Zaczęliśmy na Podkarpaciu, kończymy na Podkarpaciu - zapraszamy na ostatnią samochodową rundę MPPZ

Tegoroczny sezon MPPZ rozpoczęliśmy na Podkarpaciu i zakończymy na Podkarpaciu! Wrześniowa eliminacja Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych organizowana przez Automobilklub Stalowa Wola będzie ostatnią rundą sezonu. W ubiegłych latach w Stalowej Woli zazwyczaj rozpoczynaliśmy ściganie w ramach MPPZ, tutaj bowiem w maju rozgrywane były pierwsze eliminacje. Obecny rok bardzo przemieszał w kalendarzu. Na 6 planowanych rund połowa została odwołana. Sezon wystartował dopiero w lipcu na Podkarpaciu rozegraną rundą rzeszowską, następnie zawodnicy udali się do centralnej Polski – Częstochowy i po dwóch tygodniach powrócą do Województwa Podkarpackiego na ostatnią wrześniową eliminację do Stalowej Woli.

Eliminacja w Stalowej Woli będzie szczególna z dwóch powodów. Po pierwsze w tym roku ma być dużo ciężej niż w poprzednich latach. Ponad 40-letnia tradycja w organizowaniu eliminacji Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych zobowiązuje, aby przygotować dla zawodników szczególną i wymagającą trasę. Nie zabraknie prób na regularność, których jedna będzie przebiegała pod stromą górę, natomiast druga rozgrywana będzie na trasie tegorocznego Rajdu Flisak – wąska droga z ostrymi zakrętami o typowo rajdowym charakterze i długości ponad 4 km. Do trasy rajdu została włączona również Róża Wiatrów, która jest nowością jeżeli chodzi o stalowowolskie eliminacje.

Kolejnym powodem to atrakcje jakie przygotowane zostały w przerwie między próbami sportowymi. Zawodnicy poznają na trasie walory Województwa Podkarpackiego. W pierwszym dniu organizowanym pod hasłem tradycji, załogi odwiedzą znany z flisactwa region Ulanowa, gdzie wezmą udział w spływie galarami po rzece San. Udadzą się do Muzeum Pojazdów Specjalnych w Bielińcu – miejscowości, w której prężnie działa koło pszczelarskie „Barć". Drugi dzień przebiegał będzie pod hasłem nowoczesności, uczestnicy udadzą się na tereny Huty Stalowa Wola, gdzie odwiedzą producenta znanych na całym świecie „Stalowych Maszyn" budowlanych - ładowarek, koparek, spychaczy, zapoznają się z nowoczesnymi produktami przemysłu, które są wizytówką miasta i Województwa Podkarpackiego.

Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia będzie tradycyjny Konkurs Elegancji pod Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli. W tym roku w Stalowej Woli jako jedynej eliminacji MPPZ zorganizowany zostanie Konkurs Elegancji o Puchar Miesięcznika Automobilista. Uczestnicy wystawy biorący udział w konkursie przywitają na mecie uczestników rundy MPPZ, a następnie wspólnie udadzą się na paradę ulicami Stalowej Woli. Rajd tradycyjnie zakończy Bal Komandorski, na którym poznany zwycięzców sezonu 2021!

Tak duża impreza nie mogłaby się odbyć bez największego partnera Automobilklubu Stalowa Wola - Województwa Podkarpackiego.

Więcej info na temat imprezy. 

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Regulamin uzupełniający 10 Rajdu Polski Historycznego
Regualmin uzupełniający 10 Rajdu Polski Historycznego (rundy MPHRR)Zapisy na... więcej
Bałtycki Rajd - relacja
Ostatni weekend września nad Bałtykiem? Oczywiście! To wtedy rozegrała się I... więcej
Bałtycki Rajd - galeria zdjęć
Zdjecia z ostatniej mimo że pierwszej rundy motocyklowych MPPZ rozegranej w... więcej
1. Rajd Cinquecento - relacja
I Rajd Cinquecento 2021 za nami. Główni organizatorzy imprezy czyli Muzeum... więcej
VIII Rajd „Ziemi Obiecanej” - relacja
Tegoroczny Rajd Ziemi Obiecanej odbywał się przy „angielskiej”... więcej
VIII Rajd „Ziemi Obiecanej” - galeria zdjęć
 Zdjęcia z rundy MPPZ VIII Rajd „Ziemi Obiecanej”... więcej
Zaproszenie na IV Rajd Wspomnienie Warszawskiego (MPHRR)
Automobilklub Rzemieślnik zaprasza do udziału w IV Rajdzie Wspomnienie... więcej
Wyniki ankiety społeczno-ekonomicznej FIVA 2020/21
ANKIETA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA FIVA DOTYCZĄCA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH 2020/21... więcej
48. Międzynarodowy Poznański Rajd Pojazdów Zabytkowych
W dniach 16 – 19 września 2021r. odbędzie się 48. Międzynarodowy... więcej
V runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w Stalowej Woli - galeria zdjęć
Zdjęcia z V rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, która odbyła się w... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Fédération Internationale des Véhicules Anciens