Kolejna runda PITBIKE GP zawitała na nowo powstały tor pitbike’owy w Obornikach k/Poznania

Przedstawiciele klubu Motoklub Oborniki oraz działacze ZO PZM w Poznaniu dołożyli wszelkich starań, by nasze zawody spełniły oczekiwania wszystkich zawodników, głównie tych, którzy wystartowali w cyklu po raz pierwszy.

I udało się! V runda PITBIKE GP dostarczyła zawodnikom oraz kibicom wielu sportowych wrażeń!

Pierwszy dzień oczywiście pod znakiem mini MX. Stawka ponad 60 zawodników z całej Polski. W najmłodsej klasie KADET rywalizacja była bardzo zacięta, a walka o jak najlepsze pozycje trwała do samego końca. Finalnie po dwóch seriach zwyciężył Maciej Mularczyk z Automobilklubu Śląskiego, drugi był Kuba Barczyk z SKM MAD Motors, a najniżej na podium stanął Filip Kopacz.

Ich starsi koledzy z klasy JUNIOR w walce o pierwsze miejsce pokazali maksymalne umiejętności, gdzie w dwóch wyścigach tasowali się na torze Patryk Barczyński z SKM MAD Motors z Michałem Valyavskyym, a próbował ich gonić Jakub Żurek z miejscowego klubu OTS Motoklub Oborniki. Ostatecznie zwyciężył Patryk Barczyński z Leszna.

JUNIOR PRO, czyli bardziej doświadczeni juniorzy, wcale nie odbiegali walecznością od młodszych kolegów. Antoni Michalski z SKM MAD Motors po zaciętej walce wygrał drugi wyścig z Bartoszem Bańborem z LAMBA PitBike Rzeszów, co dało mu zwycięstwo w zawodach, a trzeci był kolega klubowy Bartosza – Jan Kaczmarzyk.

W klasie płci pięknej – WOMEN, walczyło pięć zawodniczek. Dotychczas bezkonkurencyjna Julia Pieprzyk z SKM MAD Motors po pechowym wyścigu z awarią motocykla musiała oddać najwyższe miejsce na podium świetnie w tym dniu dysponowanej Julii Behrendt z Otopit Toruń. Trzecia była reprezentantka klubu Motopower Kleszczów – Aleksandra Nowak.

OLDBOY, czyli zawodnicy po czterdziestce, to pokaz pięknej jazdy reprezentanta klubu LKS Jastrząb Lipno – Sławomira Kruszyńskiego, który za plecami przywoził w obydwu wyścigach kolejno Łukasza Wanika z Dębicy oraz Leszka Zemlera z Pitbike 51.

Najszybsza klasa OPEN pokazała wielkie doświadczenie oraz opanowanie miejscowego zawodnika klubu OTS Oborniki – Szymona Przymusińskiego, który swoją równą jazdą podsumował punkty z wyścigów i wskoczył najwyżej na pudło, a tuż za nim uplasowali się – Mikołaj Barczyński oraz Krzysztof Kudłaty z MKS Nekla.

Niedziela to tradycyjne ściganie w formule Cross Country.

W klasie Kadet to kolejno Kuba Świerczyński – LAMBA PITBIKE, Maciej Mularczyk – Automobilklub Śląski i Franciszek Pięta – OTS Motoklub Oborniki.

Wśród juniorów najszybszym i najwytrwalszym okazał się Patryk Barczyński z SKM Mad Motors, drugi był Jakub Żurek z OTS Motoklub Oborniki, a trzeci dojechał na metę Bartosz Wnęczak – podopieczny Akademii Pitbike Moto-Mucha.

Wśród szybszych juniorów w klasie PRO wygrana Antoniego Michalskiego z SKM MAD Motors, którego zacięcie ścigał, lecz nie dogonił – Bartosz Bańbor z LAMBA PitBike, a za nim najmłodszy w stawce – Jan Kaczmarzyk także z LAMBY.

Panie w klasie WOMEN pomimo wysokiej temperatury i trudnego toru bardzo odważnie pokonały trasę. Najszybsza była tym razem Julia Pieprzyk z Leszna, która przywiozła za placami swoje klubowe koleżanki – Annę Oleśniewicz oraz Oliwię Barczyńską.

Zawodnicy klasy OLDBOY po godzinnym wyścigu na metę wjechali w kolejności: Łukasz Wanik, Leszek Zemler oraz Patryk Nejdora.

W klasie OPEN bezkonkurencyjny okazał się Dawid Lampart z rzeszowskiego klubu LAMBA PitBike, który z kilkuminutową przewagą przywiózł za sobą Mikołaja Barczyńskiego i Marcina Wrzesińskiego z SKM MAD Motors.

W ten weekend odbyły się także przejazdy pokazowe dla przyszłych zawodników, którzy nie osiągnęli jeszcze wieku 8 lat. Wśród nich najlepiej zaprezentował się znany naszej publiczności Tymek Andrzejewski, który śmiało można powiedzieć, frunął nad torem niczym mała rakieta – to był pokaz umiejętności i doświadczenia zaledwie 7 letniego przyszłego zawodnika.

Podsumowując V Rundę warto podkreślić, że organizacja, warunki i przygotowany tor przez MotoKlub Oborniki były na najwyższym poziomie, o czym także wielokrotnie wspominali zawodnicy. Do tego dobra frekwencja, nowi zawodnicy oraz rodzinna atmosfera sprawiły, że zabawa była na najwyższym poziomie!

Do zobaczenie na VI Rundzie PITBIKE GP

Share

News

Relacja MP Quad i PP Motocross - Seroki
Czołowi zawodnicy polskiego quadcrossu i motocrossu ponownie zagościli na ziemi... więcej
Columna Medica Baja Poland - odwołany udział klas MPRB i PPRB 01-04 września 2022
GKSM informuje, że podczas zawodów Columna Medica Baja Poland zaplanowanych w... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road dojechał do półmetka
W pięknym stylu, ze świetną frekwencją i na pełnym gazie. Zawodnicy ścigający... więcej
Jurand Kuśmierczyk na podium zawodów Yamaha bLU cRU! Szkopek Team najlepszym zespołem rundy
Wielki sukces 17-letniego zawodnika Szkopek Team! Podczas piątej rundy pucharu... więcej
Puchar Polski Pit Bike Off-Road: czas na Wierzchucin Królewski!
Wakacyjna runda zawodów off-road odbędzie się w kujawsko-pomorskiem. Na... więcej
Odwołanie Mistrzostw Polski w Motocrossie w Gdańsku 10-11.09.2022
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje o odwołaniu 7 rundy Mistrzostw Polski w... więcej
Świetne wyniki Kuśmierczyka i Nowaka w Yamaha bLU cRU
Zawodnicy Szkopek Team bardzo dobrze zaprezentowali się podczas 4. rundy Yamaha... więcej
III runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike w strugach deszczu
Mimo mało optymistycznych prognoz pogody,  blisko setka zawodników... więcej
Biuletyn PZM Nr 26 - Lipiec 2022
Wakacje w pełni! Sezon motorsportowy jednak nie zwalnia.Za nami połowa sezonu. O... więcej
Wielka walka na Pit Bike’ach. Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike wracają na bydgoski Kartodrom
To już III z IV rund Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM.... więcej

Strony

- Archiwum