Finałowa runda PITBIKE GP za nami!

Do Dąbrowy Górniczej przyjechali zawodnicy z całej Polski i zapewnili widzom mnóstwo sportowych emocji.

Sobota to standardowo ściganie w formule Motocross. Wśród najstarszych uczestników PITBIKE GP najszybszym był miejscowy zawodnik Wojciech Mularczyk, który wygrał obydwa swoje wyścigi. Drugi był Piotr Szkoła z LAMBA PITBIKE, a trzeci Piotr Urban z OKM Ostrów Wielkopolski. W klasie OPEN podium opanowali zawodnicy z Zachodu Polski. Najskuteczniejszy był Mikołaj Barczyński, tuż za nim reprezentant OTS Motoklubu Oborniki – Szymon Przymusiński i trzeci Antoni Bąk z Pitbike 51. Wśród kobiet ścigało się 6 zawodniczek i także w tej kategorii podium opanowały reprezentantki z zachodniej części Polski, a dokładnie z leszczyńskiego klubu SKM MAD MOTORS w kolejności: Julia Pieprzyk, Anna Oleśniewicz i Oliwia Barczyńska. Kategoria JUNIOR PRO standardowo pokazała zaciętość i determinację dwóch najszybszych młodych zawodników: Antoniego Michalskiego (SKM MAD MOTORS) oraz Bartosza Bańbora (LAMBA PITBIKE), a tuż za nimi Patryka Brydaka, także z LAMBA PITBIKE. Klasa JUNIOR to dwa wyścigi z tą samą historią, najlepszym był Patryk Barczyński z SKM MAD MOTORS, drugi Marcel Malepszy z Pitbike 51, a trzeci Filip Trzeciak z LAMBA PITBIKE. Najmłodsi zawodnicy, czyli klasa KADET zgromadziła 13 zawodników, spośród których najszybszy był Kuba Świerczyński z LAMBA PITBIKE, o włos za nim Filip Kopacz i trzeci Franciszek Pięta z OTS Motoklub Oborniki.

Niedziela to zawody Enduro. Trasa składała się z odcinków MX oraz typowego terenowego sprawdzianu. W klasie OLDBOY zwyciężył Piotr Szkoła, drugi był Piotr Urban, trzeci Jacek Malepszy (Pitbike 51), który wcześniejsze prowadzenie stracił z powodu problemów technicznych swojego motocykla. Najszybszym w OPEN był Antek Bąk z Pitbike 51, drugi Mikołaj Barczyński i trzeci Łukasz Wanik. JUNIOR PRO to ponownie piękna walka Bartosza Bańbora z LAMBA z Antonim Michalskim z SKM, gdzie zwycięża Bartek po awarii Antka, a za nimi dojeżdża jako trzeci Patryk Brydak także z Lamby. W JUNIOR najskuteczniejszym okazał się Marcel Malepszy, za nim ze stratą 1 okrążenia dojeżdżają Patryk Barczyński i Filip Trzeciak. Najszybszą kobietą ponownie była Julia Pieprzyk, za nią Oliwia Barczyńska (obie SKM MAD Motors), a trzecia na metę wjechała Laura Mucha. W najmłodszej kategorii wygraną powtarza Kuba Świerczyński, za nim Kuba Barczyk z SKM MAD Motors, a trzeci Maciej Mularczyk z Automobilklubu Śląskiego.

Nie można zapomnieć o przyszłych zawodnikach, najmłodszych uczestnikach imprezy, czyli klasie „Wyścig Pokazowy”. Tam najpiękniejszą jazdą wykazał się Tymek Andrzejewski, który wspólnie z pozostałymi uczestnikami pokazał, że mając 6-7 lat można zadziwić starszych kolegów umiejętnościami i odwagą na torze.

Dziękujemy Wszystkim za udział w ostatniej rundzie tego sezonu oraz za wspaniałą, rodzinną i sportową atmosferę podczas całego cyklu.

Obserwujcie nasz profil, na którym pojawią się pierwsze informacje na temat sezonu 2022. 

Źródło newsa: 
Share

News

Konrad Dąbrowski jednym z dwóch Polaków na podium Rajdu Dakar
14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał... więcej
Sunderland i Al-Attiyah wygrywają, świetne wyniki Polaków!
Najważniejsze fakty: ➢      Od startu nad brzegiem... więcej
Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar
14 stycznia odbył się ostatni etap 44. edycji Rajdu Dakar. Aby ukończyć... więcej
Sunderland i Al-Attiyah na ostatniej prostej, zamiana braci Goczałów na podium
W centrum uwagiCarlos Sainz cieszył się z drugiego zwycięstwa w tej edycji... więcej
Dakar: Konrad Dąbrowski idzie jak burza – kolejny życiowy wynik zawodnika DUUST Rally Team
13 stycznia miał miejsce przedostatni, jedenasty, etap Rajdu Dakar. Zawodnicy... więcej
Peterhansel i Price powiększają konta zwycięstw, Polacy znów na podium!
W centrum uwagiW środę rano uczestnicy 44. edycji Dakaru wyruszyli z Wadi Ad-... więcej
Życiowy wynik Konrada Dąbrowskiego w dziesiątym etapie Rajdu Dakar
Trasa dziesiątego etapu Dakaru wiodła z Wadi ad-Dawasir do Biszy i miała łącznie... więcej
Dzień dla Cornejo i DeVilliersa, Marek Goczał wygrywa po raz piąty!
W centrum uwagiEtap dziewiąty tegorocznego Dakaru został zaprojektowany tak, by... więcej
Konrad Dąbrowski drugim juniorem dziewiątego etapu Rajdu Dakar
11 stycznia, w ramach dziewiątego etapu Rajdu Dakar, zawodnicy pokonali pętlę... więcej
Sunderland znów na czele, dublet braci Goczałów, Wiśniewski na podium!
W centrum uwagiW 44. edycji Dakaru główną rolę gra piasek, a 8. etap był tego... więcej

Strony

- Archiwum