Zwycięstwo Gagackiego

Autodrom Słomczyn w dniach 23-24 października gościł finałową odsłonę Mistrzostw Polski Rallycross.

Do siódmej rundy MPRC w najmocniejszej klasie Supercars dołączyli zawodnicy Oponeo Motorsport - Marcin Gagacki i Dariusz Topolewski, co było swego rodzaju podziękowaniem dla kibiców, za wsparcie ze strony fanów podczas ich startów w Euro RX. Na starcie zawodów zabrakło natomiast Zbigniewa Staniszewskiego, który już wcześniej obronił tytuł. W ostatniej chwili wycofał się Maciej Cywiński z powodu problemów zdrowotnych.

Gagacki wygrał finał klasy, a ten wynik pozwolił mu świętować wicemistrzostwo Polski. Przed rywalizacją w Słomczynie mocno zaskoczył Maciej Manejkowski, dostosowując swoją Fiestę RX do jazdy w najmocniejszej grupie. Ruch ten okazał się niezwykle udany, bo po zajęciu trzeciego miejsca w finale, został drugim wicemistrzem. Polaków na niedzielnym podium rozdzielił Ronald Bains z Litwy.

Do finału w klasie Supercars Light przystąpiło tylko trzech zawodników, metę przekraczając w kolejności: Bartosz Idźkowski, Mateusz Ludwiczak i debiutujący w tej grupie Michał Kuna. Idźkowski obronił mistrzostwo.

Końcowe rozstrzygnięcia zapadły również w SuperNational. Roman Castorał był niepokonany w ten weekend, ale w sezonie musiał uznać wyższość Jakuba Kowalczyka, drugiego w finale, który po sobotniej części zawodów zmieniał silnik w swojej Hondzie Civic. Trójkę w finale uzupełnił Łukasz Światowski debiutując w tej klasie, natomiast w sezonie obsadę podium skompletował Łukasz Tyszkiewicz, który na torze pod Grójcem pierwszy raz zasiadł za kierownicą Peugeota 207, co było koniecznością ze względu na problemy ze skrzynią biegów w jego Oplu Astrze.

Jeśli chodzi o klasy pojemnościowe w SN +2000 po mistrzostwo sięgnął Paweł Melon. W Słomczynie po raz pierwszy pokazał się kibicom w Polsce w BMW M2, w którym zdobył w tym roku tytuł w FIA CEZ. Wicemistrzem został Halk, a drugim wicemistrzem Łukasz Zoll.

Jakub Kowalczyk pokonał Romana Castorala w finale SN -2000 i tak samo wygląda kolejność na koniec tegorocznych zmagań. Trzeci w zawodach był Jakub Iwanek, a trzecie miejsce w sezonie utrzymał Łukasz Tyszkiewicz.

Tyszkiewicz we wspomnianym Peugeocie w ostatniej rundzie podążał w SN 1600, gdzie na swoje konto zapisał finał. Konrad Gryz plasując się na drugiej pozycji sięgnął po tytuł. Mistrzowskie szarfy odbiorą również Radek Dvorak i Łukasz Kulesza.

Jarosław Frydrych już po poprzedniej rundzie cieszył się z sukcesu w RWD Cup. W Słomczynie natomiast zdobycie wicemistrzostwa świętował najszybszy w finale Mariusz Szczepański. Reprezentant Vehicle Gallery RX Team w decydującym wyścigu zostawił za sobą Igora Sokulskiego, Karola Wykę i kolegę zespołowego Michała Genstwę, który uzupełnił trójkę w klasyfikacji sezonowej.

Do końca sezonu obserwowaliśmy również zaciętą walkę w SC Cup. W finale pretendentów do tytułu pogodził Alan Czyż. Natomiast drugi Łukasz Grzybowski po raz kolejny sięgnął po mistrzostwo Polski. Na kolejnych stopniach podium w klasyfikacji tegorocznego czempionatu stanęli Bartłomiej Mirecki i Łukasz Wrzosek.

Ronald Baldins triumfował w piątej rundzie Pucharu Polski Autocross. Za jego plecami Mateusz Koselski pokonał Macieja Laskowskiego i to właśnie Koselski o dziesięć punktów okazał się lepszy od Laskowskiego w tegorocznej rywalizacji kierowców crosscarów.

 

Marcin Wyrzykowski

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Kajetanowicz deklasuje rywali i po raz ósmy z rzędu wygrywa Rajd Barbórka!
Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak wygrywają 59. Rajd Barbórka! Załoga... więcej
Kajetanowicz wspiera WOŚP
Zaledwie dwa tygodnie po zakończonym Rajdzie Monzy Kajetan Kajetanowicz i... więcej
Inter Europol Competition wraca do Asian Le Mans Series w 2022!
Polski zespół Inter Europol Competition wystawi swój prototyp klasy LMP3 w... więcej
Gala zakończenia sezonu 2021 w Sporcie Samochodowym za nami
W dniu 20 listopada 2021 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala... więcej
Mistrzowie MX-5 Cup Poland uhonorowani
W minioną sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się uroczyste... więcej
Marczyk zadowolony ze swoich postępów
Mikołaj Marczyk sezon 2021 w Rajdowych Mistrzostwach Europy zakończył na... więcej
Kajetan Kajetanowicz wicemistrzem świata! Kolejne podium polskiego duetu w WRC!
Polacy dopięli swego! Po fenomenalnym sezonie i emocjonującym finale Kajetan... więcej
Biuletyn PZM Nr 24 - Październik 2021
No i mamy jesień. Na dworze coraz zimniej i dni stają się coraz krótsze. Pora... więcej

Strony

- Archiwum