Kinga Wójcik w specjalnym programie FIA

W niedzielę, 11 października na dobre rozpoczął się program Komisji FIA Women in Motorsport w wykrywaniu i pielęgnowaniu talentów, kiedy to wybrane młode zawodniczki z całego świata spotkały się na francuskim torze Circuit Paul Ricard na pierwszych eliminacjach i zgrupowaniu.

W czerwcu 2020 r. Komisja Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA Women in Motorsport uruchomiła program „FIA Girls on Track - Rising Stars” we współpracy ze swoim partnerem, Scuderią Ferrari. Projekt ma na celu wyłonienie najlepszych kobiet-kierowców w wieku 12–16 lat z całego świata i wsparcie ich w karierze zawodowej w sporcie motorowym w najbardziej krytycznym dla rozwoju wieku. Z zastrzeżeniem ostatecznej oceny pod koniec tegorocznego programu, jedna z kierowców może otrzymać roczny kontrakt z Akademią Kierowców Ferrari na sezon FIA Formuły 4 w 2021 r. z potencjalnym przejściem do historii, stając się pierwszą kobietą ścigającą się w barwach Ferrari.

Z nominowanych przez 145 krajowe federacje sportowe najbardziej obiecujących młodych talentów, 19 kierowców z pięciu kontynentów bierze udział w pierwszych dwudniowych eliminacjach (12-13 października). Eliminacje przeprowadzane są przez Winfield Racing School, kultową i historyczną szkołę wyścigową z siedzibą na francuskim torze Circuit Paul Ricard. Uczestniczki będą oceniane na torze w identycznych gokartach, a także poza torem w warsztatach obejmujących psychologię, trening fizyczny i medialny.

We Francji kolory Polski i Polskiego Związku Motorowego reprezentuje zawodniczka kartingowa Kinga Wójcik, która w poprzednich latach brała również udział w projekcie FIA Girls on Track – Karting Challenge. Trzymamy kciuki! Przez selekcję FIA przeszła również Natalia Gładysz, natomiast nie zdecydowała się uczestniczyć w eliminacjach w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną zarówno w Polsce, jak i we Francji. Natalia najprawdopodobniej będzie miała szansę na udział w kolejnej edycji programu.

Po dwudniowych eliminacjach w Francji, maksymalnie dwunastu kierowców zostanie wybranych do udziału w trzydniowym zgrupowaniu, również w Winfield Racing School, które odbędzie się bezpośrednio po eliminacjach (14-16 października). Po raz kolejny ocenione zostaną umiejętności jazdy i postępy, a dziewczyny wezmą również udział w dalszych warsztatach z zakresu odżywiania i radzenia sobie ze stresem oraz treningu na symulatorze. Następnie zostanie wybrana grupa maksymalnie ośmiu kierowców, którzy zakwalifikują się na drugie zgrupowanie mające miejsce na torze Circuit Paul Ricard w dniach 2-4 listopada.

Po zakończeniu drugiego zgrupowania Formuły 4, maksymalnie czterech kierowców zostanie wybranych do udziału w Akademii Kierowców Ferrari w Maranello, również w listopadzie, na ostatnią część ich przygody FIA Girls on Track - Rising Stars.

Karting: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

KOMUNIKAT 8.2021.
KOMUNIKAT 8.2021 - Odwołana 1 runda KMP 2021.
KOMUNIKAT 7.2021, Kategoria Mini Rok.
KOMUNIKAT 7.2021, Kategoria Mini Rok.
KOMUNIKAT 6.2021, Odwołana 1 Runda Rok Cup Poland 2021.
KOMUNIKAT 6.2021, Odwołana 1 Runda Rok Cup Poland 2021, Toruń.
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych
KOMUNIKAT 5.2021. Zmiany do Regulaminu licencji zawodników w sporcie kartingowym ( załącznik nr. 19).
KOMUNIKAT 5.2021. Zmiany do Regulaminu licencji zawodników w sporcie... więcej
Ekspresowa runda Rotax Max Challenge Poland
W miniony piątek, a nie w weekend sobotę i niedzielę rozegrano w Poznaniu... więcej
Kuba Przygoński kapitanem Reprezentacji Polski na FIA Motorsport Games!
Polski Związek Motorowy z dumą informuje, że oficjalnym kapitanem Reprezentacji... więcej
KOMUNIKATY KSP SP.J - Promotora Rotax Max Challenge Poland 2021
KOMUNIKATY KSP SP.J - Promotora Rotax Max Challenge Poland 2021Komunikat 1.... więcej
KOMUNIKAT 4.2021 - Zmiana terminu 1 rundy Rotax Max Challenge Polska
KOMUNIKAT 4.2021 - Zmiana terminu 1 rundy Rotax Max Challenge Poland, Poznan.
Biuletyn PZM nr 22 - Marzec 2021
Wiosna! A to oznacza zbliżający się sezon oraz pierwszą rocznicę życia w... więcej
Rotax rozpoczął swój sezon w Poznaniu
Memoriał Henryka Śródeckiego w Poznaniu otworzył w miniony weekend tegoroczny... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda ROK CUP POLAND
Regulamin Uzupełniający 1 Runda ROK CUP POLAND.Program Minutowy,Zestaw Sędziów,... więcej

Strony

- Archiwum