Zmarł JAN SOLAREWICZ

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 3 stycznia 2021 r. zmarł w wieku 78 lat Jan SOLAREWICZ – zasłużony działacz Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego. Od młodości był związany z motoryzacją. Działalność społeczną w Polskim Związku Motorowym rozpoczął w 1969 r. zostając członkiem Automobilklubu Rzeszowskiego. Od tego czasu należał do grona najaktywniejszych działaczy realizujących zadania w zakresie sportu samochodowego i kartingowego. W 1975 r. współorganizował społeczny ruch ratownictwa drogowego PZM na Rzeszowszczyźnie. W latach 1978-1983 pracował zawodowo w strukturach Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, realizując wzorowo i z pełnym zaangażowaniem zadania na stanowisku Sekretarza Zarządu Okręgowego tej organizacji. Członkiem Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie był nieprzerwanie do 2019 r., pełniąc głównie funkcję Przewodniczącego Okręgowego Kolegium Sędziów Sportowych. Od 1984 r. był Członkiem Zarządu Automobilklubu Rzeszowskiego, a w latach 1991 – 2015 realizował społecznie zadania jako Wiceprezes tego stowarzyszenia. Jego osobisty wkład pracy w organizowane przez Automobilklub Rzeszowski zawody popularne oraz o charakterze ogólnopolskim w sporcie samochodowym i kartingowym miał zawsze pozytywny wpływ na oczekiwaną jakość i rangę imprez. Przy Jego wydatnym współudziale w 1999 r. – po kilkunastoletniej przerwie – reaktywowano organizację Rzeszowskiego Rajdu Samochodowego, który od 2001 r. stanowi jedną z eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w ostatnich kilku latach stanowił także eliminację Mistrzostw Europy. Przyczynił się wydatnie do wyszkolenia licznej kadry sędziowskiej w sporcie samochodowym.
W środowisku cieszył się dużym autorytetem, zaufaniem i poważaniem. Za swoją działalność zawodową i społeczną odznaczony został wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i związkowymi.

Uroczystości pogrzebowe Jana Solarewicza odbędą się w czwartek 7 stycznia 2021 r. na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie i rozpoczną się mszą świętą żałobną o godz. 14:30 w Kaplicy Cmentarnej.

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Przyjaciele z Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego, dla których pamięć o Koledze Janku pozostanie na zawsze.

Samochody: 
Share

News

Kurs na licencję stopnia RN, 13-14.03.2021 r., Łaziska Górne
Szkolenie na licencję zawodnika i licencję kierowcy stopnia RN   ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, Krosno, 13.03.2021 r. oraz 20.03.2021 r.
SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO Organizator szkolenia... więcej
Platinum 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Wieliczka, 11 kwietnia 2021
11 kwietnia 2021 Automobilklub Krakowski zorganizuje PLATINUM 5. Rajd Memoriał... więcej
Performance factor (Pf 2.0) w sezonie 2021
Informujemy, że zoptymalizowana wersja kalkulatora, który określa Performance... więcej
Cykl webinarów FIA o kobietach w sportach motorowych
FIA i jej Komisja Kobiet zorganizowały nam odliczanie do Międzynarodowego Dnia... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2020 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Szkolenie sędziów oraz kandydatów na licencję stopnia RN, 27-28.02.2021 r., Świdnica
SZKOLENIE SĘDZIÓW ORAZ KANDYDATÓW NA LICENCJĘ STOPNIA RN DATA I MIEJSCE:27... więcej
Alfa Romeo C41 na scenie Teatru Wielkiego
Po raz pierwszy w historii światowa premiera samochodu Formuły 1 odbyła się w... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, Gorzów Wlkp, 06.03.2021 r.
OKRĘGOWE SZKOLENIE SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOGorzów Wlkp., 06.03.2021 ... więcej

Strony

- Archiwum