Zaczęliśmy na Podkarpaciu, kończymy na Podkarpaciu - zapraszamy na ostatnią samochodową rundę MPPZ

Tegoroczny sezon MPPZ rozpoczęliśmy na Podkarpaciu i zakończymy na Podkarpaciu! Wrześniowa eliminacja Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych organizowana przez Automobilklub Stalowa Wola będzie ostatnią rundą sezonu. W ubiegłych latach w Stalowej Woli zazwyczaj rozpoczynaliśmy ściganie w ramach MPPZ, tutaj bowiem w maju rozgrywane były pierwsze eliminacje. Obecny rok bardzo przemieszał w kalendarzu. Na 6 planowanych rund połowa została odwołana. Sezon wystartował dopiero w lipcu na Podkarpaciu rozegraną rundą rzeszowską, następnie zawodnicy udali się do centralnej Polski – Częstochowy i po dwóch tygodniach powrócą do Województwa Podkarpackiego na ostatnią wrześniową eliminację do Stalowej Woli.

Eliminacja w Stalowej Woli będzie szczególna z dwóch powodów. Po pierwsze w tym roku ma być dużo ciężej niż w poprzednich latach. Ponad 40-letnia tradycja w organizowaniu eliminacji Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych zobowiązuje, aby przygotować dla zawodników szczególną i wymagającą trasę. Nie zabraknie prób na regularność, których jedna będzie przebiegała pod stromą górę, natomiast druga rozgrywana będzie na trasie tegorocznego Rajdu Flisak – wąska droga z ostrymi zakrętami o typowo rajdowym charakterze i długości ponad 4 km. Do trasy rajdu została włączona również Róża Wiatrów, która jest nowością jeżeli chodzi o stalowowolskie eliminacje.

Kolejnym powodem to atrakcje jakie przygotowane zostały w przerwie między próbami sportowymi. Zawodnicy poznają na trasie walory Województwa Podkarpackiego. W pierwszym dniu organizowanym pod hasłem tradycji, załogi odwiedzą znany z flisactwa region Ulanowa, gdzie wezmą udział w spływie galarami po rzece San. Udadzą się do Muzeum Pojazdów Specjalnych w Bielińcu – miejscowości, w której prężnie działa koło pszczelarskie „Barć". Drugi dzień przebiegał będzie pod hasłem nowoczesności, uczestnicy udadzą się na tereny Huty Stalowa Wola, gdzie odwiedzą producenta znanych na całym świecie „Stalowych Maszyn" budowlanych - ładowarek, koparek, spychaczy, zapoznają się z nowoczesnymi produktami przemysłu, które są wizytówką miasta i Województwa Podkarpackiego.

Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia będzie tradycyjny Konkurs Elegancji pod Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli. W tym roku w Stalowej Woli jako jedynej eliminacji MPPZ zorganizowany zostanie Konkurs Elegancji o Puchar Miesięcznika Automobilista. Uczestnicy wystawy biorący udział w konkursie przywitają na mecie uczestników rundy MPPZ, a następnie wspólnie udadzą się na paradę ulicami Stalowej Woli. Rajd tradycyjnie zakończy Bal Komandorski, na którym poznany zwycięzców sezonu 2021!

Tak duża impreza nie mogłaby się odbyć bez największego partnera Automobilklubu Stalowa Wola - Województwa Podkarpackiego.

Więcej info na temat imprezy. 

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Retro Carpathia zaczęła sezon MPHRR z wielkim przytupem
Retro Carpathia - to podwójna Runda Mistrzostwa Polski w Historycznych... więcej
VIII Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych - zaproszenie
W dniach 16-19 czerwca 2022 odbędzie się VIII Tarnowski Rajd Pojazdów... więcej
Retro Carpathia - runda MPHRR - galeria zdjęć
Wybór zdjęć z rundy Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność... więcej
I Rajd Śledzika - zaproszenie na rajd do Kołobrzegu
Jeżeli masz wolny weekend i chcesz spędzić go nad morzem w doborowym... więcej
Retro Carpathia - dzień pierwszy - galeria zdjęć
13 maja, w piątek, wystartowała pierwsza tegoroczna runda MPHRR. Oto kilka... więcej
II Rajd Łosia - runda MOWPZ - 11 czerwca 2022
Pamiętacie jeszcze pierwszy Rajd Łosia z 2018 roku?  Mamy nadzieję,... więcej
X Rajd Po Ziemi Mińskiej - zaproszenie na rundę MOWPZ
Serdecznie zapraszamy 4 czerwca do Mińska Mazowieckiego. X Rajd Po Ziemi... więcej
Drive it Day 2022 czyli dzień jeżdżenia zabytkiem - 3 czerwca
Polski Związek Motorowy zaprasza na coroczną zabawę pod tytułem Drive it... więcej
Szlakiem Orlich Gniazd - regulamin uzupełniający rundy MPHRR
Szlakiem Orlich Gniazd - III i IV Runda Mistrzostw Polski w Historycznych... więcej
Wszystko dobre, co się dobrze kończy - kilka słów o zbliżającej się Retro Carpathii
Pomimo trudnych początków, gdy lista zgłoszeń do 3 edycji Retro Carpathia... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Fédération Internationale des Véhicules Anciens