Rusza Rajd Hiszpanii, Kajetanowicz gotowy do walki!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC 3, są gotowi do walki w kolejnej rundzie, Rajdzie Hiszpanii. Zawody rozgrywane na terenach Katalonii stanowią przedostatni etap zmagań w tegorocznym cyklu. Nowością jest w pełni asfaltowa nawierzchnia rajdu, który dotychczas znany był z etapów mieszanych, asfaltowo-szutrowych.

Załoga LOTOS Rally Team zakończyła przedrajdowe testy i przygotowania trzema przejazdami shakedownu. Kajetanowicz i Szczepaniak sprawdzali ustawienia samochodu, przy okazji wykręcając doskonały, drugi rezultat, tracąc jedynie 0,2 sekundy do zwycięzców. Polacy są zmotywowani do walki o punkty, które pomogą im w drodze po końcowy triumf – mistrzostwo świata.

Jesteśmy po odcinku testowym Rajdu Hiszpanii. To wstęp, ale już wiemy, że trzeba będzie jechać bardzo precyzyjnie. Czeka nas prawie 300 kilometrów ścigania po naprawdę wąskich, krętych, szybkich i przyczepnych odcinkach. To mocno zróżnicowany rajd z nietypowymi dla siebie podbiciami, dlatego musimy być bardzo uważni. Jesteśmy dobrze przygotowani, samochód spisuje się bez zarzutów i już nie mogę doczekać się rywalizacji. Pierwszą i w zasadzie ostatnią rundą asfaltową w tym sezonie był wygrany przez nas Rajd Chorwacji. W Hiszpanii próby mają zdecydowanie inną specyfikę, nie da się ich porównać. Nadchodzącą rywalizację traktuję jako zupełnie nowe otwarcie – mówi Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Na czwartkowy wieczór zaplanowano ceremonię startu w Salou. Rywalizacja na odcinkach specjalnych ruszy w piątkowy poranek. Na ten etap składają się trzy dwukrotnie pokonywane odcinki specjalne: Vilaplana (o długości 20 km, start o godzinie 8:43 oraz 15:00), La Granadella (21,80 km, 10:21 i 16:38) oraz Riba-roja (14,21 km, 11:42 i 17:59).

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Kajetanowicz deklasuje rywali i po raz ósmy z rzędu wygrywa Rajd Barbórka!
Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak wygrywają 59. Rajd Barbórka! Załoga... więcej
Kajetanowicz wspiera WOŚP
Zaledwie dwa tygodnie po zakończonym Rajdzie Monzy Kajetan Kajetanowicz i... więcej
Inter Europol Competition wraca do Asian Le Mans Series w 2022!
Polski zespół Inter Europol Competition wystawi swój prototyp klasy LMP3 w... więcej
Gala zakończenia sezonu 2021 w Sporcie Samochodowym za nami
W dniu 20 listopada 2021 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala... więcej
Mistrzowie MX-5 Cup Poland uhonorowani
W minioną sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się uroczyste... więcej
Marczyk zadowolony ze swoich postępów
Mikołaj Marczyk sezon 2021 w Rajdowych Mistrzostwach Europy zakończył na... więcej
Kajetan Kajetanowicz wicemistrzem świata! Kolejne podium polskiego duetu w WRC!
Polacy dopięli swego! Po fenomenalnym sezonie i emocjonującym finale Kajetan... więcej
Biuletyn PZM Nr 24 - Październik 2021
No i mamy jesień. Na dworze coraz zimniej i dni stają się coraz krótsze. Pora... więcej

Strony

- Archiwum