Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!

W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych Igrzyskach Sportów Motorowych FIA wywalczyli reprezentanci Polski PZM w Pucharze GT: Artur Janosz i Andrzej Lewandowski. Dzień rozpoczął się od drugiego wyścigu Pucharu GT. Na torze padało, a jazda w deszczu to jeden z bardziej lubianych warunków naszych kierowców. Zajęli czwarte miejsce. Biorąc pod uwagę pierwszy wyścig, który odbył się dzień wcześniej i w którym Artur i Andrzej zajęli trzecie miejsce, w wyścigu finałowym panowie wystartowali z pierwszego pola. Ostatecznie, nasi reprezentanci zdobyli srebrny medal w tej najbardziej prestiżowej klasie Igrzysk Sportów Motorowych FIA. Gratulacje! Miejsce pierwsze zajęła Japonia.

Andrzej Lewandowski powiedział: „Planowaliśmy łagodnie startować w wyścigach 1 i 2, aby zabezpieczyć naszą pozycję na starcie, co w dużej mierze przyczyniło się do sukcesu w finałowym wyścigu. Jestem bardzo szczęśliwy z tego wyniku”.

Artur Janosz skomentował: „Moim pierwszym celem było miło spędzić weekend wyścigowy, to jest główny powód, dla którego tu przyjechaliśmy. Trzymaliśmy się planu przetrwania podczas dwóch pierwszych wyścigów, co udało nam się bardziej niż oczekiwaliśmy - zajęliśmy pierwsze pole w wyścigu finałowym! Ten ostatni wyścig był przyjemnością, a ukończenie P2 to świetny wynik!”

Dzień wcześniej, pozostali nasi reprezentanci zakończyli swoje zmagania: Marcin Świderek w Pucharze Simracingu na siódmym miejscu w finale, a Sara Kałuzińska i Krzysztof Gardziel w 1/8 Pucharu Slalomu Kartingowego.

Po raz pierwszy Międzynardowa Federacja Samochodowa FIA zorganizowała Igrzyska Sportów Motorowych w sześciu dyscyplinach: Puchar GT, Puchar Slalomu Kartingowego, Puchar Simracingu, Puchar F4, Puchar Touring Car i Puchar Driftu. Zawody odbyły się w dniach 31 października – 3 listopada 2019 na włoskim torze Vallelunga w Rzymie.

Przebieg Igrzysk w mediach społecznościowych PZM relacjonowała Gosia Rdest. Więcej o Igrzyskach Sportów Motorowych FIA na stronie: www.fiamotorsportgames.com