Coraz więcej wystawców na Caravans Salon w Poznaniu

Lista wystawców targów Caravans Salon w Poznaniu, które startują już 24 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich, wciąż rośnie. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku zobaczymy sporo nowych wystawców, którzy jeszcze na targach nie występowali lub dopiero debiutują na dynamicznie rosnącym rynku caravaningu w Polsce. W tym momencie na liście jest około 50 firm, które zaprezentują swoją ofertę. Biorąc pod uwagę specyfikę rynku, gdzie firmy takie jak np. CarGO, Elcamp czy też ACK Benimar mają w swoich portfolio po 6 czy 8 brandów, odwiedzający targi mogą, zatem liczyć na reprezentacje około 100 różnych marek, kamperów, przyczep czy też akcesoriów i usług związanych z caravaningiem. Odbywający się razem z Caravans Salon, Tour Salon i Festiwal Śladami Marzeń, to kolejnych 50 wystawców z branży turystyki, sprzętu czy też outdooru. 

Więcej o wystawcach, premierach i nowościach TUTAJ.

Polska reprezentacja z Dusseldorfu, melduje się w Poznaniu

Na Caravans Salon swoje stoiska będą miały czołowe polskie firmy „eksportowe”, które niedawno zrobiły furorę na targach w Niemczech. Rozwiązania i nowości od Globe Traveller, Balcamp, Wavecamper czy też Escape Vans zobaczymy również w Poznaniu. Globe Traveller zapowiedział też polską premierę nowej wersji Voyagera Z a Wavecamper kilku swoich innowacyjnych patentów do kampervanów.

Oczywiście nie zabraknie też pozostałych marek z polskiej czołówki dealerów, ale o nich już pisaliśmy. 

Ahorn Camp i LMC Caravan po raz pierwszy na targach w Polsce

Na Caravans Salon Poland nie zabraknie również premier, i to nie tylko konkretnych kamperów czy przyczep ale również pierwszych prezentacji marek. Takie debiuty będą miały w Poznaniu marki Ahorn Camp oraz LMC Caravan. 

Za sprawą firmy CAMPER4U.PL zobaczymy niemiecką markę Ahorn Camp, czyli  jedną z najszybciej rozwijających się i największych organizacji zajmujących się sprzedażą kamperów w Niemczech – na targach zobaczymy 4 modele tego producenta. 

Firma Centrum TMT pokaże z kolei pojazdy marki LMC Caravan, również z Niemiec, której historia sięga lat 60tych. 

Gratka dla fanów 4x4, sztuka Noriakiego oraz rozwiązania z pod znaku innowacyjnych „skrzynek” 

Na poznańskich targach nie zabraknie również czegoś dla fanów ekstremalnych rozwiązań. Marka Adventure Van Conversions, znana z odważnych projektów zaprezentuje kilka swoich niesamowitych kamperów wyprawowych, między innymi Grand Tourer na bazie Renault Master 4x4 czy też wyjątkowy projekt The Watcher Ultimate 4×4 Sprinter NCV3, czyli van demonstracyjny ozdobiony rysunkami znanego, a pochodzącego z Poznania artysty street art NORIAKI’ego (Poznań pełen jest Watcherów, czyli Pana Peryskopa). 

Będzie można również zobaczyć i porównać kilka projektów popularnych ostatnio skrzynek kempingowych, które pozwalają zamienić vana czy większy samochód w kampera na czas podróży. Swoje rozwiązania i patenty w tym zakresie zaprezentują marki takie jak: EGOE Nest, Escape Vans czy Raxo. 

Volkswagen California w czterech odsłonach 

Firma City Motors z Gdańska, dealer Volkswagena, zaprezentuje 4 różne wersje Californii, która jest obecnie najlepiej sprzedającym się w Polsce kamperem/kampervanem. Zobaczymy, więc małego kompaktowego Caddy California (nowość), wersję dla plażowiczów, czyli California Beach oraz dwie wersje większej Grand California – 600 i 680. 

Strefy Specjalne, Zlot i dużo prelekcji

Caravans Salon w tym roku zajmuje aż 3 duże pawilony na MTP, będzie, zatem sporo do zobaczenia i sprawdzenia. Na szczególną uwagę zasługuje Pawilon 4, w którym zaplanowano Strefę Retro oraz Strefę Vanlife/Hand Made. 

Zobaczymy tam, zatem ponad 20 retro kamperów i zestawów, prezentowanych przez ich właścicieli. Strefa powstaje przy współudziale grupy Campermajstry. Więcej o Retro przczytacie TUTAJ

Strefa Vanlife/Hand Made, to z jednej strony miejsce, gdzie spotkamy Youtuberów i Vanliferów, którzy, na co dzień pokazują tajniki życia w drodze w internecie czy social mediach: tutaj spotkamy ekipy PodróżoVanie, Foxes in Eden, Terasfera czy Familiaventura. Natomiast z drugiej strony, znajdzie się tu miejsce dla właścicieli kamperów zbudowanych lub przerobionych samodzielnie. 

Nieodłącznym elementem targów będzie XII Ogólnopolski Zlot Caravanigowy, w tym roku zamelduje się około 160 ekip. Niestety parcele skończyły się już jakiś czas temu. 

W związku z odbywającym się w ramach targów Festiwalem Śladami Marzeń, zwiedzający będą mieli do dyspozycji dwie sceny: Scenę Targów w Pawilonie 6 oraz Scenę Festiwalu w Pawilonie 11 (Iglicy) to daje wybór spośród pond 30 różnych prelekcji i spotkań. Program Sceny Targów znajdziemy TUTAJ, natomiast Festiwalu Podróżniczego TUTAJ

Zapraszamy do Poznania, na Międzynarodowe Targi Poznańskie od 24 do 26 września, gdzie również i My się pojawimy. 

Bilety tylko w sprzedaży online do nabycia pod tym linkiem: https://bit.ly/Bilety_na_Caravans_Salon_2021

 

 

Caravaning: 

News

Ogólnopolski Zlot Caravaningowy "GWARKI 2024'"
Klub Turystyki Caravaningowej GWAREK Tarnowskie Góry serdecznie zaprasza na... więcej
Odszedł śp. Herbert Szotek
Z przykrością informujemy o odejściu do wieczności śp. Herberta Szotek.... więcej
24. Adria Rally - podsumowanie
24.Adria Camping Rally w 2024 roku.Tak się fajnie złożyło, że w 2024 roku odbył... więcej
World Camping Festival 2024'
W Alicante (Hiszpania) trwa międzynarodowy zlot caravaningowy World Camping... więcej
27. Dahlie Rallye
TERMIN: 29 sierpnia - 1 września 2024' LOKALIZACJA: Jonathermal Camping -... więcej
Dzień Dziecka w Ochabach
Dzień Dziecka dla ZS nr 4 w Ochabach.Jak co roku nasz klub (KMG Jarząbek)... więcej
Zmarł Stanisław Gawron
Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci śp. Stanisława Gawrona –... więcej
Caravaningowy Dzień Dziecka oraz II Runda CMP i MKC PZM - foto
Przedstawiamy relację fotograficzną z zakończonego wczoraj Ogólnopolskiego... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy GŁUSZYCA 2024'
Wielkimi krokami zbliża się ostatnia runda Caravaningowych Mistrzostw Polski... więcej
W dniu 31 maja 2024 Biura ZG PZM będą nieczynne.
W dniu 31 maja 2024 r. (piątek) biura ZG PZM na ulicy Kazimierzowskiej 66 i... więcej

Strony

- Archiwum