Są gotowi walczyć o tytuł mistrza. Mistrzostwa Polski Pit Bike coraz bliżej!

Największe gwiazdy zawodniczego świata pit bike zmierzą się w Toruniu podczas pierwszej edycji Mistrzostw Polski Pit Bike. Organizatorzy przygotowują prawdziwe święto dyscypliny.

To będzie najbardziej emocjonujący weekend tego sezonu. 5 i 6 września rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Pit Bike. To pierwsze tej rangi zawody, tym samym po raz pierwszy w dziejach polskiego motorsportu wyłonieni zostaną mistrzowie w siedmiu klasach: Stock 90, Pit Girls, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies i Super Pit-Dla nas to wielkie wydarzenie i nobilitacja całej dyscypliny- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. -Zadbamy nie tylko o szczególną oprawę mistrzostw, ale i samą formułą przysporzymy zawodnikom ogromnych emocji. Łącznie trzy wyścigi rozpisane na dwa dni, w tym niedzielny finał z punktacją razy półtorej. Do tego wyścigi odbywają się w klasach, a nie grupach wyścigowych, jak przyzwyczailiśmy się do tego w Pucharze Polski Pit Bike SM. Sam nie mogę się doczekać tego wydarzenia i mam nadzieję, że zawodnicy, którzy zjadą do nas z całego kraju, mają podobne odczucia.

W sobotę uczestnicy Mistrzostw Polski Pit Bike wezmą udział w treningach wolnych, kwalifikacjach i dwóch wyścigach. Po zakończeniu pierwszego dnia, otrzymają nowe pola startowe do niedzielnego starcia. Wielkim finałem będą podia z odebranym hymnem narodowym. Dla zawodników to szczególne wyróżnienie, bo wydarzy się to po raz pierwszy.

Walkę o podium zapowiada Mateusz Molik, zawodnik klasy Super Pit, jeżdżący na motocyklu YCF. -Po pierwszej rundzie pucharowej, muszę przyznać, że poziom w tym roku jest bardzo wysoki, a w najmocniejszej klasie jadą na prawdę świetni zawodnicy. W ostatni weekend sierpnia jadę jeszcze na testy Northern Talent Cup, które odbędą się na torze Oschersleben. Z Niemiec przyjeżdżamy do Torunia powalczyć o mistrzowski tytuł. Myślę, że jestem w dobrej formie, czuje się wjeżdżony i nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji pit bike.

Bardzo ciekawie zapowiada także rywalizacja Pań. W klasie Pit Ladies podczas pierwszych zawodów w tym sezonie wystartowało aż jedenaście zawodniczek i pięć dziewczynek do 12 roku życia w nowoutworzonej stawce Pit Girls. -Sezon zapowiada się naprawdę ciekawie. Zawodnicy czas pandemii przepracowali bardzo dobrze treningowo. Już po pierwszych zawodach było widać bardzo duży progres całej stawki. Mnie to cieszy, bo to mobilizujące, a drugie miejsce, które zajęłam w Starym Kisielinie mnie nie satysfakcjonuje. Dlatego będę tym razem walczyć o najwyższe laury. Tor znam i lubię. Walka będzie do ostatniej sekundy- zapowiada Sylwia “Dzik” Dzikuska, zawodniczka MRF Polska.

Mistrzostwa Polski Pit Bike odbędą się w dniach 5-6 września 2020 na toruńskiej Awix Racing Arenie. Wydarzenie objęte jest reżimem sanitarnym oraz bez udziału publiczność. Tradycyjnie całość będzie można śledzić dzięki relacji na żywo. Złoszenia przyjmuje organizator wydarzenia: https://otopit.pl/mp/

Share

News

Zawodnicy pit bike po pierwsze punkty w sezonie przyjadą do Torunia
Na torze Awix Racing Arenie w Toruniu rozegrana zostanie pierwsza runda Dobre... więcej
50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Na nowym torze, przy zmiennej pogodzie i z nastawieniem na pełen sukces.... więcej
Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski Motorcross 2022 w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja czeka nas prawdziwe Motocrossowe święto! To właśnie wtedy druga... więcej

Strony

- Archiwum