Finałowa runda PITBIKE GP za nami!

Do Dąbrowy Górniczej przyjechali zawodnicy z całej Polski i zapewnili widzom mnóstwo sportowych emocji.

Sobota to standardowo ściganie w formule Motocross. Wśród najstarszych uczestników PITBIKE GP najszybszym był miejscowy zawodnik Wojciech Mularczyk, który wygrał obydwa swoje wyścigi. Drugi był Piotr Szkoła z LAMBA PITBIKE, a trzeci Piotr Urban z OKM Ostrów Wielkopolski. W klasie OPEN podium opanowali zawodnicy z Zachodu Polski. Najskuteczniejszy był Mikołaj Barczyński, tuż za nim reprezentant OTS Motoklubu Oborniki – Szymon Przymusiński i trzeci Antoni Bąk z Pitbike 51. Wśród kobiet ścigało się 6 zawodniczek i także w tej kategorii podium opanowały reprezentantki z zachodniej części Polski, a dokładnie z leszczyńskiego klubu SKM MAD MOTORS w kolejności: Julia Pieprzyk, Anna Oleśniewicz i Oliwia Barczyńska. Kategoria JUNIOR PRO standardowo pokazała zaciętość i determinację dwóch najszybszych młodych zawodników: Antoniego Michalskiego (SKM MAD MOTORS) oraz Bartosza Bańbora (LAMBA PITBIKE), a tuż za nimi Patryka Brydaka, także z LAMBA PITBIKE. Klasa JUNIOR to dwa wyścigi z tą samą historią, najlepszym był Patryk Barczyński z SKM MAD MOTORS, drugi Marcel Malepszy z Pitbike 51, a trzeci Filip Trzeciak z LAMBA PITBIKE. Najmłodsi zawodnicy, czyli klasa KADET zgromadziła 13 zawodników, spośród których najszybszy był Kuba Świerczyński z LAMBA PITBIKE, o włos za nim Filip Kopacz i trzeci Franciszek Pięta z OTS Motoklub Oborniki.

Niedziela to zawody Enduro. Trasa składała się z odcinków MX oraz typowego terenowego sprawdzianu. W klasie OLDBOY zwyciężył Piotr Szkoła, drugi był Piotr Urban, trzeci Jacek Malepszy (Pitbike 51), który wcześniejsze prowadzenie stracił z powodu problemów technicznych swojego motocykla. Najszybszym w OPEN był Antek Bąk z Pitbike 51, drugi Mikołaj Barczyński i trzeci Łukasz Wanik. JUNIOR PRO to ponownie piękna walka Bartosza Bańbora z LAMBA z Antonim Michalskim z SKM, gdzie zwycięża Bartek po awarii Antka, a za nimi dojeżdża jako trzeci Patryk Brydak także z Lamby. W JUNIOR najskuteczniejszym okazał się Marcel Malepszy, za nim ze stratą 1 okrążenia dojeżdżają Patryk Barczyński i Filip Trzeciak. Najszybszą kobietą ponownie była Julia Pieprzyk, za nią Oliwia Barczyńska (obie SKM MAD Motors), a trzecia na metę wjechała Laura Mucha. W najmłodszej kategorii wygraną powtarza Kuba Świerczyński, za nim Kuba Barczyk z SKM MAD Motors, a trzeci Maciej Mularczyk z Automobilklubu Śląskiego.

Nie można zapomnieć o przyszłych zawodnikach, najmłodszych uczestnikach imprezy, czyli klasie „Wyścig Pokazowy”. Tam najpiękniejszą jazdą wykazał się Tymek Andrzejewski, który wspólnie z pozostałymi uczestnikami pokazał, że mając 6-7 lat można zadziwić starszych kolegów umiejętnościami i odwagą na torze.

Dziękujemy Wszystkim za udział w ostatniej rundzie tego sezonu oraz za wspaniałą, rodzinną i sportową atmosferę podczas całego cyklu.

Obserwujcie nasz profil, na którym pojawią się pierwsze informacje na temat sezonu 2022. 

Źródło newsa: 
Share

News

Relacja MP Quad i PP Motocross - Seroki
Czołowi zawodnicy polskiego quadcrossu i motocrossu ponownie zagościli na ziemi... więcej
Columna Medica Baja Poland - odwołany udział klas MPRB i PPRB 01-04 września 2022
GKSM informuje, że podczas zawodów Columna Medica Baja Poland zaplanowanych w... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road dojechał do półmetka
W pięknym stylu, ze świetną frekwencją i na pełnym gazie. Zawodnicy ścigający... więcej
Jurand Kuśmierczyk na podium zawodów Yamaha bLU cRU! Szkopek Team najlepszym zespołem rundy
Wielki sukces 17-letniego zawodnika Szkopek Team! Podczas piątej rundy pucharu... więcej
Puchar Polski Pit Bike Off-Road: czas na Wierzchucin Królewski!
Wakacyjna runda zawodów off-road odbędzie się w kujawsko-pomorskiem. Na... więcej
Odwołanie Mistrzostw Polski w Motocrossie w Gdańsku 10-11.09.2022
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje o odwołaniu 7 rundy Mistrzostw Polski w... więcej
Świetne wyniki Kuśmierczyka i Nowaka w Yamaha bLU cRU
Zawodnicy Szkopek Team bardzo dobrze zaprezentowali się podczas 4. rundy Yamaha... więcej
III runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike w strugach deszczu
Mimo mało optymistycznych prognoz pogody,  blisko setka zawodników... więcej
Biuletyn PZM Nr 26 - Lipiec 2022
Wakacje w pełni! Sezon motorsportowy jednak nie zwalnia.Za nami połowa sezonu. O... więcej
Wielka walka na Pit Bike’ach. Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike wracają na bydgoski Kartodrom
To już III z IV rund Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM.... więcej

Strony

- Archiwum