Zaczęliśmy na Podkarpaciu, kończymy na Podkarpaciu - zapraszamy na ostatnią samochodową rundę MPPZ

Tegoroczny sezon MPPZ rozpoczęliśmy na Podkarpaciu i zakończymy na Podkarpaciu! Wrześniowa eliminacja Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych organizowana przez Automobilklub Stalowa Wola będzie ostatnią rundą sezonu. W ubiegłych latach w Stalowej Woli zazwyczaj rozpoczynaliśmy ściganie w ramach MPPZ, tutaj bowiem w maju rozgrywane były pierwsze eliminacje. Obecny rok bardzo przemieszał w kalendarzu. Na 6 planowanych rund połowa została odwołana. Sezon wystartował dopiero w lipcu na Podkarpaciu rozegraną rundą rzeszowską, następnie zawodnicy udali się do centralnej Polski – Częstochowy i po dwóch tygodniach powrócą do Województwa Podkarpackiego na ostatnią wrześniową eliminację do Stalowej Woli.

Eliminacja w Stalowej Woli będzie szczególna z dwóch powodów. Po pierwsze w tym roku ma być dużo ciężej niż w poprzednich latach. Ponad 40-letnia tradycja w organizowaniu eliminacji Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych zobowiązuje, aby przygotować dla zawodników szczególną i wymagającą trasę. Nie zabraknie prób na regularność, których jedna będzie przebiegała pod stromą górę, natomiast druga rozgrywana będzie na trasie tegorocznego Rajdu Flisak – wąska droga z ostrymi zakrętami o typowo rajdowym charakterze i długości ponad 4 km. Do trasy rajdu została włączona również Róża Wiatrów, która jest nowością jeżeli chodzi o stalowowolskie eliminacje.

Kolejnym powodem to atrakcje jakie przygotowane zostały w przerwie między próbami sportowymi. Zawodnicy poznają na trasie walory Województwa Podkarpackiego. W pierwszym dniu organizowanym pod hasłem tradycji, załogi odwiedzą znany z flisactwa region Ulanowa, gdzie wezmą udział w spływie galarami po rzece San. Udadzą się do Muzeum Pojazdów Specjalnych w Bielińcu – miejscowości, w której prężnie działa koło pszczelarskie „Barć". Drugi dzień przebiegał będzie pod hasłem nowoczesności, uczestnicy udadzą się na tereny Huty Stalowa Wola, gdzie odwiedzą producenta znanych na całym świecie „Stalowych Maszyn" budowlanych - ładowarek, koparek, spychaczy, zapoznają się z nowoczesnymi produktami przemysłu, które są wizytówką miasta i Województwa Podkarpackiego.

Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia będzie tradycyjny Konkurs Elegancji pod Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli. W tym roku w Stalowej Woli jako jedynej eliminacji MPPZ zorganizowany zostanie Konkurs Elegancji o Puchar Miesięcznika Automobilista. Uczestnicy wystawy biorący udział w konkursie przywitają na mecie uczestników rundy MPPZ, a następnie wspólnie udadzą się na paradę ulicami Stalowej Woli. Rajd tradycyjnie zakończy Bal Komandorski, na którym poznany zwycięzców sezonu 2021!

Tak duża impreza nie mogłaby się odbyć bez największego partnera Automobilklubu Stalowa Wola - Województwa Podkarpackiego.

Więcej info na temat imprezy. 

Pojazdy zabytkowe: 

News

Retro Carpathia 2023 - zaproszenie
Automobilklub Doliny Sanu zaprasza na historyczny rajd na regularność Retro... więcej
Zawieszenie MPHRR i regulamin PPPZ
GKPZ PZM informuje, że w roku 2023 zawiesza cykl MPHRR, jednocześnie ogłaszamy... więcej
Zapraszamy na I rundę MPPZ do Stalowej Woli
Automobilklub Stalowa Wola serdecznie zaprasza na I Rundę Mistrzostw Polski... więcej
Zgłoszenia do rundy finałowej Pucharu Polski w Historycznych Rajdach na Regularność
GKPZ PZM zwraca się z prośbą do organizatorów rajdów regularnościowych z... więcej
RMCH 2023: Załoga Postawka / Postawka na 5. miejscu w Monte Carlo
Znakomite 5 miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli wielokrotni Mistrzowie... więcej
Trwa Rallye Monte Carlo Historique 2023 - polskie załogi jadą dobrze
Przed nami ostatni dzień rywalizacji na Le Rallye Monte-Carlo Historique.Polacy... więcej
Komisja Pojazdów Zabytkowych AK Polski na MotoOrkiestrze 2023
29 stycznia 2023 r. na Autodromie Automobilklubu Polski odbyła się kolejna... więcej
Road to help - wyprawa na rajd dla ukraińskich dzieci
Ponad 90 lat temu automobiliści dawali radę, dadzą także teraz. Tym... więcej
Polacy w Le Mans Classic na stulecie imprezy!
Niesamowite zabytkowe maszyny czekające na starcie, kierowcy po drugiej stronie... więcej
Chcesz mieć Motocykl roku? Wylicytuj go na aukcji WOŚP
W sezonie 2021 zdobyła tytuł Motocykla roku w ramach corocznego konkursu GKZPZ... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Fédération Internationale des Véhicules Anciens