Mistrzów Polski Pit Bike 2021 poznamy w Koszalinie

Koszaliński MotoPark stanie się areną zmagań na najwyższym poziomie. To właśnie tam, podczas weekendowych rozgrywek, wyłonieni zostaną najlepsi w kraju zawodnicy.

Tytuły mistrzowskie będzie można zdobyć, aż w dziewięciu klasach. Mistrzostwa Polski składają się z dwóch dni zmagań na torze. W sobotę odbywają się kwalifikacje i pierwsze wyścigi, a w niedziele zawodników czekają starty finałowe. Pozycje do startu określą punkty zebrane pierwszego dnia. -Dużo jazdy, wielkie emocje i łzy wzruszenia. Formuła Mistrzostw Polski to kondensacja wielu czynników. W tym roku trofea przy dźwięku Mazurka Dąbrowskiego będą wręczane w Koszalinie. To właśnie tam zjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju i tam dojdzie do ostatecznej potyczki. W zeszłym roku ta formuła dopiero debiutowała, ale wszyscy wiemy, jak zaciętą walkę toczyli zawodnicy minimotocykli na przestrzeni dwóch dni, już za kilka dni czeka nas powtórka. Do zobaczenia w Koszalinie- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmi na MotoParku

Koszaliński obiekt jest bardzo dobrze znany zawodnikom ścigającym się na minimotocyklach pit bike. Rokrocznie odbywa się tam runda pucharowa, tym razem obiekt będzie gościł sportowców walczących o najbardziej prestiżowe tytuły w naszym kraju. Tor jest niezwykle malowniczo usytuowany, co zapewnia atrakcyjny przebieg również dla zgromadzonej publiczności, z trybun widoczna jest praktycznie cała nitka obiektu.

Zawodnicy ścigający się na miniotocyklach pit bike muszą mieć skończone 8 lat. W takim wieku można uzyskać licencję zawodniczą Polskiego Związku Motorowego. Dla młodszych uczestników organizatorzy przewidują tzw. jazdy pokazowe, formę przejazdów na torze bez rywalizacji i punktów, podczas mistrzostw odbędą się one w niedzielę. Drugi dzień zawodów, będzie wielkim świętem dla zawodników, do finałowych zmagań dostaną się bowiem najlepsi. Organizatorzy wychodzą naprzeciw możliwościom i co roku wprowadzają nowości w harmonogramie. W tym roku jest to klasa Lite 150. - Mam nadzieję, że dzięki takiemu rozwiązaniu zawodnicy Pit Bike, będą mieć jeszcze większe pole do rywalizacji. W nowej klasie zobaczymy głównie jeden z flagowych modeli marki MRF, czyli 140 SM, ale wystartować można tam również na YCF 150 z głowicą CRF. Zapowiada się świetne, sportowe widowisko- podkreśla Maciej Merchel, MRF Polska.

Najgorętszy weekend sezonu

Podczas Mistrzostw Polski mogą startować tylko pełnoprawni zawodnicy z licencjami. W odróżnieniu do Pucharu Polski Pit Bike SM, zawodnicy mają dowolność co do stosowanych opon. By w danej klasie zostały przyznane tytuły mistrza i wicemistrza wymagana jest minimalna liczba sześciu zawodników, przy sklasyfikowaniu dziewięciu zawodników przyznany zostaje również tytuł II wicemistrza.

Mistrzostwa Polski Pit Bike odbędą się w weekend 28-29 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się przy udziale publiczności, a wstęp nie jest biletowany. Organizatorzy zapewniają również relację live z przebiegu weekendowych zawodów. W sobotę start transmisji zaplanowano na godz. 13:00 https://youtu.be/w5GNuRtJ4jI, natomiast niedzielny finał będzie można śledzić od godz. 11:30 https://youtu.be/EJKPSdKQhPI Zapisy na zawody znajdują się na stronie toruńskiego klubu MX Otopit Toruń: https://otopit.pl/mp/

Share

News

Niepewna pogoda i rekord frekwencji na zawodach pit bike w Toruniu
Wystartował Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM. Zawodnicy sezon... więcej
Czwarta runda Mistrzostw Polski w Motocrossie pojedzie w Lipnie
W ostatni weekend maja, najlepsze zawodniczki i zawodnicy zjadą do Lipna, aby... więcej
Zawodnicy pit bike po pierwsze punkty w sezonie przyjadą do Torunia
Na torze Awix Racing Arenie w Toruniu rozegrana zostanie pierwsza runda Dobre... więcej
50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej

Strony

- Archiwum