 1000 liderem jest Tomasz Sobociński (A. Królewski) – 83 pkt., ale ostatniego słowa nie powiedzieli jeszcze Grzegorz Wojdyłło (A. Królewski) – 60 pkt., Marcin Purtak (TMSM Sparta Wrocław) – 50 pkt., czy Krzysztof Żurawski (Północny Klub Motocyklowy) – 49 pkt. W pucharowej klasie Twin 650, Marek Skoczylas (A. Morski) wygrał trzy spośród czterech wyścigów, a o zwycięstwie marzy jeszcze Przemysław Komajda (SMCRT). Interesujących wyścigów podczas nadchodzących zawodów z pewnością nie zbraknie.

W tym sezonie motocykliści walczą jeszcze w markowym pucharze Yamaha Cup. Startuje w nim ponad 20 zawodników i na razie liderem jest wspomniany wcześniej Marcin Purtak, który wygrał dwa wyścigi. Za nim jest spora lista pretendentów: Michał Małek, Sobiesław Markowski, Tomasz Sobociński czy Artur Duda.

Podczas nadchodzących zawodów w Poznaniu wystartują także motocykliści z Litwy, którzy rozegrają mistrzostwa swojego kraju.

Harmonogram czasowy zawodów dostępny jest tutaj >> https://aw.poznan.pl/wyscigi-1 

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Czas na Tor Głażewo! Dużo motorsportu i rodzinna atmosfera
A to wszystko z minimotocyklami pit bike w tle. To ... więcej
Niezwykłe widowisko na Autodromie Słomczyn już 21 lipca!
Zobacz w akcji najlepszych zawodników z całego świata! Już 21 lipca w... więcej
Potężna dawka emocji w Człuchowie – relacja z II rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie
Poziom nadal rośnie. Człuchów podjął wyzwanie i dał radę. Po pierwsze... więcej
Justyna Lonycz na podium w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Trial 2 Women
W niemieckim Neunkirchen do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w... więcej
Pełen emocji weekend wyścigów Pit Bike na bydgoskim Kartodromie
Zawodnicy ścigający się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo i Ohvale licznie... więcej
Milan Pawelec na półmetku wyjątkowego sezonu
Walcząc o punkty w obu wyścigach czwartej rundy prestiżowej serii Red... więcej
Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM YCF, MRF, Kayo, Ohvale na Kartodromie w Bydgoszczy!
Już 6 i 7 lipca Kartodrom Bydgoszcz po raz kolejny opanują fani... więcej
Zgłoszenia na 3 rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Motocyklowych Wyścigów Torowych na torze Slovakiaring
Zasady zgłoszeń na rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Motocyklowych... więcej
Wójcik Racing Team, Rea i Vinales ponownie w legendarnym wyścigu Suzuka 8 Hours
Ekipa Grzegorza Wójcika w lipcu po raz trzeci wystartuje w ... więcej
Zapowiedź 13 Rajdu Gliwickiego Trial
Już w najbliższy weekend, 29-30 czerwca 2024 roku, odbędzie się 13 Rajd... więcej

Strony

- Archiwum