Po sukcesie pierwszej edycji programu FIA Girls on Track - Rising Stars, Komisja Kobiet FIA Women in Motorsport z przyjemnością ogłasiła przedłużenie kontraktu z Ferrari i nawiązanie współpracy z projektem Iron Dames.

Innowacyjny program Komisji Kobiet FIA Women in Motorsport, mający na celu odkrywanie i pielęgnowanie kobiet - przyszłych talentów wyścigowych, zyskał dalsze poparcie po sukcesie pierwszej edycji FIA Girls on Track - Rising Stars. Komisja z dumą ogłasiła, że ​​Ferrari przedłużyło umowę z FIA, aby cztery kobiety zostały członkami Akademii Kierowców Ferrari (FDA). Ponadto głównym partnerem programu stała się wyjątkowa kobieta Deborah Mayer z Iron Dames, wnosząc jeszcze większą wartość.

To naprawdę fantastyczna wiadomość dla młodych zawodniczek” - powiedziała Michèle Mouton, przewodnicząca Komisji Kobiet FIA. „Potencjalne posiadanie czterech kierowców FIA Girls na torze - Rising Stars zamiast dwóch jako członkinie Akademii Kierowców Ferrari jest niesamowite. Komisja ciężko pracowała przez ponad dekadę, aby zapewnić wsparcie i pomóc otworzyć drzwi młodym kierowcom, a poparcie Ferrari i Deborah Mayer jest spełnieniem marzeń. Czuję, że nasza praca przeniosła się na nowy poziom z możliwie najlepszymi warunkami dla naszych młodych zawodników. Deborah jest zagorzałą zwolenniczką kobiet w sportach motorowych, jej motywacja jest bardzo silna, a współpraca z jej projektem Iron Dames w ten sposób to kolejny ogromny krok w kierunku wyniesienia kobiet na najwyższe poziomy w tym sporcie ”.

Druga edycja FIA Girls on Track - Rising Stars zostanie uruchomiona wkrótce, w ramach której krajowe władze sportowe FIA ​​na całym świecie będą nominować utalentowanych młodych zawodników.

Więcej informacji : FIA

Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: