Kinga Wójcik w specjalnym programie FIA

W niedzielę, 11 października na dobre rozpoczął się program Komisji FIA Women in Motorsport w wykrywaniu i pielęgnowaniu talentów, kiedy to wybrane młode zawodniczki z całego świata spotkały się na francuskim torze Circuit Paul Ricard na pierwszych eliminacjach i zgrupowaniu.

W czerwcu 2020 r. Komisja Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA Women in Motorsport uruchomiła program „FIA Girls on Track - Rising Stars” we współpracy ze swoim partnerem, Scuderią Ferrari. Projekt ma na celu wyłonienie najlepszych kobiet-kierowców w wieku 12–16 lat z całego świata i wsparcie ich w karierze zawodowej w sporcie motorowym w najbardziej krytycznym dla rozwoju wieku. Z zastrzeżeniem ostatecznej oceny pod koniec tegorocznego programu, jedna z kierowców może otrzymać roczny kontrakt z Akademią Kierowców Ferrari na sezon FIA Formuły 4 w 2021 r. z potencjalnym przejściem do historii, stając się pierwszą kobietą ścigającą się w barwach Ferrari.

Z nominowanych przez 145 krajowe federacje sportowe najbardziej obiecujących młodych talentów, 19 kierowców z pięciu kontynentów bierze udział w pierwszych dwudniowych eliminacjach (12-13 października). Eliminacje przeprowadzane są przez Winfield Racing School, kultową i historyczną szkołę wyścigową z siedzibą na francuskim torze Circuit Paul Ricard. Uczestniczki będą oceniane na torze w identycznych gokartach, a także poza torem w warsztatach obejmujących psychologię, trening fizyczny i medialny.

We Francji kolory Polski i Polskiego Związku Motorowego reprezentuje zawodniczka kartingowa Kinga Wójcik, która w poprzednich latach brała również udział w projekcie FIA Girls on Track – Karting Challenge. Trzymamy kciuki! Przez selekcję FIA przeszła również Natalia Gładysz, natomiast nie zdecydowała się uczestniczyć w eliminacjach w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną zarówno w Polsce, jak i we Francji. Natalia najprawdopodobniej będzie miała szansę na udział w kolejnej edycji programu.

Po dwudniowych eliminacjach w Francji, maksymalnie dwunastu kierowców zostanie wybranych do udziału w trzydniowym zgrupowaniu, również w Winfield Racing School, które odbędzie się bezpośrednio po eliminacjach (14-16 października). Po raz kolejny ocenione zostaną umiejętności jazdy i postępy, a dziewczyny wezmą również udział w dalszych warsztatach z zakresu odżywiania i radzenia sobie ze stresem oraz treningu na symulatorze. Następnie zostanie wybrana grupa maksymalnie ośmiu kierowców, którzy zakwalifikują się na drugie zgrupowanie mające miejsce na torze Circuit Paul Ricard w dniach 2-4 listopada.

Po zakończeniu drugiego zgrupowania Formuły 4, maksymalnie czterech kierowców zostanie wybranych do udziału w Akademii Kierowców Ferrari w Maranello, również w listopadzie, na ostatnią część ich przygody FIA Girls on Track - Rising Stars.

Karting: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Regulamin Uzupełniajacy, 3 runda Rotax Max Challenge Poland
 Regulamin Uzupełniający 3 runda Rotax Max Challenge Poland, 02-04.06.... więcej
Rotax ścigał się w Słomczynie
W Słomczynie rozegrano drugą odsłonę serii pucharowej Rotax Max Challenge... więcej
Zawody kartingowe przenoszą się na Mazowsze
2 odsłona pucharu ROTAX MAX CHALLENGE Poland odbędzie się na położonym 50... więcej
Polacy w mistrzostwach Europy w Zuerze
W hiszpańskiej Zuerze odbyła się druga runda Kartingowych Mistrzostw Europy, w... więcej
Komunikat 6.2022 - Zmiany Techniczne w Regulaminie Rotax Max Challenge Poland
 Komunikat 6.2022 - Zmiany Techniczne w Regulaminie Rotax Max Challenge... więcej
Rok Cup w Toruniu. Za nami kolejna runda serii
Rok Cup w Toruniu. Za nami kolejna runda seriiAntoni Bal, Franciszek Hałatnik,... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Komunikat 5.2022
 Komunikat 5.2022 - Zmiana terminów zawodów kartingowych 2022.https://pzm.... więcej
Inauguracja Kartingowych Mistrzostw Polski bardzo symboliczna
W Bydgoszczy zainaugurowały tegoroczne Kartingowe Mistrzostwa Polski, w których... więcej
Regulamin Uzupełniający 3 runda Rok Cup Poland.
 Regulamin Uzupełniający - 3 runda Rok Cup Poland, 19-21.05.2022r.,... więcej
Inauguracja KMP 2022 z transmisją LIVE TV
Inauguracja KMP 2022 z transmisją LIVE TVW najbliższy weekend (piątek - sobota... więcej

Strony

- Archiwum