Puchar Polski Pit Bike SM: Widowiskowe otwarcie sezonu w Starym Kisielinie

Puchar Polski Pit Bike SM wjechał w trzeci sezon zmagań. Jako odrębna dyscyplina, dla zawodników od ósmego roku życia. Ambicje zarówno organizatorów, jak i uczestników coraz wyższe. Nowe klasy, nowi zawodnicy, niesamowity poziom sportowej rywalizacji.

To było spektakularne otwarcie sezonu 2020. Na torze Wallrav Race Center rozegrana została pierwsza runda Pucharu Polski Pit Bike SM, liczba uczestników zbliżyła się do rekordowej, a poziom zawodników zaskoczył zarówno organizatorów, jak i publiczność. Na starcie we wszystkich klasach stanęło 99 zawodników, do tego na rundzie pojawiło się 13 uczestników jazd pokazowych- dzieci od 6 roku życia, za młode, by zdać licencję zawodniczą.

Sukcesem okazała się nowa klasa, wyodrębniona dla dziewczynek w wieku 8-12 lat. Podczas sierpniowych zawodów do rywalizacji w nowej stawce zgłosiło się sześć młodych zawodniczek. Ich wyścig był połączony z klasą Stock 90, łącznie pojechała w nim dwudziestka najmłodszych dzieci! - Dla nas to ogromny sukces- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. - Im młodsi zawodnicy będą stawać do rywalizacji w zawodach, tym większe szanse na rozwój ich kariery w motorsporcie. To co zasługuje na podkreślenie to nie tylko ilość, ale i poziom tych zawodników. Widać, że to młodzi zawodowcy, którzy przyjechali do Starego Kisielina w pełnej gotowości, po przepracowanej treningowo zimie i wiośnie. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Poprawa czasów osiąganych na tym obiekcie w porównaniu do poprzedniego sezonu, świadczy o podniesieniu poprzeczki, przecież w motocyklach nic się nie zmienia, to stockowe pit bike, zmienia się za to poziom techniczny zawodników. Brawa!

Nowością była także klasyfikacja Pit Masters dedykowana doświadczonym zawodnikom powyżej 35 roku życia. Tym samym dyscyplina pit bike pokazuje swoje otwarcie na zawodników w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Przypominamy, że poza klasami zawodniczymi, w Pucharze Polski Pit Bike SM obowiązują grupy wyścigowe: Stock 90, Rookie, Pro, Elite. Dzięki temu uczestnicy po kwalifikacjach są przydzielani do zbliżonej do siebie grupy zawodników. Takie rozwiązanie otwiera drogę dla nowych nazwisk, a jednocześnie gwarantuje większe emocje i widowiskowość rozgrywek.

Poza dobrze znanymi liderami stawki, czy nowymi osobami, na torze pojawiła się mocna obstawa zawodników innych serii wyścigowych. Był związany od początku z dyscypliną pit bike uczestnik mistrzostw świata SSP300: Daniel Blin, zawodnicy European Talent Cup: Milan i Oleg Pawelec, Mateusz Pasiuk, zeszłoroczny mistrz Polski w klasie 300cc: Mateusz Hulewicz, Zawodnik Northern Talent Cup: Mateusz Molik, zawodnicy serii Cuna de Campeones: Jeremiasz Wojciechowski, Maks Palmowski, Igor Teskę i Dawid Nowak, czy dwunastokrotny mistrz Polski, Paweł Szkopek. -Bardzo cieszę się, że wreszcie miałem okazję zobaczyć zawody pit bike na własne oczy, a nawet poczuć na własnej skórze, gdyż wystartowałem w klasie Super Pit, w roli testera marki MRF. Nie mniej ważna była dla mnie rola trenera, bo to na moich podopiecznych skupiałem się najbardziej. Uważam, że jest to świetne przedsięwzięcie, poziomem nieodbiegające od najważniejszych serii na świecie, przygotowane profesjonalnie pod każdym względem. Tak samo podchodzą startujący tu zawodnicy, tu nie ma nieprzygotowanych uczestników, start w zawodach to dla nich efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy. Wielki szacunek, to dobra droga- podkreśla Szkopek.

Zawody odbywały się w reżimie sanitarnym, między innymi bez udziału publiczności. Całe szczęście przebieg całej rundy był transmitowany on-line i można go odtworzyć na kanale organizatora: https://youtu.be/G53KtSJNQiw Następny przystanek to Awix racing Arena w Toruniu, gdzie zawodnicy staną pierwszy raz w historii dyscypliny do rywalizacji o tytuły mistrzowskie. Mistrzostwa Polski Pit Bike SM już 5 i 6 września.

 

Zwycięzcy 1 rundy
Pucharu Polski Pit Bike SM
15 sierpnia 2020, Wallrav Race Center, Stary Kisielin

 

Pit Girls
1. Antonina ROGALSKA
2. Zuzia LEWANDOWSKA
3. Laila BIELECKA

 

Stock 90

1. Jakub STANKIEWICZ
2. Wiktor OLEKSIAK
3. Bartosz DEREK

Stock 125
1. Dawid NOWAK
2. Igor TESKE
3. Maksymilian PALMOWSKI

Stock 150 Junior
1. Kacper RANISZEWSKI
2. Wiktor MAJCHROWSKI
3. Jurand KUŚMIERCZYK

Stock 150
1. Mateusz HULEWICZ
2. Juliusz MARIUSZ
3. Jakub WASZAK

Pit Ladies
1. Julia HALIK
2. Sylwia DZIK
3. Oliwia WOJCIESKA

Super Pit
1.Daniel BLIN
2.Mateusz PASIUK
3.Oleg PAWELEC

Pit Masters
1. Artur Duda
2. Sławomir Bławat
3.Rafał Mieczkowski

 

Share

News

W Brodnicy rozpoczynają sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Już 27 czerwca na brodnickim torze rozpocznie się Puchar Polski Pit Bike Off-... więcej
Kolejny weekend z Cross Country przechodzi do historii
Kolejny weekend Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country przeszedł do... więcej
Pawelec punktuje w European Talent Cupie w Barcelonie
Milan Pawelec został pierwszym Polakiem w historii, który wywalczył punkty w... więcej
Biesiekirski widowiskowo w Barcelonie
Piotr Biesiekirski po spektakularnym foto-finiszu ukończył pierwszy wyścig... więcej
Polacy na mecie 24 Heures Motos
Choć bez punktów, to jednak obie załogi polskiego Wójcik Racing Teamu ukończyły... więcej
Przedwczesny koniec 24 Heures Motos dla LRP Poland
Motocykliści polskiej ekipy LRP Poland byli zmuszeni wycofać się z 24-godzinnego... więcej
Oświadczenie rodziców Mai Kostrzewy
Główna Komisja Sportu Motocyklowego na prośbę rodziców Mai Kostrzewy publikuje... więcej
Wójcik Racing Team w Le Mans z nowym składem
Z uwagi na wyjątkowe okoliczności polski Wójcik Racing Team wystartuje w... więcej
Polacy gotowi do walki w legendarnym Le Mans
Motocyklowy Team LRP Poland wystartuje w najbliższy weekend w pierwszej rundzie... więcej
Puchar Polski Pit Bike SM- odjazdowy start sezonu
Talent i precyzja. Eksperci podkreślają bardzo wysoki poziom blisko setki... więcej

Strony

- Archiwum