Polacy wysoko w dziennikarskich rankingach

Czternaścioro zawodników reprezentujących Polskę przemaszerowało w kolorowym korowodzie kierowców i teamów przez centrum zabytkowej Bragi, gdzie rozgrywana jest czwarta edycja FIA Hill Climb Masters. W zawodach biorą udział najszybsi kierowcy  Europy startujący w wyścigach górskich.

Do rozpoczynających się jutro podjazdów treningowych przystąpi ponad 160 kierowców. Walczą o wyniki indywidualne, czterech kierowców: Dubai (Mitsubishi Lancer), Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer), Bartłomiej Madziara (BMW) i Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer), wraz z kapitanem reprezentacji Polskiego Związku Motorowego Marcinem Fiejdaszem,  klasyfikowani będą także w Pucharze Narodów, gdzie o wyniku decyduje regularność podczas niedzielnych trzech podjazdów wyścigowych.

Większość akredytowanych przy wyścigu dziennikarzy stawia na Polaków jako zwycięzców w Kategorii  1 – samochodów z nadwoziem zamkniętym. Szanse na zajęcie miejsc na podium w  klasyfikacji generalnej  tej kategorii ma aż pięciu kierowców z Polski, dysponujących najmocniejszymi samochodami w stawce. Licząca trzy kilometry trasa, przy słonecznej pogodzie jaką zapowiadają meteorolodzy preferuje właśnie najmocniejsze, a co za tym idzie także najszybsze samochody.

Od 2014, kiedy to w Luxemburgu po raz pierwszy zorganizowano FIA Hill Climb Masters, prowadzone są także dodatkowe klasyfikacje specjalne. W Pucharze Pań Polskę reprezentuje po raz drugi, jeżdżąca Hondą Civic Type R  Anna Gańczarek – Rał, zaś w kategorii U-25 z najmłodszymi kierowcami wyścigu zmierzy się uznawany za tegoroczne odkrycie w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, Jakub Ulanowski ( Mitsubishi Lancer).

Przed kierowcami dwa intensywne  wyścigowe dni. W sobotę rzegrane zostaną trzy podjazdy treningowe, niedziela to trzy podjazdy wyścigowe. O tym, kto zwycięży zadecyduje najlepszy czas podjazdu.

 

 

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

NIKODEM WIERZBICKI ZWYCIĘZCĄ ROAD TO PORSCHE ESPORTS SPRINT CHALLENGE POLAND 2022
Daniel Libront i Rafał Libront z Mad Dog’s PACT zwyciężyli w dwóch... więcej
Fantastyczne zwycięstwo dla Inter Europol Competition na torze Monza!
Załoga prototypu Ligier z numerem 13 w składzie Charles Crews / Nicolas Pinot... więcej
DOMINACJA PACHURA MOTO CENTER E-SPORTS NA DAYTONIE, RYBACZUK NOWYM LIDEREM BARAŻY
Marcin Rybaczuk z Pachura Moto Center E-Sports objął prowadzenie w klasyfikacji... więcej
Zmarł Kazimierz Jaromin
24 czerwca 2022 zmarł w Krakowie Kazimierz Jaromin – jeden z nestorów... więcej
Wielkie ściganie w ekstremalnym upale
Ponad 150 zawodników sportu samochodowego z dziewięciu krajów wzięło udział w:... więcej
Gorący weekend wyścigowy Unitel Mazda MX-5 Cup w Poznaniu!
Trzecia i czwarta runda pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland, rozgrywanego w... więcej
Fenomenalny triumf Kajetanowicza i Szczepaniaka na Safari, obejmują prowadzenie w mistrzostwach świata WRC 2!
Niezwykły dzień dla polskich kibiców. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak... więcej

Strony

- Archiwum